Jump to content

Cep Telefonunuzdaki Şifreleri Çözün!

muselmansuffe

Recommended Posts

Cep Telefonunuzdaki Şifreleri Çözün!

ceptelefonuaea.jpg

Hayatımızın vazgeçilmezi olan cep telefonumuzdaki şifreleri kaçımız biliyoruz? İşte telefonunuzu daha iyi kullanmanıza yarayacak şifreler...

Cep telefonunuzun bazı gizli özellikleri olduğunu biliyor musunuz ?

1-Telefonunuzdan ##002* tuşlayın ve arama yapın böylece yönlendirmeleri iptal ederek sizi arayıpta ulaşamayanlardan 1 kontör eksilmesine engel olacaksınız.

2-Gizli numaradan aranmayı engellemek için Turkcell ve Avea kullananlar için *253# yazın ve arama yapınız.

3-Telefonunuzu ne zamandan beri kullanıyorsunuz merak ediyorsanız *#92702689# tuşlayın.

4-Turkcell kullananlar telefonlarının mesaj bölümüne "neredeyim" ya da "acil" yazın ve 2222 gönderin nerede olduğunuzu adresi ve en yakın karakol muhtarlık gibi yerler telefonunuza gelsin. UYARI: 1 TL ile ücretlendirilir.

5-Nokia gizli pil gücü: Nokia telefonunuzun pil gücü zayıfladıysa rezerv pil kullanabilirsiniz bunun için pil seviyeniz çok düşükken *3370# tuşlayın şarzınızın yüzde elli artış gösterdiğine şahit olacaksınız.

6-Nokialarda gerçek blutooth adresini öğrenmek için:*#2820#

Son tamir tarihini öğrenmek için : *#92702689#

Telefon imei seri numarası için: *#06#

Telefonu hafızasını formatlamak için : *#7370# tuşlarına basınız.

7-Kısa yoldan pin kodu değişikliği yapmak için : **04*eski pin*yeni pin*yeni pin# tuşlarını kullanın.

Kaynak: on5yirmi5

Nokia gizli pil gücü: Nokia telefonunuzun pil gücü zayıfladıysa rezerv pil kullanabilirsiniz bunun için pil seviyeniz çok düşükken *3370# tuşlayın şarzınızın yüzde elli artış gösterdiğine şahit olacaksınız

Bunu yapınca hiçbirşey gelmiyor ekrana falan.

evet "neredeyim"de ucret alınıyor

bunu herkes bilir ama keşke yine de not gecilseymiş

"nerdeyim" bi deneyim oluyomu gerçekten dedim 1tl gitti yaa boş yere ne iş keşke not geçseydiniz:S:S

evet "neredeyim"de ucret alınıyor

bunu herkes bilir ama keşke yine de not gecilseymiş

Arkadaşlar, malumunuz bu bir haber. Ben denemedim. Denemiş olsaydım muhakkak belirtirdim, kusura bakmayın.

1-Telefonunuzdan ##002* tuşlayın ve arama yapın böylece yönlendirmeleri iptal ederek sizi arayıpta ulaşamayanlardan 1 kontör eksilmesine engel olacaksınız.

yok kardeşim yönlendirme falan.. eğer kendin yönlendirmediysen kimse senden ya da arayandan bir lira almaz.. bu kod hat sıkıştığı zaman kullanılır.bundan sonraki kod ise ##004* dır.. ikisini yapınca hattınız açık ama ulaşılamıyorsa, ulaşılırsınız ya da hatta bekleyen mesaj varsa hemen iletilir.

3-Telefonunuzu ne zamandan beri kullanıyorsunuz merak ediyorsanız *#92702689# tuşlayın.

telefonun ömür sayacıdır.. kaç saat kullanıldıysa onu gösterir.eğer tamirde hafıza pili çıkartılmadıysa sıfırlanmaz.!

5-Nokia gizli pil gücü: Nokia telefonunuzun pil gücü zayıfladıysa rezerv pil kullanabilirsiniz bunun için pil seviyeniz çok düşükken *3370# tuşlayın şarzınızın yüzde elli artış gösterdiğine şahit olacaksınız.

eski nokia bb4 telefonlarda geçerli kodlar.ama şarjı yükselttiği görülmemiş..

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...