Jump to content

C D Sürücülerimin Klasör Simgesi Değişti

yilmaz02

Recommended Posts

arkadaşlar sebebini anlayamadığım bir şekilde C ve D klasörlerimin simgeleri değişti.tekrar değiştiremiyorum.normal klasörlerimde de sorun var içinde resim olsa dahi içi boş gibi gösteriyor.virüs olabilirmi acaba norton 2010 full güncel kullanıyorum gerçi şimdiye kadar hiçbir virüsü geçirmedi.zannedersem ProShow Gold 3.2 türkçeyi yamayı kurmaya çalışırken oldu.tam olarak bilmiyorum ama.nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

klasrler.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sistem geri yükleme yapmadım.öncelikle sebebi ne olabilir çözümü nasıl olabilir onu öğrenmeye çalışıyorum.eğer farklı bi çözümü yoksa sistem geri yükleme yapacağım mecburen.

XP'de bedava olan TweakUI yazılımı ile "Rebuild icons" seçeneğini seçtiğinde düzeliyordu bu sorun. Fakat gördüğüm kadarıyla Windows 7 kullanıyorsun. Çalışır mı bilemem; bir dene derim.

XP'de bedava olan TweakUI yazılımı ile "Rebuild icons" seçeneğini seçtiğinde düzeliyordu bu sorun. Fakat gördüğüm kadarıyla Windows 7 kullanıyorsun. Çalışır mı bilemem; bir dene derim.

tweakUI win 7 uyumlu sürümünü indirdim ancak onda ''rebuild icons'' seçeneği yok.neden böyle olmuş olabilir acaba simgeler gitti birden.

Bir de şunu dener misin?

Dosya görünümünden gizli dosya ve klasörleri, korunan sistem dosyalarını görünür hale getir. Bahsettiğin sürücülerde autorun.inf isimli dosya varsa sil. Bilgisayarı baştan başlatıp yeniden bak. O da yemezse Tuneup Utilities'i kur. Visual Style bölümünden Appearance of icons'a gel. Restore defaults butonuna bas.

Striker arkadaşımın dediği doğru. C: ve d: sürücülerinde gizlenen ve klasör seçeneklerinden gizli ve sistem dosyalarını görüntüle seçeneğini aktif hale getirerek görebileceğin bir autorun.inf dosyası ve bileşenleri vardır. Eğer gizli ve sistem dosyalarını açmanıza rağmen c: sürücüsündeki hiç bir sistem dosyasını ve autoorun dosyasını göremiyorsanız %101 oranda virüs vardır. ( Amvo virüsü olabilir). ComboFix belki yardım edebilir.

Striker arkadaşımın dediği doğru. C: ve d: sürücülerinde gizlenen ve klasör seçeneklerinden gizli ve sistem dosyalarını görüntüle seçeneğini aktif hale getirerek görebileceğin bir autorun.inf dosyası ve bileşenleri vardır. Eğer gizli ve sistem dosyalarını açmanıza rağmen c: sürücüsündeki hiç bir sistem dosyasını ve autoorun dosyasını göremiyorsanız %101 oranda virüs vardır. ( Amvo virüsü olabilir). ComboFix belki yardım edebilir.

Arkadaşım Amwo Win 7'ye bulaşamaz, combofix de Win 7'de çalışmaz ;)

Dediğim gibi son olarak Tuneup Utilities'i dene o zaman. Belki başka yolu vardır ama ben bilmiyorum.

sevgili striker tuneup ile düzeldi teşekkür ederim öncelike, acaba simgelerin değişmesinin sebebi ne idi ne yaptımda böyle oldu ilk defa başıma geldiği için soruyorum..

sevgili striker tuneup ile düzeldi teşekkür ederim öncelike, acaba simgelerin değişmesinin sebebi ne idi ne yaptımda böyle oldu ilk defa başıma geldiği için soruyorum..

Rica ederim. Bak o sorduğunun cevabını ben de bilmiyorum.

Combofix le tarat ayrıca wimdows 7de de çalışıyo kaç kere taradım

Bilmediğin konuda konuşma.

2db5o41.png

Buyur bu da Türkçe meali:

Uyumsuz işletim sistemi. Combofix sadece Windows 2000 ve XP iş istasyonlarında çalışabilir.

Bilmediğin konuda konuşma.

2db5o41.png

Buyur bu da Türkçe meali:

Uyumsuz işletim sistemi. Combofix sadece Windows 2000 ve XP iş istasyonlarında çalışabilir.

şu 1: güncel sürümünü indirmeyi akıl etmiyorsan napıyım şu 2: xp modu denilen bişey war şu 3: burda seninle oturup kawga etcek durumda deyilim

şu 1: güncel sürümünü indirmeyi akıl etmiyorsan napıyım şu 2: xp modu denilen bişey war şu 3: burda seninle oturup kawga etcek durumda deyilim

1) Özellikle en güncel sürümünü indirip denedim zaten cevap vermeden önce emin olabilmek için acaba bilmediğim bir değişiklik var mı diye. Beta sürümü var Win 7'de çalışan; o da güvenilir değil sadece BETA aşamasında. 2 arkadaşın işletim sistemini çökertti. 2) XP modu denen şeyi senin kadar biliyorum merak etme. Ama Windows 7 için tasarlanmamış; özellikle sistem ayarlarıyla ve dosyalarıyla oynayan yazılımı zorla 7'ye uydurup çalıştırmaya kalkmak yarardan çok zarar verir. Üreticisi boşu boşuna koymaz o uyarıyı. 3) Kavgaya falan gerek yok anlaşırız asgari müşterekte ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...