Jump to content

Metro Internet Ve Ağda Swich Kullanımı

adil_metu

Recommended Posts

arkadaşlar siziden bir konuda yarım isteyecektim .calışmakta oldugum remi kuruma internetin hız problemler ve mesafeden dolayı metro internet aldık kurum 4 katlı ve elimde 5 adet modem var bunlar zyxel p 6000 ve airtess modemler bunları ağda swich olarak hem kablolu swich hemde wairless özelliginden yarlanıp kullanabilirmiyim bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba ivedi olarak yardımınızı bekliyorum:adil_metuForumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com

swich leri sadece agda internet ve yazıcı paylaşım amacı ile özellikle modemlerin wairless özellikli olduğu için düşünüyorum ve gercekleşirse cok büyük bir sıkıntıdan kurtulacagım

not statik ip kullanıyoruz

öncelikle modemin en yakınındaki ve kablo ile modeme bağlı olan makinayı iş yeri ağı kur menüsünden ana makina olarak tanıt.sonra diğer makinaları tek tek iş yeri ağında ilk ayarladığın mk adı üzerinden internete bağlanır olarak ayarla. tüm mk ları bu şekilde tek tek ayarla en kısa yoldan bu şekilde bağlanabilirsin.kablosuz olarak kullanımda adet önemli değil şifre vererek isteediğin kadar makinayı int. e bağlayabilirsin. kablolu olarak int. line hattına bağlı olan modemin kaç portu varsa o kadar mk bağlayabilirsin.benim tavsiyem tlf hatını modeme bağlayın.modemin 4 çıkışı var dediniz sizin de 4 katınız mevcut 4 portun her birini bir kata tahsis edin her katada dağıtım için mk adedi kadar portu olan sw ler koyarsanız hiç bir ayar yapmanıza gerek kalmadan direk tüm kullanıcılar int e çıkarlar.size sadece ext.4 adet sw lazım. yaklaşık 160 tl ext harcamayla sorunsuz int e bağlanırsınız...umarım yardıcı olabilmişimdir. bu sistemi kurun int güvenliği için de yardımcı olurum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...