Jump to content

İsrail'den Geri Adım!

mucit41

Recommended Posts

f2vsye.gifİsrail'den geri adım!

İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukada geri adım...

136184.jpg

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Gazze'ye ablukayı yumuşatma formülünü gündemine aldığı bildirildi.

İsrail'in Channel-2 televizyonunun haberinde, İsrail'in, bunun için, Gazze'ye giden malların uluslararası güçlerce kontrol edilmesi şartının yerine getirilmesini isteyeceği kaydedildi.

Netanyahu'nun bu öneriyi, Orta Doğu Dörtlüsü (ABD, Rusya, AB, BM) Temsilcisi Tony Blair ile görüşmesinde yaptığı kaydedildi.

Netanyahu bugün ilerleyen saatlerde kabine üyeleriyle bir araya gelecek ve toplantıda planın ayrıntıları üzerinde durulacak.

Başbakanlığa yakın bir siyasi kaynak, ablukanın ne şekilde yumuşatılabileceğinin ayrıntılarına ilişkin bilgiler verdi. Yetkili, bu önerinin, "Gazze'ye silah ambargosunun uygulanması çerçevesinde düşünüldüğünü" belirtti.

Bu kaynağa göre, BM çerçevesindeki uluslararası güçler, Gazze'ye ******ürülecek malları İsrail'in Aşdod Limanı'nda arayacak.

Konuya ilişkin olarak İsrail'den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Channel 2 televizyonunun haberinde, "Bir uluslararası deniz gücü, Gazze'ye ******ürülen malları izleyecek, mallar içerisinde, silah veya silah yapımında kullanılabilecek stratejik özelliğe sahip çelik taşınmasını önleyecek" denildi.

03.06.2010 22:57:47

http://www.samanyoluhaber.com/h_421882_israilden-geri-adim!.html[/CODE]

arkadaşlar az önce izledim Ntv haberde dış basından bir muhabire konusuyor adamların başbakan yardımcısı.avrupada izliyor çünki israil kendi çocukları,cocuklarını sokaga atacak degiller herhalde. diyorki biz kendimizce dogru olanı yaptık. şimdi soruyorum geri adım mı bu göstermelik oyun mu? biz Türkiye olarak ne yaptık mecliste bir karar alındı. aslında kırpılmış karar. ikdisadi yaptırımlar,siyasi anlaşmaların iptali talep etti mhp ve chp ama Akp ye takıldı bu çünki gerçekte istedikleri sadece kınama ile geçirmekti ölede oldu. Ne olacak bizde askerde cok insanda 9 - 10 kişinin lafımı olur. Tabi bunlar kader demek lazım başbakanımızın deyimi ile kader.

Bir konuya daha parmak basmak isterim, bizim kardeşlerimiz daglarda şehit düşerken bu filistin sevdalısı arkadaşlarımız neden cıkıpta yeter demezler acaba. Neden mi çok basit kader kader. . .

Bu konuda söyleyebileceğim o kadar çok şey var ki....Hangi birini konuşalım İsrail'in sözde savunma diye yaptıkları zulmü mü bizim siyasilerimizin tavırlarını mı bu olaylara bu kadar az tepki göstererk gururumuzu onurumuzu nasıl harcadığımızıı mı??....

Öncelikle Hilary Clinton la görüşen Ahmet Davutoğlundan başlayalım en çok ona sinirlendim çünkü.Adamın 32 dişi ortada neoluyoruz ya..Biz bi antlaşma imzalamak için mi oradayız adamlar yardım gemimize saldırsın vatandaşlarımızı öldürsün zulmetsin sen de orada gül .Sonra gelelim Bülent Arınç 'a ; gazeteciler soruyorlar İsraille ilişkilerimizin düzelme ihtimali var mı?(O zman henüz vatandaşlarımız hala onların elindeydi) Vatandaşalrımızıı ölü yaralı eksiksiz iade ederse şu olursa bu olursa eskisi gibi olur tabi neden olmasın diyor ya.İsrail yapacağını yaptı ne eskisi gibi olacak ya bu kadar değersiz mi biizm vatandaşımız.Neoldu bize ya nasıl böyle bir millet olduk ne bu korkak tavırlar.Evet ekonomik olarak güçlü bir devlet değiliz ama böyle bir durumda çekingen davranmamızın hiçbir açıklaması olamaz.Yetmedi mi artık onurumuzun gururumuzun kırıldığı???

