Jump to content

Vmvare Sanal Xpde Kurarken Hata Alıyorum....

samokantur

Recommended Posts

Kardeş Resim Yok Zaten Sanal Makineye Drvier İhtiyacı Yoktur Otomatikmen ana pc nin driverlerinden çalışıyo başka bir xp dene

peki hani xp driver entegreli program eklemeli olmuşmu olmamısmı diye sanal makineye test amaçlı kurulmuyormu.....yani denemek amaçlı....

Tabiki kurulur yinede sen resmi yeniden yükle beki eksik dosyaların vardır..

resim yükledim...işte linki var mesajımda yeniden koyuyorum..denedim rsim var..

Please register to see this content.
ilk vnmare başlat dediğimde xp yi...kurmaya başlamadan bu hatayı veriyo sonra yüzde kısmı ilerliyo ama....bişe yok...

Burada iki durum söz konusu,

1 . Vmware üzerinde sanal pc oluşturduğunuzda genelde ilk açılışta direk cd ortamına bakarak açılış yapar. Ancak sizin medyanız " .iso" " u3 " destekli bir flash bellek ise sanal pc'yi kapatıp, ismi üzerinde sağ tıklayarak "Properties" menüsüne geçiş yapalım.Burada cdrom bölümünde ister kendi cdrom yada benzeri bir aracı, istersek iso dosyasının yerini göstererek kurulumu başlatalım. vmware yazısı çıktığında esc tuşuna basarsanız sanal pcnizin hangi ortam üzerinden açılacağını soran bir menü çıkar. cdrom seçerek kuruluma başlarsınız.

2. Kullanmış olduğunuz işletim sistemi cd'sinin ( boot ) açılış dosyaları yoktur. Doğal olarak herhangi bir açılış yapamaz.

Size tavsiyem 1. madde işinize yaramaz ise, üzerinde sade xp olan bir iso paketi indirmeniz ve bununla kurulum yapmanız.

* Forumda bu tarz işletim sistemi paylaşımlarını bulabilirsiniz.

iyi çalışmalar

peki ben bunu iso cd yapsam.....sonra sanal makine şeklinde cd yi gösterirsem kuracakmı...

1. yöntemde bu cd ile kurulum yapabiliyorsanız, tabiki elinizdeki cd'yi iso dosyası haline getirip sanal makinaların kurulumunda kullanabilirsiniz.

Eğer bu cd ile kurulum gerçekleştiremiyorsanız, dediğim gibi boot'u olan bir cd temin etmeniz gerekecek.

İyi çalışmalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...