Jump to content

Min Dit : The Children Of Diyarbakir

zinnnn

Recommended Posts

Bu filmi günlerdir aramama rağmen bulamadım,bir arkadaşım çok rica etti ve izlemek için can atıyor,ben dediğim gibi nette bulamadım yada karşılaşmadım,herhangi bilgisi olan yada indirebileceğim bir yer varsa mutlu olurum,yardımlarınız için teşekkürler,saygılar..

Min Dit : The Children of Diyarbakir[/CODE]

4371371812.jpg

[CODE]www.imdb.com/title/tt1410272[/CODE]

Baktım birkaç yere. Birkaç usta arkadaşa da haber verdim, onlardan da arayanlar varmış. Beraber bakınıyoruz şimdi. Bulurbulmaz ekleyeceğim inşaAllah.

İNŞALLAH,bekliyorum dostum EYVALLAH...

Bilgi :Diyarbakır Batman yolunda, karanlık bir Mayıs gecesinde, on yaşındaki Gülistan'ın ve kardeşi Fırat'ın hayatı acı bir şekilde değişir. Gazeteci olarak çalışan babaları ve anneleri çocukların gözleri önünde öldürülürler. Geriye sadece Gülistan, Fırat ve annelerinin kollarında ağlayan altı aylık kız kardeşleri Dilovan kalır.

Çocukların tek akrabaları teyzeleri olan Yekbundur. Ama kısa bir süre sonra teyzeleri de kaybolunca, Gülistan ve Fırat, tamamen kendi başlarına kalırlar. Parasızlıktan evin eşyalarını satmaya başlayan çocuklar, evin kirasını ödeyemeyince Diyarbakır'ın sokaklarında yaşamaya başlarlar.

Eski hayatlarından tek geriye kalan, annelerinin onlara kendi sesiyle kayıt etmiş olduğu bir Masal kasetidir. Masal "Zilli Kurdu" anlatır.

“Min Dit” filmin katildigi festivaller ve ödüller

- International Film Festival San Sebastian: Gaztea Youth Award

- International Film Festival Ghent: Special Jury Prize

- International Filmfest Hamburg: Young Talent Award

- 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali: Behlül Dal Jüri Özel ödülü

- Dubai International Film Festival

- London Kurdish Film Festival

Arayıp bunları buldum Film baya ilgimi çekti Bende konunun takipçisiyim arkadaşlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...