Dünyanın yapamadığını, Nikaragua yaptı

http://haber.mynet.com/detay/dunya/dunyanin-yapamadigini-nikaragua-yapti/514666[/CODE]

Ben bir lider isterim Atatürk kadar şerefli,

Ben bir lider isterim Atatürk kadar millet sevdalısı,

Milletimiz neden hayla uyumakta neden parti fanatizmi yaparak başlarını kumlara gömmekte anlayamadım. Hangi devlet vardırki gavurların tavsiyesi ile ileri çağlara gitsin. Üretimi unuttuk, tüketimde dünya 3. ülke olduk, şimdi ne yapacagız. Sölim dışardan et ithal ediyoruz ya ona sevinecegiz. Çukurovayı kuruttuk pamuk ithal ediyoruz sevinecegiz. ülke kazanımlarını Sata sata ekonomimizi ayakta tutuyoruz ya sevinecegiz.

Ama bir gün vatan elden gittiginde yine sevinecegiz ama yaşıyor olabildigimize sevinecegiz.

Öncelikle bu olaya siyasi yaklaşmak yerine devlet anlayışı içinde yaklaşmak gerekir.Burada AKP ye kızıyoruz ama sorumluluğu olmayanların iktidara gelince AKP ye benzer sözler söyleyeceğini -geçmişte edindiğim tecrubelere dayanarak-adım gibi eminim.Bekara karı boşamak kolaydır.Türkiye nin yaptğını hiçbir ülke yapmadı.Yine ön safa geçti bu konuda.Filistin davası PKK ile karşılaştırılmamalı.İkisi birbirinden ayrı düşünülmesi gereken durumlar.

Gençlerimiz vuralım kıralım İsraili dağıtalım havasındalar.Bunnun o kadar kolay olmadığını anlamamak için kör olmak gerekir.ABD nin doğrudan,Avrupanın ise dolaylı desteğini almış bir ülkeye savaş açmak bize sonuçları açısından zarar verir.Unutmamak gerekir ki kalem kılıçtan keskindir.Bunun ispatı israildir.Adamların yapmadığı pislik yok ama lobi faaliyetleriyle bunu kapatabiliyorlar.

Hamasi tavırlar bize zarar verir.Askeri açıdan İsrali alt edebiliriz.Ama bu askeri müdaheleden sonra ne olur sorusunu gençlerimiz hiç kendine sormuyor.Haklı olduğumuz Kıbrıs davasında müdahele etmemiz nedeniyle ambargo yemedik ki?Üstelik Garantör devlet olarak müdahele hakkımız olduğu halde.İsrail ABD nin ABD İsraile gebedir.İkisi debirbirinden ayrılmaz bütündür.Bunu anlamaız gerek.

Ayrıca Ekonomisi güçlü olamaynın askeri degüçlü değildir.Biz dünyanın 3. büyük ordusuna sahip olabiliriz.Ama bu orduyu ekonomimiz ne kadar destekleyebilir?Üstelik ambargo riski doğacak.Dünya önünde diplomasi çözümleri bitmeden hatta başlamadan böylesine bir saldırı intihar olur.Kahramanlığın hiç sırası değil.Şimdi sağduyu zamanı ve dünyanın gözünde İsraili mazlum pozisyounndan çıkarıp onun katil bir devlet olduğunu göstermemiz gerekecek.Bu kolay olmayacak.Ama olduğunda Askeri müdaheleye gerek bile kalmadan İsrail hizaya getirilecektir...Saygılarımla

Öncelikle bu olaya siyasi yaklaşmak yerine devlet anlayışı içinde yaklaşmak gerekir.Burada AKP ye kızıyoruz ama sorumluluğu olmayanların iktidara gelince AKP ye benzer sözler söyleyeceğini -geçmişte edindiğim tecrubelere dayanarak-adım gibi eminim.Bekara karı boşamak kolaydır.Türkiye nin yaptğını hiçbir ülke yapmadı.Yine ön safa geçti bu konuda.Filistin davası PKK ile karşılaştırılmamalı.İkisi birbirinden ayrı düşünülmesi gereken durumlar.

