Jump to content

Veri Kurtarma

mrecep38

Recommended Posts

Arkadaşlar, Sony 7.2 Dijital kamerada bulunan 2 GB filmi yanlışlıkla sildim. Kurtarmak için formda mevcut bir kaç programı denedim, olmadı. Hangi programı tavsiye edersiniz? (Tam sürüm olarak)

File Scavenger işini görür ziyadesiyle.

deneme sürümünü indir burdan

http://www.tamindir.com/program/10672/File_Scavenger.htm[/CODE]

Patch işlemi

Spoiler!
Please register to see this content.

içeriği boş bir metin belgesine at ve .txt uzantısını.reg yap. sonra çift tıkla o dosyaya ve çıkan soruya evet de :)

[CODE]REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\QueTek]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\QueTek\File Scavenger]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\QueTek\File Scavenger\3.1]
"User Name"="Michael Langendorf"
"Professional License"="EH6P3-0P5CR-7F33W-PA52B"
"Company Name"="Michael Langendorf"
"Usage Code"="99002"[/CODE]

Krekleme işlemi bittikten sonra programı çalıştır.

Step !:Scan sekmesinde öncelikle dosyanın ismini girmen gerekiyor. İsmini bilmiyorsan * olarak bırak. ama * olarak bıraktığında içinde ne var ne yok çıkaracak sana.

İsim girdiğin yerin sağ tarafında Mode kısmından Long u işaretle, böylece derin tarama yapabilirsin. Tarama yapacağın parametreyi de belirledikten sonra; gelelim ince ayarlarına. bu kısmı atlasan da olur. ama eğer hafıza kartını biçimlendirdiysen bu adımı kullan. Ayarları yapmak için menü çubuğunun altındaki düğmelerden "Advanced"a basınca karşına aşağıdaki pencere çıkacak. ayarları gördüğün gibi yap

1qhoww.jpg

Tarama beklediğinden uzun sürebilir, ama bu ayarlarla sana en garanti kurtarmayı sunuyor program.

NOT: silinmiş dosyalarla ilgili bir soru çıkacak karşınaq taramaya başlamadan önce, "scan deleted files" dersin. böylece silinmiş dosyaları da taramış olur :)

Step 2: Recovery adımına geldiğinde ise kurtarmak istediğin dosyayı işaretlemen yeterliolacak. Senden kurtarma yaptığın sürücüden farklı bir parametre girmeni isteyecek. dosyalarını seçtikten sonra recovery deyip dosyalarını kurtarabilirsin :)

bilmem anlatabildim mi...

İlgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Belki ona yakın program denedim, sabahladım; GetDataBack programımıyla hallettim. Oldukça basit bir arayüze sahip ancak toplamda 2Gb olan üç avi filmi kısa sürede kurtardı. Tekrar teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...