Jump to content

Samsung Recovery Alanını Geri Getirin/değiştirin

Recommended Posts

slm arkadaşlar sonunda samsung recovery solutıon programının püf noktalarını yabancı forumdan bulmuş bulunmaktayım

ilk önce recovery alanında vista bulunupta oraya windows 7 yüklemek isteyenler için yada ilk durum yedeğini gerekli yüklemeleri yapıp değiştirmek isteyenler için anlatımda bulunacağım

recovery alanını silenler için daha sonra anlatımda bulunacağım

bilgisayarınızı içinde bulunan işletim sisteminden farklı bir işletim sistemi ile formatladıysanız bu aldığınız yedeği o gizli bölüme koymak mümkün

bütün ayarlamaları yapıp programlar yüklendikten sonra windows ortamında masaüstünde samsung recovery programı ile d sürücüsüne yedek alın yedekleme bitttikten sonra user1 olan dosya isimlerini init olarak değiştirin ve ayrı bir klasöre kopyalayın isimlerin çakışmaması için.ve önemli bişey daha yedekleme boyutunun fazla artmaması için oyunlarınızı d sürücüsüne kurun. başka yöntem advanced system care ve cclenear programı ile temizlik yapın başka yöntem hazırda bekleti kapatın çünkü hazırda beklet hdd yi şişirir en az 3 gb alan kazanırsınız hazırda bekleti kapatmak için Başlat/ Çalıştır / cmd komutunu yazıyoruz.

Açılan pencereye powercfg -h off yazarak Hazırda Beklet'i kapatabiliriz.

açmak için

cmd ekranına powercfg -h on yazarak Hazırda Beklet'i açabiliriz.

bilgisayar açılınca f4 e basın recovery programı açılınca ctrl alt f10 tuşlarına aynı anda basın şifre alanına secos yazın ordan image yazan yere tıklatın gizli alandaki recovery dosyasını ne olur ne olmaz diye yedeklemenizi öneririm alttaki fotodaki gibi yansımayı kurtarma alanından belirli bir konuma verin yazan yere tıklatın d sürücüsünü seçerek işlemin bitmesini bekleyin

fabrika çıkışlı işletim sisteminin yedeğini aldıktan sonra şimdi bizim istediğimiz sistemin yani gerekli bütün programlar kurulu halini bütün güncellemelerin yapıldığı halini o gizli bölüme koyma zamanı f4 e basarak recovery programı açıldıktan sonra ctrl alt f10 tuşuna basıp şifre alanına secos yazdıktan sonra image alanına tıklayıp al bölümünü seçip windows ortamında yaptığımız yedeklemeyi gösterip işlemin bitmesini bekleyin ve ilk durum yedeği bizim istediğimiz gibi oldu artık tekrar msn falan kurmak zorunda değiliz

recovery alanını silenler için de önerim bilgisayarınızdaki tüm dosyaları harici bir hdd yada dvd vs bir yere kaydedin bir usb disk bir windows 7 format dvd si gerekli

alttaki linkteki dosyayı indirin recovery bölümünü oluşturup recovery miktarının boyutunu seçin windows 7 kuracaksanız 10 yada 15 gb önerilir xp kuracaksanız 7 gb yeter

ve formata başlayın gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra ilk durum yedeği oluşturun unutmadan bilgisayarı usb den boot edin

http://www.mega*upload.com/?d=1H8D1Q8W aradaki * işaretini silin

Autorun nun da problem olanlar için ;

benim bilgisayarda antivir virüs olarak görüyor..

[Autorun]

label=AdminTool for SRS4

action=AdminTool for SRS4

open=WinClon\AdminTool.exe

icon=WinClon\AdminTool.exe,0

usb den boot edebilmek için yabancı forumda pc yi satın aldığınız tarihe getirin diyor.. bios ta yazıyor tarih..