Gençlerimiz vuralım kıralım İsraili dağıtalım havasındalar.Bunnun o kadar kolay olmadığını anlamamak için kör olmak gerekir.ABD nin doğrudan,Avrupanın ise dolaylı desteğini almış bir ülkeye savaş açmak bize sonuçları açısından zarar verir.Unutmamak gerekir ki kalem kılıçtan keskindir.Bunun ispatı israildir.Adamların yapmadığı pislik yok ama lobi faaliyetleriyle bunu kapatabiliyorlar.

Hamasi tavırlar bize zarar verir.Askeri açıdan İsrali alt edebiliriz.Ama bu askeri müdaheleden sonra ne olur sorusunu gençlerimiz hiç kendine sormuyor.Haklı olduğumuz Kıbrıs davasında müdahele etmemiz nedeniyle ambargo yemedik ki?Üstelik Garantör devlet olarak müdahele hakkımız olduğu halde.İsrail ABD nin ABD İsraile gebedir.İkisi debirbirinden ayrılmaz bütündür.Bunu anlamaız gerek.

Ayrıca Ekonomisi güçlü olamaynın askeri degüçlü değildir.Biz dünyanın 3. büyük ordusuna sahip olabiliriz.Ama bu orduyu ekonomimiz ne kadar destekleyebilir?Üstelik ambargo riski doğacak.Dünya önünde diplomasi çözümleri bitmeden hatta başlamadan böylesine bir saldırı intihar olur.Kahramanlığın hiç sırası değil.Şimdi sağduyu zamanı ve dünyanın gözünde İsraili mazlum pozisyounndan çıkarıp onun katil bir devlet olduğunu göstermemiz gerekecek.Bu kolay olmayacak.Ama olduğunda Askeri müdaheleye gerek bile kalmadan İsrail hizaya getirilecektir...Saygılarımla

Üstadım Askeri Müdahale Dediğiniz gibi Bence de Saçma ve Delilik Olur ama Sizinde Dediğiniz Gibi ABD ve AB'nin Desteğini Almış Bir Ülkeden Bahsediyoruz.Adamlar Resmen Gemilere Müdahale de Katliam Yaptı, Toplantıya Çağrılan BM de Kınama ve Uluslararası Soruşturma Komisyonu Kurulacak Tüm Üyeler Bunu Kabul Ediyorken ABD Buna Bile Karşı Çıkıyor, "Önce İsrail Tarafından Soruşturma Yapılsın..." Diyor, Burda Kalem'de Tükeniyor, Kılıçta Kesmiyor.Sonuçta Yanına Kar Kalıyor.

Bir Diğeride : Aynı Gün Benim Ülkemde MEHMETÇİĞİM Şehit Oluyor, Başbakan Çıkıp Konuşmasında Uzun Uzun Filistin Davasından Söz Ederken Benim Askerime Sadece Kısa Bir Bölüm Ayırıyor, İsrail'e ve Dünyaya Sesleniyor, Rest Çekiyor, Terörizmi Destekleyen Ülkeleri Gayet İyi Bilen Bu Başbakan Terör Örgütüne Yardım Eden Devletlere Karşı Neden Böyle Meydan Okumuyor, Araplar Kendi Soydaşlarını Korumuyor, Hiçbir Arap Ülkesi Hiçbir Açıklamada Bulunmadı Tepki Vermedi TÜRKİYE kadar.Ben Bunu Daha Önceden ve Daha Sert Bir Şekilde TERÖRÜ Destekleyen Ülkelere Karşı Yapmasını İsterdim Şu Anda Kendi Adıma Konusuyorum Yas Tutuyorum Askerlerime... Araplar Kendi Kendilerini Savunmuyor, Kayırmıyorlarsa BANANE FİLİSTİNLİLER'den BENİM MEHMETÇİĞİM ÖLÜRKEN...

