Jump to content

Multi Boot Hazırlama Araçları

Recommended Posts

Aero Studio ile multu boot hazırlama araçları toplu bir paket Hazırlayabilirmiyiz.

tek tek aradım bulamadım. mesela acronis truie image veya hiren boot aero ile nasıl ekleniyor videolu anlatımlara baktım sadece menu anlatımı var ama bi klasor olusturup win7 ve xp yi aynı anda nasıl ekliyoruz bunu anlatan bişey bulamadım.

ayrıca multiboot araçları toplu paket tarzında bişey yayınlayabilirmisiniz. burdaki çoğu arkadaş bu işi yapıyor yani illaki birinin elinde aero studio da multiboot yapakerkenki araçlar mevcuttur.

acronis truie image

hiren boot

şifre kırıcı

cd den çalışan xp

belki çok şey istiyorum ama inanın 2 gundur arıyorum.

bunların hepsi zaten blue_life hocamın anlatımlarında var, nasıl eklendiğine gelince onu da blue_life hocam anlatmış ne güzel oradan da yapabilirsin. elimde kaspersky RC, hiren 10.4 sadece boot dosyaları, ghost, bluexpe network ve normal, şifre kırıcı zaten bluexpe'nin içinde var, acronis. bunlar en çok kullanılanlar ya da benim kullandıklarım. istersen yarın upload yapabilirim kullandıklarımı ve içine de blue_life hocamın anlatımlarını ve gerekli programları da koyarım tam bir multiboot hazinesi olur, isteyen el kaldırsın :D

muharremerd arkadaşın dediği gibi blue_life ustamızın anlatımları, paketi son derece iyi.ben multiboot hakkında bildiğim çoğu şeyi onun anlatım ve paketinden öğrendim.

blue_life arkadaşıızın aero studio anlatımını inceledim. menuleri falan tam hazırlıyorsun herşey biterken windowsların oldugu klasoru seçecegimiz zaman orda kalıyoruz. cunku ben win 7 ve windows xp yi 1 klasore nasıl toplauacagımız konusunda bir bilgim yok. blue_life hocanın o klasor hazırmıs ordan seçiyor. yani daha oncesini gostermiyor. ebette çok güzel anlatmış çok saolasun. ama o kısım eksik olunca takılıyoruz. ve hiren boot ve acronis gibi imageleri tam olarak nereye atıyoruz onuda göstermiyor. anlatabildim mi :)

@muharremerd o dediğin hazineyi istiyorum eğer mumkunse :) tek tek upload edersen belki başkar arkadşalarında işine yarar. ama toplu paket ve rapide hayır demem :)

blue_life arkadaşıızın aero studio anlatımını inceledim. menuleri falan tam hazırlıyorsun herşey biterken windowsların oldugu klasoru seçecegimiz zaman orda kalıyoruz. cunku ben win 7 ve windows xp yi 1 klasore nasıl toplauacagımız konusunda bir bilgim yok. blue_life hocanın o klasor hazırmıs ordan seçiyor. yani daha oncesini gostermiyor. ebette çok güzel anlatmış çok saolasun. ama o kısım eksik olunca takılıyoruz. ve hiren boot ve acronis gibi imageleri tam olarak nereye atıyoruz onuda göstermiyor. anlatabildim mi :)

@muharremerd o dediğin hazineyi istiyorum eğer mumkunse :) tek tek upload edersen belki başkar arkadşalarında işine yarar. ama toplu paket ve rapide hayır demem :)

Hazırc olma kendin oluştur herkes kendisi topladı paketleri de multiboot hazırladı.

Ayrıca ondan öncesinide forumda var araştır bulursun.

windowsların nerede olduğu önemli değil, istersen c:\multiboot yap istersen d:\z\nmbhjgb\lnhıjh\ohmıuh olsun önemli olan aerostüdyoda multiboot yapacağın klasörü seçmek. bu isoların nereye atıldığı önemli değil önemli olan parametre

grub4dos ls /TEST.ISO || find --set-root /TEST.ISO; map /TEST.ISO (0xff) || map --mem /TEST.ISO (0xff); map --hook; root (0xff); chainloader (0xff)
boot[/CODE]

dikkat edersen "/TEST.ISO" test.iso dosyasının ana dizinde olduğunu gösteriyor, burayı istersen /ARAC/GHOST.ISO olarakta yapabilirsin yada başka bir klasör. yukarda da dediğim gibi bazı kaspersky rc, hiren, avira rc gibi programlar dosyalarını ana dizinde istiyor bunlar dışında bir sorun yok isolarda, yukardaki komutla çalıştırabilirsin. kurulum dosyalarını da istediğin klasöre atıp komutu o klasördeki dosyayı göstererek yapabilirsin: örnek olarak, bootmgr'yi ARAC klasörüne atıp buradan win7 ve vistayı kurdurabilirsin.

iso_manyak'ın isteği üzerine kaspersky rc, avira rc, ghost, acronis disc director, acronıs yedek alma aracı, hiren 10.4 (sadece DOS dosyaları), aerostudyo, grub4dos anlatımı ve programları, usb için multiboot dosyaları, plop, blueXP normal ve blueXPe ağ destekli sürümleri hepsi bir araya getirildi. 5 parça 2 alternatif siteye yükledim. toplam boyutu 500mb.

http://hotfile.com/list/542609/d4b3f4a

http://cramit.in/95w6qpkfnhaz
http://cramit.in/h3qvwntqfaxu
http://cramit.in/pm6cdzw6tvvz
http://cramit.in/cgwcgfqdhtvf
http://cramit.in/2oilyv4j8etz[/CODE]

[CODE]hfplg.com
rapid8.com
rapidrar.com[/CODE]

Hazırc olma kendin oluştur herkes kendisi topladı paketleri de multiboot hazırladı.

Ayrıca ondan öncesinide forumda var araştır bulursun.

böyle mesajlar yazmayı biliyosun. acaba sen multi boot yapmayı nerden ogrendin. sıfırdan ogrenirken hic soru sormadın demi. oturdun sabah forumun basına aksama kadar oudun butun sayfaları tek tek. sonra takıldıgın yer oldu onuda kendin cozmusundur allah bilir. bende aradım ama bilmediğimizden soruyoruz iste. hiren boot hayatımda kullanmadıgım bisey. iso mantıgı ilemi calısıyor yoksa baska sekildemi nerden bilicem. bak arkadaşım ne guzel açıklamıs zor bişey olsa oda hiç ugrazmadı. bana balık tut ver demiyorum balık tutmayı ogret diyorum. elestiri yaparken milleti kırmayın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...