Jump to content

Win7 64 Bit'e Program Entegresi Yardım.

Recommended Posts

Arkadaşlar windows 7 32'bit'e program ekleyebiliyorum fakat aynı şeyi 64bit'e yapamadım vlite ile denedim. 7cerilite programı ile yapmaya çalıştım fakat vlite 64 bit hostlarla çalışır diye hata verdi. Yardımlarınızı bekilyorum iyi günler...

setupcomplate.cmd dosyasıyla yapmayı denedin mi?

rt7lite'ı da deneyebilirsin.

setupcomplete.cmd ile denedim fakat Windows kurulumu sonlandırılıyor diyor ve öylece kalıyor. Biraz yardım et nasıl yapabilirim sence... Bi zahmet... Bir de ben install.wim'e program gömmek yerine klasörden program yüklemek istiyorum o yüzdfen rt7li'yi istemiyorum.

setupcomplete.cmd ile denedim fakat Windows kurulumu sonlandırılıyor diyor ve öylece kalıyor. Biraz yardım et nasıl yapabilirim sence... Bi zahmet... Bir de ben install.wim'e program gömmek yerine klasörden program yüklemek istiyorum o yüzdfen rt7li'yi istemiyorum.

http://www.mediafire.com/file/mzyjlmvyzmw/win7_program_kurulumu.rar[/CODE]

burada basit bir anlatım ve yapılmış birkaç dosya örneği var cmd komutu ile.

cmd yaparken takılıp kalıyorsa eğer bir yerde kod hatası yapmışsın demektir yoksa hatasız çalıştırabilirsin.

install.wim'e gömünce zaten istediğin yerden format at yinede yüklenir.

1. yol: bir klasöre istediğiniz programları atıp örneğin c:\program buraya bu programları yükleyecek bir komut satırı yapar sonrada bu komut satırını setupcomplate.cmd'ye gösterirsiniz.

2. yol: farklı bir yol ama şöylede yapabilirsin: wpi ya da smart install maker ile programları tek bir programda topla, yüklenecek dosyalarını varsayılan olarak belirle, süresini de 0 yada 1 yap ve setupcomplate.cmd dosyasına ekle. sistem kurulumunda WPI ya da SIM çalışacak ve beklemeden istediğin programlar kurulacaktır. denemedim ama garanti verebilirim. bu yolla da istersen win7 kurulumundan sonrada programlarını yükleyebilirsin tabiki.

kolay gele.

http://www.mediafire.com/file/mzyjlmvyzmw/win7_program_kurulumu.rar[/CODE]

burada basit bir anlatım ve yapılmış birkaç dosya örneği var cmd komutu ile.

cmd yaparken takılıp kalıyorsa eğer bir yerde kod hatası yapmışsın demektir yoksa hatasız çalıştırabilirsin.

install.wim'e gömünce zaten istediğin yerden format at yinede yüklenir.

1. yol: bir klasöre istediğiniz programları atıp örneğin c:\program buraya bu programları yükleyecek bir komut satırı yapar sonrada bu komut satırını setupcomplate.cmd'ye gösterirsiniz.

2. yol: farklı bir yol ama şöylede yapabilirsin: wpi ya da smart install maker ile programları tek bir programda topla, yüklenecek dosyalarını varsayılan olarak belirle, süresini de 0 yada 1 yap ve setupcomplate.cmd dosyasına ekle. sistem kurulumunda WPI ya da SIM çalışacak ve beklemeden istediğin programlar kurulacaktır. denemedim ama garanti verebilirim. bu yolla da istersen win7 kurulumundan sonrada programlarını yükleyebilirsin tabiki.

kolay gele.

kardeş Allah razı olsun. Birde senden xp için nasıl yapılabilir. AYnı şekilde...