PKK ile ilgili olarak Bugün Kürt Fedarsyonu lideri Mesut Barzani ile bir görüşme yapıldı zaten.Size Filsitin ile PKK yı birbirine karıştırmayın diyorum siz hala nerelerdesiiz.PKK terorist saldırılarına devam ediyor diye kabuğumuza mı çekilelim.Bu olay 6 askerimizin şehit edilmesi kadar önemlidir.Hatta daha önemlidir.Türkiyenin onuru söz konusudur.O 6 Mehmetçiğimiz de bunun için canını feda etti.

İsrailin yaptığına hiçbir ülke ses çıkarmadı diyelim susacakmıydık.Senin ataların susmuşmuydu.Geçmişe dön bir bak.Biz susmayız.Susamayız.Çünkü atalarımız bize mazlumu koru mirasını emanet etti.

O yüzden banane filistinlilerden dedğin zaman atalarına sırt çevirmiş olursunuz.

Yine söylüyorum ne PKK ne de Filistin davası kör bir milliyetçilikle ve gençlik ateşinin verdiği cesaretle askeri müdahelelerle çözülemez.Çözülseydi Türkiye bunu yıllar önce yapmış olurdu.Bu iki sorunu daha geniş çerçeveden ele almak gerekir.Hatırlarsan birçok avrupa ülkesi PK yı militan olarak görüyordu.Terorist olarak görmüyordu.Şimdi sözde deolsa görüyor terorist olarak.Bu uluslararası ilişkilerde elimize koz veriyor.

Filistin davasında Arap devletlerinni tutumu doğal.Çünkü onların yöneticileri ABD ve Avrupaya göbekten bağlı.Onların güdümünde.Ne bekliyorsunuz ki?Bu arap devletlerinin duyarsızlığına bakıp banane mi diyeceğiz.Yolda bir araç bir insanı ezese ve siz onu görüpte aman bana ne diğerleri yardım etmiyor ben niye yardım edeyim mi diyeceksiniz?

Unutmamak gerekir ki devlet duygusallıkla yönetilmez.Akıl,Mantık ve Çıkarlar ön plandadır.Bu üçlüyü doğru ve yerinde kullanmak içinde güçlü bir devlet olanız gerekir ki bulduğunu çözümler uygulanabilsin.Eğri doğru konuşalım.Biz güçlü devlet değiliz.En azından bu gibi olaylarda gerekeni yaptıracak kadar önemli bir unsur dağiliz.Bunu biliyoruz ama hala diyoruz ki şunu yapalım bunu yapalım.Olmayan gücünle ne yapabilirsin.

Sandalyeden kalktığın anda seni yerine oturturlar.Örnek mi istersin.

One Minute olayı bize bunu açıkça gösteriyor.

Sayın Başbakan haklı nedenlerle o toplantıyı terk etmişti.Bu bizde çok büyük bir olaymış gib geldi.Oysa grçekte birkaç günlük haber ve halkın ve dünyanın mazlumlarınnı gazını aldı o kadar.Ne değişti.Hiçbir şey.

İsrail yine aynı İsrail.ABD yine ABD.Bu Beşiktaşın Barcelonayı yenmesine benziyor.3-0 yendik ama rövanş maçında fark yedik.Bizim Barcelonayı yenmemiz büyük bir olay olarak algılanıyorsa bu Beşiktaşın Barcolanya göre çok zayıf bir ekip olmasındandır.

Umarım bir gün bu ülkemin tek sözü bile 2. kez tekrar ettirilmeden dinlenip gereken yapılır .Saygılarımla

