Jump to content

Sigara Yı Bırakmak Istiyorum

neskali

Recommended Posts

Sigara yı bırakmak istiyorum bıktım tozunu çok övüyolar kafanda bitir hiç içme bidaha içmezsin

gibi yorumlar yapmayın lütfen genellikle içmeyenler bu yorumları yapıyo zaten nikotin e alışmış bi

tiryaki yi tiryaki bilir bu bıktım tozu nu kullanan oldumu şimdiden teşşekürler..

ben 8 yıl içtim bir gün kendime sana faydası ne dedim bir cvp bulamayınca bir plan yaptım

ramazan ayına 15 kala bıraktım ramazan ayıda devreye girince kurtuldum tam 5 yıldır içmiyorum

şu bir kesinki ireda işi rabbim seni de kurtarır inşallah

off bunu siz tamamen kafanızda büyütüyonuz. kardes bıraktım de at paketi bi köşeye içme. iradeni kullan.

insan bunu yapar yapabilir onun yerine başka şey düşün yeni hobi edin.. :angry:

kafamızda bişey büyütmüyoruz sana nasıl internete girmemek zorsa bizede bu zor hayatında hiç

sigara içtinmi merak ediyorum ? ben özellikle yazdım böyle yorumlar yapmayın diye site bi acayip

olmuş nerde tahrik edici mesaj varsa yazıyolar özelliklede satış bölümünde

genede sağol..

ben 8 yıl içtim bir gün kendime sana faydası ne dedim bir cvp bulamayınca bir plan yaptım

ramazan ayına 15 kala bıraktım ramazan ayıda devreye girince kurtuldum tam 5 yıldır içmiyorum

şu bir kesinki ireda işi rabbim seni de kurtarır inşallah

teşşekür ederim ramazanda bırakma iyi fikir inşallah dostum...

duymak istemediğin ama maaelesef doğru olan yol sigarayı önce kafanda bitireceksin normal olarak yaptığın alışkanlıklarından kurtulman için yapman gereken yemekten hemen sonra sigara içiyorsan o alışkanlığı farklı bir şeyler yaparak geçiştireceksin veya sabah kalkınca hemen sigaraya yöneliyorsan başka bir şeylere yönelerek o alışkanlıktan kurtulacaksın ama herşeyden önemlisi kafan rahat olacak maddi ve manevi derdin sıkıntın olmayacak çalışıyorsan işin stresli ise işinde hata yapmamaya özen göstermen gerekiyor ilaç seni ancak psikolojik olarak sigarayı bıraktırmaya yöneliktir senin iraden güçlü ise rahat bırakırsın ama en ufak bir üzüntü veye heyecanda sigarayı ararsan işin zor ben bir kaç defa denedim ama maalesef hem işimden dolayı hemde aşırı bir kilo aldığımdan dolayı bırakamadım sağlık açısından bırakılması gereken bir tiryakilik inşallah bırakırsın

Please register to see this content.
kesin bırakırsın ben sayesinde bıraktım

arkadaşım sen hangisini aldın paketlerden 1 - 2 - 3 kutu seklınde sitede var

hangisi işe yarar biraz bilgi verırmısın?

Bende tiryakiyim fakat şu ana kadar bende çok defa sigarayı bırakmak istedim ama bir türlü işleme koyamadım.. Sigarayı bırakmak %80 irade işidir. Olay sende biter. nikotin bantlarıymış bilmemne haplarıymış zerra faydası olmuyor. nikotin bandı kullandım zamanında. zamanında 2 ay kadar ßir süre içmediğim olmuştu.ama bu dönem biraz sancılı geçti.günde sayısız bardak çay içiyordum. yada sakız çiğniyordum. Çay en çok yardımcı olan şeydi bana. Normal şartlarda çayın sigarayı çeker fakat.kendinizi oyalicak bişiler bulursanız Ders çalışmak dergi okumak gazete okumak tarzında sigarayı unutmanıza yardımcı olabiliyor. yada roman tarzı şeyler sizi yaptığınız aktiviyete bağlayıcı şeyler bulduğunuzda sizi oyalıyor. sakız çiğnemekte yararı var.

En büyük etken sinir anında sigarayı düşünmektir. Sigarayı düşündüğünüzde zaten kafanıza girmiş oluyor. İradeni güçlü tutmanı öneririm. İçmeyeceğim diyeceksin..Tabi bu aşamada sigarayı bırakırken biraz fazla yemek yiyorsun.. bunun gibi bazı etkenler ortaya çıkabiliyor. kilo alabiliyorsun.

sana kısa olarak tavsiyem kendini şartlandır içmeyeceğim diye ve sigarayı düşünmemeye çalış.Sinir yapmamaya çalış.kendini bir şekilde oyalamaya çalış.

off bunu siz tamamen kafanızda büyütüyonuz. kardes bıraktım de at paketi bi köşeye içme. iradeni kullan.

insan bunu yapar yapabilir onun yerine başka şey düşün yeni hobi edin.. :angry:

nikotin mutluluk hormanu denilen bişeyin yerini alıyor. bıraktığında biraz sinirli oluyor insan ve bi okadarda umutsuz. tiryaki için brakmak gerçekten zordur yada şöyle diyeyim bekara avrat boşamak kolay :closedeyes:

ama biraz hareketlli bir yaşamla bu gayet kolay olur

Please register to see this content.
kesin bırakırsın ben sayesinde bıraktım

bizim alt komşuda 8 yıldır içiyodu bu ilk mesajda bahsettiğim bıktım tozuyla bıraktı 3 aydır içmiyor

diğer bi arkadaşta dua yöntemiyle her aklına geldiğinde sigara dua etmiş 16 gündür içmiyo

bu değerli destekleriniz için hepinize canı gönülden teşşekürler şimdi kararsız kaldım bu sudanmı

alıyım yoksa bıktım tozumu ?

bizim alt komşuda 8 yıldır içiyodu bu ilk mesajda bahsettiğim bıktım tozuyla bıraktı 3 aydır içmiyor

diğer bi arkadaşta dua yöntemiyle her aklına geldiğinde sigara dua etmiş 16 gündür içmiyo

bu değerli destekleriniz için hepinize canı gönülden teşşekürler şimdi kararsız kaldım bu sudanmı

alıyım yoksa bıktım tozumu ?

bence en iyisi spor ben öyle yapıyorum. deli gibi bisiklete biniyorum yada koşuyorum ciğeri harika açıyor.canım sigara isteyince yakıyorum ama birkaç nefesten sonra atıyorum içesimgelmiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...