Jump to content

Boy Uzaması Yardım Edermisiniz

Nomed_18

Recommended Posts

bir erkeğin ulaşabileceği boy = (anne + baba boyu) / 2 + 13 tür.

boyumuz büyük oranda ailemizden bize miras kalmıştır

erken yaşta başlanan spor , yine uygun beslenmenin az da olsa etkisi vardır

18 yaş ve 172cm boyla (25-50) persentildesin ki bu normal bi değeri ifade ediyor

çok fazla yapabileceğin bişi yok

saygılarımla

Hiçbirşeye dikkat etmeme rağmen boy 1.83

Ailenin en uzunuyum.Abimden bile :D

Bence baştan kaçırmışın sen olayı.7 yaşından itibaren yediklerine dikkat edip bol bol kalsiyum alsaydın şimdiye beni geçerdin :D

Eğer biyolojik bir hastalıgın yok ise (hormon eksikliği tarzında şeyler ) daha onunde 3 yılın var Genelde insanlar ergenliğin bitimine göre hızlı bir boy artışı gösterirler. dert etme anlayacağın.Sen düzenli ve proteinli beslenmeye devam et.ama boyun yüzünden tribe girmeni tavsiye etmem :)

benim tavsiyem yapman gereken en kolay şey basketbol oynayacaksın aslında basketbol oynamak

boyu uzatmaz ama potaya zıplamak boyu uzatır yani basketbol oynamasanda olur kollar havada olacak

püf noktası havaya zıpladıktan sonra kolarını havaya doğru ittir ayaklarını aşağı bastır

cinsiyete göre değişiyor boy uzunluğu. erkek iseniz 20 yaşına kadar, bayan iseniz 18 yaşına kadar uzamanız devam eder.tabi beslenme ve spor gibi etmenlerden yararlanabilirsiniz.

Yanlız atladıgın birşey var sıcak kesimlerde vücut gelişmesi tam olarak 17 ile 18 yaş arasıdır.Soguk bölgelerde ise bu yaş oranı 21 e kadar ilerlemektedir.Soguk bölgelerde boy uzaması vücut gelişimi 21 yaşına kadar devam etmektedir.

Mübarek yazılanlara bakarsak herkes uzman olmuş.

Arkadaşım sen kimseyi dinleme ve en yakın hatta çevrende varsa tanıdık Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanına git. Orada test ve tahlil sonuçlarına göre sana en iyi yolu önerebilecekler doktorlardır.

ya arkadasım nıe boyle bır konu actın zaten boy komplexım war :D 23 ysındayım boyum 1.67 ben ne yapım :(

Kardeş sende haklısın :D ama sitemizde iyi insanlar ve duyarlı kişilere sahibiz değilmi birimiz bi konu actımızda herkez elinden geldiyi kadar bilgi paylasıyor.

Kesin çözüm :

boyla sorunu olan arkadaşlar halinize şükür edin yurdumuzda o kadar engelli arkadaş varken neymiş boyum 5 cm kısa tobe yarabbim bence boyun değil beynin 5 yıl kısa..

Kesin çözüm :

boyla sorunu olan arkadaşlar halinize şükür edin yurdumuzda o kadar engelli arkadaş varken neymiş boyum 5 cm kısa tobe yarabbim bence boyun değil beynin 5 yıl kısa..

+100 daha dur ergenlik sivilceleri pırtlayacak aynaya bakatığında değişik duygular içine bürüncen garib bidönem özellikle 18-24 yaş arası herkez fiziksel olarak mükkemel gözükmek ister hormonlar gereği tipini takıp bunalıma ağır depresyona giren milyonca genç vardır.

bak ben bir yöntem biliyorum.....anlatayım....yerden 10 santim kadar yüksek bir kaldırım bul....ayak parmaklarının bittigi boşluğa kadar dengede durmaya çalış ve yukarı dogru iki kolunla beraber yükselmeye çalış....bu egzersiz boy uzamanaya yarar.....anlatabildimmi bilmiyorum ama...hani tramplenden atlayan havuzcular varya....öle....duracaksın....ve kollar yukarı tavana değecekmiişin gibi ama ayaklarını bükmiceksin....

Evinizin en büyük bardağıyla her akşam 1 bardak nesquick li süt iç ama mutlaka nesquick kullan ve balık yağı hapı günde bir tane artı yüzme basket vs.. bunları dene farkı farkedersiniz ama bunları her gün eksiksiz dfeneyin benim boyum böyle uzadı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...