347tl3r.jpg

jheznk.jpg

029.jpg

030.jpg

031.jpg

033.jpg

036.jpg

037.jpg

041.jpg

2w4fkie.jpg

25qt92a.jpg

Samsung Recovery Solution 4 indirme linki... Herhangi bi torrent programıyla indirebilirsiniz... :p

http://rapidshare.com/files/390763434/SRS4_www.tnctr.com.torrent.html

Alternatif..

http://www.dosya.tc/SRS4_www.tnctr.com.torrent.html

NOT: alıntıdır...

arkadaşlar uzun süreden beri böyle bi program istiyordum sonunda buldum ama flash bellekten ya da cd den bi türlü boot edemedim.. iso dosyasının açılış dosyası (boot dosyası) yok... programı boot edebilene helal olsun.. bu arada bu programın 3. versiyonu bende war ve her türlü bilgisayarda kullanabiliyorum.. marka farketmez.. bu 4. versiyonun boot problemini bi türlü çözemedim gitti.. elimdeki 3. versiyonun boot dosyasını 4. versiyona ekleyip bootable yaptım ama yine problem yaratıyor.. sonra 4. nün dosyalarını 3. nün içine attım dosyaları değiştir dedim ve gerekli olan yerlerde yeniden adlandırma da yaptım ama yine hata verdi... çözebilenin ellerinden öpüyorum şimdiden.. :p

grub4dos ile denemedim.. ultraiso ile iso olarak kaydettim ve içine recovery 3 ün .bif dosyasını boot olarak atadım.. o zaman açılıyor ama program ekrana geleceği zaman problem yaratıyor... eksik dosya war diyor.. ama o dosya da war iso dosyasının içinde.. grub4dos u bi deneyeyim...

bu konuyu aslında bu sitede açmak istemiştim ama samsung marka olmayan bilgisayarlarda çalışmaz diye donanımhaberde açmaya karar verdim evet o benim chatlax67 arkadaşım ordaki fotoları da eklesene

edit:düzeltme

edit:konuyu açan arkadaş mustafa senmisin

aya9ee.png

ben isoyu winrarla açtım olduğu gibi flash belleğe attım boot etti

arkadaşım bende flash belleğe attım bilgisayarın tarihini de değiştirdim.. ama boot etmedii bi türlü ya...

boot olarak flash belleği de seçtim olmadı bi türlü ya

Aynısını ben paylaşmıştım.En alt satıra bakınız.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=133268&hl=[/CODE]

kusura bakma birader... heyecandan forumda aramadan açtım konuyu.. :p uzun süreden beri istediğim bi program...

kardeşim masaüstünde çalışması için samsung un kendi sitesinden driver bölümünden samsung recovery solution u kurman gerekiyor ama önce bu programla bi bölüm oluşturman gerek flash disk kullanarak

kardeşim masaüstünde çalışması için samsung un kendi sitesinden driver bölümünden samsung recovery solution u kurman gerekiyor ama önce bu programla bi bölüm oluşturman gerek flash disk kullanarak

bu programı tr ye ilk anlatan benim kardeş

sadece masaüstüne olurmu onu merak ettim

olursa benim için acronis tarih olur

kardeşim masaüstünde denemedim.. elimde bu programın 3. versiyonu war.. cd den boot edebiliyorum.. bulunduğum yerde masaüstü bilgisayar yok.. ama en kısa sürede deneyip sonucu buraya yazarım.. ama yine de bu program masaüstü bilgisayarlar için bu program çalışsa dahi acronis ten daha profesyonel bi program yok bence..

bu arada hala 4. versiyonu boot edemedim.. bios u güncelledim.. resimlerde gösterilenleri yaptım.. chipseti güncelledim yine de fayda yok.. belki de benim flash disk yüzünden kaynaklanıyordur umarım ki öyledir..

kusura bakma birader... heyecandan forumda aramadan açtım konuyu.. :p uzun süreden beri istediğim bi program...

o kadar önemli değilde genede bi arama yapsan iyi olrdu.

djmuji samsung recovery solition 4 programını başka indirme sitesinden verebilirmisin. indiremiyorum. bende megaupload sitesi yasaklı gözüküyor. yada görüntüdeki rakamları vermiyor. şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar bendeki flash disk yüzünden boot etmiyormuş... kingston ile boot ediyor.. ayrıca isteyene boot(açılış)dosyasını verebilirim.. iso dosyasına entegre edip cd den boot edebilirsiniz.. masaüstü bilgisayarlarda çalışıyor.. denenmiştir..

buyur arkadaşım..

Alternatif..

