Jump to content

Overclock Diye Buna Denir Heralde..

Thund3R

Recommended Posts

Bugün Arkadaşla Konuşuyorduk OverClock hakkında..İşte Intelde Overlock o kadar iyi olmaz felan dedim AMD de adamlar neler yapıyor felan derken bu Youtube de aradım baktım adamlar uçmul 6,5 Ghz diyorlar :) Adamlar Helium gazıyla eksiye dayıyorlar sıcaklığı Ayrıca 3D Mark Rekoru Kırmışlar Bi Bakın Derim :devil: :devil:

İzleyemeyenler İçin..

http://www.youtube.com/watch?v=wB0JodKgZ0A[/CODE]

3dmark ile yapılan güzel bir uygulama.CPU üzerinde normalde yapılacak hız frekans artışı,işlemcinin aşırı ısınması demek anlamına geliyor,fragmandaki ekip te yüksek frekans deviri yapabilmek için işlemciyi bir takım kimyasal maddelerle -250 dereceyi yakalayarak aşırı ısınmayı enegellemek ve işlemciden yüksek performans sağlama çalışmaları iyi bir olaydır.Ekipte bunu başarmışlar.Sakın bu görüntülere bakıp denemeye kalkmayın,yanlış bir işlem yaparsanız anakartınızı da patlatabilirsiniz.

Herkes kendi pc lerinde yüksek performans ister.Bunun için donmayan kendini kilitlemeyen bir pc için:

1-Kasa içi besleme ünitesi powersupliy in yüksek watlı olmasını tercih ediniz.450w üzeri.

2-İşlemci soğutma sistemini aliminyum değil bakır tabanlı yüksek devirli soğutucu fan kullanınız.

3-Kasa içi fanları beslemek için,kasada takılı güç ünitesinden değil extra bir adaptörle besleme yapınız,işlemci fan hariç.

4-Donanımınızda bulunan RAM ların chipleri üzerine yapıştırılan sogutucuları yapıştırınız RAM ları sürekli soğuk tutar.

Bu da konuda bahsi gecen owerlock işlemine bir altarnatif yöntem sayılabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...