Jump to content

Pc Virüsü Insana Bulaştı!

lontokyo

Recommended Posts

Bilim adamına bilgisayar virüsü bulaştı!

Bir bilgisayar virüsünün bir insana bulaşacağı hiç aklınıza gelir miydi? Garip ama gerçekten oldu!

Reading Üniversitesi'nden Dr. Mark Gasson, bir bilgisayar virüsü bulaşan ilk insan oldu.

Gasson'un elinde, deri altında yer alan çipe bir bilgisayar virüsü bulaştı. Araştırma bölümündeki bilim adamının elinde bir RFID (Radio Frequency Identification Chip: Radyo Frekanslı Kimlik Çipi) takılıydı. Bu çip sayesinde yüksek güvenliğe sahip binaya giriş-çıkış yapabilen Gasson'un çipi, bu virüsü cep telefonuna da bulaştırdı.

Gelecekte kalp pilleri gibi vücuda takılı mini bilgisayarları etkileyebilecek virüs tehlikesine dikkat çeken Gasson, "Evrimin bir sonraki adımı olarak kendimizi makinelerle geliştirebilir ve bir parça makine haline gelebiliriz; bunu anlamamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

Sözlerinin sonunda "Cep telefonları gibi sosyal bir standart olabilirler ya da kullanmazsak dezavantajlı duruma düşebilir. Her halükarda bunun getireceği risklere de hazırlıklı olmalıyız" diyen Gasson'un sözleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:

Chip Dergisi[/CODE]

insana bulaşmamış canım çipine bulaşmış:) bende domuz gribinden sonra başımıza bide pc gribi falan çıktı zannettim :)

çalıştığım yerdede bigün bilgisayara virüs bulaştı demiştim adamın biri ciddi ciddi sormuştu aman bizede bulaşır mı diye o zaman çok gülmüştüm ama bak insancık haklı çıktı :D

insana bulaşmamış canım çipine bulaşmış:) bende domuz gribinden sonra başımıza bide pc gribi falan çıktı zannettim :)

çalıştığım yerdede bigün bilgisayara virüs bulaştı demiştim adamın biri ciddi ciddi sormuştu aman bizede bulaşır mı diye o zaman çok gülmüştüm ama bak insancık haklı çıktı :D

En azından o sormuş teknik servise gelen bir müşteri antibiyotik ilaçlarını anakarta serpiştirmeyi teklif etti yurdum insanı :rofl:

En azından o sormuş teknik servise gelen bir müşteri antibiyotik ilaçlarını anakarta serpiştirmeyi teklif etti yurdum insanı :rofl:

12 saaatte 1 aman aksatma canım yoksa bi kıymeti yok:D hadi geçmiş olsun!!!!

bi de çocuklar ulaşamasın aman diyim :D

arkadaşlar burası geyik yapılacak yer değil yapmak istediğinizi sohbet bölümünde yapın.

ha bide reyyangül adlı arkadaşım bende başlığın ne anlama geldiğini biliyorum ama kaynaktan alınan haberlerin içerisinde oynama yapmanın doğru olmadıgını bıldıgım ıcın karısmadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...