dediğiniz şeylerin bazılarına gönülden katılıyorum gerçeklik payı olan çok şeyi biliyorsunuz tecrubelerınızden sızden daha az sey bılıyor olabılırım ama benım de kendıme gore goruslerım var atalarım sureklı mazlumları korudu korudu korudu yapılması gerekende oydu ama savas oldu korudugu mazlumlar gerek musluman olsun gerek gayrımuslım olsun hepsı benı atalarımı zor gununde arkadan vurdu halıfem cıhat ılan ettı benım dındaslarım arkadan hancerlerdı ... askerım oldu teroru yanıbasımdakı musluman ulkeler her daım destekledı gızlıden gızlıye, ınsan oluyorsa sonucta ulke cıkarı soz konusu olsa dahı o ınsanlara yardım edılır ama bunu kendını musluman dunyasının lıderı olarak tanıtan ulkeler yapmıyorsa musluman ulke o ulkeye gıda ınsanı ıhtıyacların gırmesı ıcın bıle olsa sınır kapısını acmıyorsa daha napılabılır tecrubenızden yana bır cok seyı bu konu ıcınde acıkladınız guzelde acıkladınız mantıklı dusunuyorsunuz haklısınız ama ben askerımın daha fazla olmesıne goz yumulmasını ıstemıyorum basbakanın musluman toplumu korudugu kadar kendı askerını de korumasını ıstıyorum, askerımı yıpratmasını ıstemıyorum, askerımde bana ceddımden kalan en sereflı yadıgarlarımdan dır...her ne kadar ıcınde ıkı taraflı calısan da olsa o kurumu her daım korumalı kollamalı

Please register to see this content.

Yukardaki siteyi incelemenizi tavsiye ediyorum israille savaş bekleyenler için.Ellerindeki güç bu sitede gösteriyor.Bizim elimizde böyle bir teknoloji varmı.Saygılarımla.

Yukardaki siteyi incelemenizi tavsiye ediyorum israille savaş bekleyenler için.Ellerindeki güç bu sitede gösteriyor.Bizim elimizde böyle bir teknoloji varmı.Saygılarımla.

Bizim %5'imiz kadar nüfusuyla yaptıklarına bak arkadaş ! Bizim millette hala aşkı memnuda ne oldu, yaprak dökümünde bu kez kiminle evlenicek, komşunun kızı yaptı, 2. evi aldım, bi araba daha alcam, lan bi memur olup yatsaydık vs vs vs vs.. muhabbetiyle devam !!

Adamlar kafir biz müslümanız.

Adamlar müslüman gibi çalışıyor, biz kafir gibi yatıyoruz!

(Yukardaki lafımı sağa sola çekicek olan varsa önce kendine bi çekidüzen verip tekrar okusun)

Hiçbir internet sitesi hacklanmamış.

Gelişmiş savunma sitesi askeri güçlerini gösteriyorlar.

Bilim sitesi

Haber sitesi halen türkiye haberleri var burda.

Resmi devlet sitesi

Spor sitesi

Googleye co.il yazın neler göreceksiniz,bir inceleyiniz.

Onca insan öldü Başlığa bak israil geri adım attı.Ya 19 yaşındaki gencin kafasına 4 el ateş edilmiş özür dilese ne olur liman açsa ne olur daha önce de benim kontrolümde limanıma indirin yardımdalrı kontrol edip yardımı ulaştırayım demişti israil yine aynı şeyi söylemiş ne değişti ki bizde kavgada kafa göz yarılmış kol kırılmış ama erkekliğe .. sürmemek için sen bir de onu gör diyoruz ne var ki adamlar ayaklarınızı da öpse ölenler geri gelmez resmen günler öncesinden belliydi böyle olacağı israil bas bas bağırdı vururum diye bizimkiler de resmen ölüme gitti neyse başlık çok saçma bence.Pkk olayına gelince barzani talabani zamanında Türkiyenin sözünden çıkmayan Türkiye pasaportu ile gezen iki çapulcuyken şimdi karşımıza Pkk ile mücadelede destek vereceğini söylüyor neler oluyor ya bize nasıl muhattap alıyoruz bu adamları.Politik açıdan karizma sıfır.Şehitlerime gelince Yağmuradam benim bir askerim dünyaya bedeldir kıyaslama yapma diyosun neden Pkknın kullandığı silahlar nerden geliyor sanıyorsun adamlarda Amerikan silahları çıkıyor israil ilaçları yardım sandıkları çıkıyor resmen Pkk nın sponsoru besle büyüt saldır.Başka bir şey söylemek istemiyorum polemiğe girmeyeceğim kimse ile acınacak hale düşmüşüz ona yanıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...