Jump to content

Adsl Modu ( Air Ties Rt-206 ) Ttnet 8mbit Sorunu

KemalALKIN

Recommended Posts

1z54xog.jpg

wj6oud.jpg

2qui59x.jpg

Arkadaşlar bende ilk 3 ay tam 8 ve üstü idi hız sonralarda 4 oldu falan filan kopmalar çok oldu en son bi kaç ayda 6 mbit oldu

6016 ya 800 ve arada artıyor ancak geri düşüyor özellikle bu günlerde her akşam 20:00 dan sonra bir kez kopma oluyor ve hız iç artmıyor

en berbat adsl modu muş adsl_g.dmt en iyisi adsl2plus muş ancak bende ansi ile adsl g .dmt de modem açılıyor geri diğerlerinde reset atıp duruyor (orta iki ışık)

santrale aram 374 metre dediğim gibi ilk 3 ay çok güzeldi hızzım

ttneti hız konusunda 3 kez aradım 2 sinde ilgilendiler 2. sinde aradılar sorun gitti dediler ancak evde değildim geri arayamadım...

3. de beni kestirip atan bir bayan vardı Allah tan kuruş bittide kapandı :D

buradaki santraldede tranvay yapımı yüzünden sadece güvenlik duruyor...

merkezdekine gidiceğim mecburen (gittiğimde şansımdan nöbetci elemanlar gitmişti :( ) (cts)

Şimdi Önerilerinizi Bekliyorum modem Air Ties RT-206 V1 TTnet

ee yanı ne yapmak ıstıyorsun anlayamadım sana şöyle soyleyeyım altında ferrari war gece 3 bogaz koprusunden kac km hızla gecersın atıyorum 200 km pekı aksam saat 6 da ferrarınle ordan gecmeye calıs bakalım kac km hız yapabılıyorsun

ee yanı ne yapmak ıstıyorsun anlayamadım sana şöyle soyleyeyım altında ferrari war gece 3 bogaz koprusunden kac km hızla gecersın atıyorum 200 km pekı aksam saat 6 da ferrarınle ordan gecmeye calıs bakalım kac km hız yapabılıyorsun

komşularım ve benden uzak olan yerlerde tam 8

o zaman bına gırıslerındekı kablolar eskıdır zayıftır buyk ıhtımallede sorun odur yapıcak bırsey yok 444 0 375 ı arayıp 5 ı tuslayıp anlatacaksın derdını :D

o zaman bına gırıslerındekı kablolar eskıdır zayıftır buyk ıhtımallede sorun odur yapıcak bırsey yok 444 0 375 ı arayıp 5 ı tuslayıp anlatacaksın derdını :D

anlattım en sonuncu aramamda kestirip attı vede kuruş kalmadı telefonda...

kemal kardeşim sava verdiğim linkteki frimware ile modemi güncelle güncelleme işlemi bittikten sonra modemi elektrik ile bağlantısını kes bir dakika bekledikten sonra modemi aç sorunun gittiğini göreceksin aynı sorun benim modemdede vardı ben bu şekilde yaptım sorun düzeldi

Please register to see this content.

Kemal sende biliyorsunki bende karıştırarak plus2'yi seçtim ve smiledan aradıklarında bana benim önceden yaptığım şeyi yani adsl mod değiştirmek için bilgi verdiler ve bende önceden plus2 yi seçtiğimi söyledim.Tamam dedi ve şuan hızda değişme kopma vsvs hiçbir sorun yok gayet memnunum 4mbit ama bağlantım sağlam.Ha bu arada o modlarda hat kalitesi oluyor normalde onu santral sizin hattınıza uygun olan hızı vermek için hepsi seçili geliyor aslında o yüzden santralden değişim olduğu için internet sık sık kopuyor zaten araştırdığımda en son kalite sinyalin plus2 den verildiğini öğrendim.Yeniymiş o bakımdan g.dmt ise en eskisiymiş.

kemal kardeşim sava verdiğim linkteki frimware ile modemi güncelle güncelleme işlemi bittikten sonra modemi elektrik ile bağlantısını kes bir dakika bekledikten sonra modemi aç sorunun gittiğini göreceksin aynı sorun benim modemdede vardı ben bu şekilde yaptım sorun düzeldi

abi güncellem bitince modemin arayüzüne bile girilemiyor modemin fişini çekip takıyorum bakıyorum ki değişmemiş firmware...

msn profilimde var ekle abi

Aynı sorun bende var ben sayfa gecışleri yavaş oldugu için aradım download ve upload düştü . 2 defa aradım 1inciside virüs taraması yapın sonra Speed testi yapıp bılgı verın dedi. yaptım ve söyledim hiç bir sonuc alamadım 2 aradım bugun arıza bildirim forumu olusturuldu yine aradılar analatım mevzuyu bir daha speed tesi yaptırdılar cıkan sonucu sizlerle paylasmak isityorum ..

Please register to see this content.

daha sonra santrale aramızı sordu ekıp yolıcaz dediler yarım saat sonra başkası aradı satrala aramzıı sordu tekrar internetin çalıstıp çalısmadıgnı sordu çalıştıgını söyledım ozaman ekıp yolamayacaklarını söyledıler neden sorusuna cevapları bozuk olması gerekıyormuş gelde bu adsl kapatırma bu akşam veya yarın bir daha ararım düzeltmezlerse gider kapatırım !

neymıs o sıstem kullanmaya basladıgında haber verde bızde bılelım hem ben o bınada otursam kımse net.e gıremez herhalde :D aylık ındırdıgım verı 190 gb lara varıyor :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...