@sere xp için olanı sabit başlıklarda var. incele.

kardeş şu konuda yardım eder misin? Ben bir svcpack.inf hazırladım ve kurulacak programların hardiskimden e:\ kurulmasını istiyorum ve içeriğide şöyle acaba çalışır mı böyle: Bu arada ben xp'ye hdd'den format atınca e:\ sürücümdeki $WIN_NT$.~LS klasörü otomatik siliniyor bunu nasıl önleyebilirim... Svcpack.inf dosyasının içeriği:

[Version]

Signature="$WINDOWS NT$"

MajorVersion=5

MinorVersion=1

BuildNumber=2600

[setupData]

CatalogSubDir="\I386\svcpack"

[CatalogHeader]

[setupHotfixesToRun]

wmp11.exe /q /n /z /o

wmfdist11.exe /q /n /z /o

mscomppackv1.exe /q /n /z /o

wudf01000.exe /q /n /z /o

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\7-Zip9.10.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ACDS.Pro.3.0.475.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\AshampooBurningRom2010.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ati_Sere_2010.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Ava_Find.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\DriverMagician3.49TR.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ekranyakala.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\FileMenuTools15.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Foxit.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ImtooMpegEncoderUltimateTr5.1.37-0416.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\install_flash_player_10_active_x_Sere.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ISOBuster2.8.0.0.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Java_6_Update_20.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\KLiteCodecpack6.0FinaL.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\LimeWire5.5.9.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Magic_ISO_Maker_5.5.0276.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\MO3F3.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\MoonStar_Sercan.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\MozillaFirefox3.6.4.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Nero_10_Micro_TR.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\NET.Framework.2-BALAMiR.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\NETFX4_Sere.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Nod32_EAV_3.0.672_TR.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\PBpro7.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\pdie.sfx.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\PowerISO_4.6_TR.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\SpeederXP v2.32.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\TeraCopy2.12.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\UpopupKiller_Sere_2010.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\UltraISO9.3.6.2750.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\UpopupKiller_Sere_2010.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\VirtualCloneDrive5.4.4.0.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\VMware.Workstation.v7.1.0.Build.261024.Final.Lite.Unattended.TEAM-Full.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\Winamp_2.91.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\WindowsLiveMessenger14.0.8117.416.exe

E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\WinRAR_3.93_TR.exe

[ProductCatalogsToInstall]

IDNMITIGATIONAPIS.CAT

IE7.CAT

MSCOMPPACKV1.CAT

NLSDOWNLEVELMAPPING.CAT

WMFDIST11.CAT

WMP11.CAT

WUDF01000.CAT

[setupHotfixesToRun]

IE8-WINDOWSXP-X86-TRK.exe /quiet /norestart

; Customized by nLite - www.nliteos.com

svcpack.inf'ye verdiğin komutlar yani "E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\XXXXX.exe" komutları çalışmayabilir diye biliyorum. Neden? Çünkü svcpack.inf i386/svcpack klasöründeki programları çalıştırır. En iyisi sen bunu dene derim :D bu klasörün içeriği nedir? yani ne amaçla kullanılıyor?

svcpack.inf'ye verdiğin komutlar yani "E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\XXXXX.exe" komutları çalışmayabilir diye biliyorum. Neden? Çünkü svcpack.inf i386/svcpack klasöründeki programları çalıştırır. En iyisi sen bunu dene derim :D bu klasörün içeriği nedir? yani ne amaçla kullanılıyor?

az önce formatladım çalışmadı. 13 dakika kaldı'da duruyor devamlı. E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL klasörü katılımsız programların olduğu klasör.Peki i386/svcpack yazan yere E:\PROGRAM\XP_WPI\WPI\INSTALL\ yazsam olur mu?

Bu arada $WIN_NT$.~LS klasörü windows açıkken xp'yi kurararken e:'ye otomatik atıyor bu klsörü içinde i386 klasörü ve size.bif dosyası var.. Fakat windowsu kurduktan sonra bunu otomatik siliyor. Yardım edin plesase?.

yanlış hatırlamıyorsam iso'yu hdd'den başlatıcam demiştin. öyleyse i386 yanında program diye klasör oluştur. programlarını içine at. mars installer'ı editle programlarına göre. mars installer.exe'yi ve mars.ini dosyasını svcpack klasörüne at. svcpack.inf dosyasınada mars install.exe gir. tamamdır. 13'ünce dakikada mars installer açılır oradan programlarını seçer yüklersin ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...