Jump to content

Hazır Flash Template Türkçe Karekter Sorunu

Recommended Posts

Elimde "M Template" adında bir flash template var ben buna türkçe karakterler girip preview yaptığımda türkçe karakterleri göremiyorum. Forumda yaklaşık 8-10 konuya baktım denileni yaptım yinede düzeltemedim. Birisi "acemi" düzeyindekiler için anlatabilirmi bunu? Dreamviewer CS3 kullanıyorum. Forum'a baktım bulduğum fakat önerilen çözümler sonuca ******ürmedi beni...

elimdeki template'in linki bu.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://rapidshare.com/files/389141224/m_template.rar.html

flash dosyasında (flash cs3 cs4 yada flash 8 vb programlarla açıp düzenleyebilirsin) (dreamviewer ile xml html vbdosyalarını düzenlersin sadece.. ) düzenlediğin textleri yazarken kullandığın fontun türkçe karakterler içermesine dikkat et. yoksa alttan embed et deyip çöğüıÇÖĞÜI karakterlerini yazıp embed et. action script bölümünde (f9) ilk frame e

System.useCodepage = true; bu kodu ekle.. xml vb dosyalarınıda utf 8 olarak kodla.. evet hiçde acemi düzeyinde yazamadım ama inanki kimse acemiye şıp diye anlayacağı kadar anlatamaz.. biraz araştırıp deneyerek ne dediğimi rahatlıkla anlayacaksındır. bkz: google " flash türkçe karakter sorunu" iyi çalışmalar başarılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...