Please register to see this content.

denedim 990 la indiriyordim dosyayı... :p

bendeki iso cd den boot edermi acaba yada senin bi üstte paylaştığın boot dosyası toshiba usb de çalışırmı

bu arada bende de kingston boot ediyor toshiba etmiyor bunun açıklaması nedir?

bendeki iso cd den boot edermi acaba yada senin bi üstte paylaştığın boot dosyası toshiba usb de çalışırmı

bu arada bende de kingston boot ediyor toshiba etmiyor bunun açıklaması nedir?

usb den neden boot etmiyor bilmiyorum ama 2 üstte vermiş olduğum boot dosyasını kullanarak bir bootable iso dosyası oluşturabilirsin.. ben ultra iso programını kullandım.. daha sonra oluşturmuş olduğum iso dosyasını nero ile cd ye çektim ve şuan flash disk kullanmadan o cd yardımıyla herhangi bi masaüstü bilgisayara recovery alanı oluşturup temiz bir windows kurabiliyorum.. bu arada boot dosyasını entegre edince recovery solution programının dili korece ye dönüyor.. ama bunun da reshacker ile yada restorater ile .exe dosyalarını editleyerek halledebilirsin..

djmujı

sana teşekkür ediyorum.açılış dosyasını ultraiso ile iso dosyasına attım. şuan boot ta açılıyor.

Benim istediğim benim bilgisayarım masaüstü bilgisayar ben gizli bölüm oluşturup buraya yedek atıp buradan yedeklerden işletim sistemimi kurmak istiyorum.Bu program ile oluşturabilirmiyiz. Benim gizli bir yedek alma bölümüm yok.bunu oluşturup kurmak istiyorum. bunun anlatımı varmı varsa anlatabilirmisin. şimdiden teşekkürler.iyi geceler.

djmujı

sana teşekkür ediyorum.açılış dosyasını ultraiso ile iso dosyasına attım. şuan boot ta açılıyor.

Benim istediğim benim bilgisayarım masaüstü bilgisayar ben gizli bölüm oluşturup buraya yedek atıp buradan yedeklerden işletim sistemimi kurmak istiyorum.Bu program ile oluşturabilirmiyiz. Benim gizli bir yedek alma bölümüm yok.bunu oluşturup kurmak istiyorum. bunun anlatımı varmı varsa anlatabilirmisin. şimdiden teşekkürler.iyi geceler.

anlatım yapmayı düşünüyorum ama şu 3 hafta mümkün olmaz galiba... çünkü finallerim war.. dersler çok ağır.. nedeniyle çok çalışmam gerekiyor..

bu arada bilgisayarın bios tarihini değiştirmenize gerek yok.. ayrıca bu program ile bilgisayarında bir gizli bölüm oluşturup oraya kuracağın işletim sisteminin yedeğini alabilirsin.. bilgisayarını boot ettiğin zaman F4 ile programı yani recovery kısmını açabilirsin.. elimde 72 sayfalık fransızca resimli kaynak(PDF) var.. müsait olduğum zaman upload ederim..

bios tarihi bilgisayarı sanki fabrikadan çıkmış gibi gösternek içindir bi sebebten dolayı servise giderse servisin bu bölüme bakıp orjinalliğin bozulup bozulmadığına bakması muhtemeldir bazı firmalar bunu garanti dışı olarak kabul eder bu dediğim samsung marka laptop içindir

bu arada usb den boot etmek şu açıdan önemlidir eğer 2 dvd okuyucunuz yoksa:

usb den ilk bölümü oluşturup sonra usb takılı iken formata geçmemizi isteyecektir format bittikten sonra initial backup yaparak o bölüme sistemin yedeğini almasıdır bu işlemde hem usb hem w7 dvd si takılı olması gerekir tek dvd rom unuz varsa windows 7 yüklensinmi diye sorduğunda hayır diyin sonra normal formata geçin formata geçerken hdd biçimlendirme alanına geldiğinizde sakın ilk sıradaki oem ayrılmış yazan bölümü silmeyin aklıma gelenler bunlar hdd dolu olmasaydı sıfırdan videolu olarak anlatım yapmak isterdim ama resimlere baktığınızda anlarsınız zaten çok basit

selametle

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...