Jump to content

Opera Tarayıcım Çöküp Duruyor...

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

Eğer reklam olmıcaksa. Biz bunu Opera forumlarında daha önce tartışmışdık. Opera'nın kapanması sistem erişimi engellenmesi,web sitelerden ve betiklerden oluyor.

arkadaşım ilgin için teşekkürler ben inceledim verdiğin linki ama pek birşey anlamadım ama bende 2-3 günde bir kişisel veri temizle işlemi yapıyorum ama gene değişen birşey yoktur....

Ben yıllardır opera kullanıyorum.Çökme olayını nadir yaşarım.Son aylarda operanın çöktüğüne şahit olmadım kendimde.

Öncelikl çöken operanızı açmayın.

Programı sistemden kaldıracağız..

1.Programı sistemden normal bir şekilde kaldırın.Program fileste opera isimli klasör kalırsa onu da silin

2.Programı kaldırsanız dahi bazı klasörleri sistemde kalır.Onun için Windows7 de

C:\Users\YAGMUR\AppData\Roaming

C:\Users\YAGMUR\AppData\Local adreslerindeki Opera klasörlerini silin

Burada YAGMUR yerine endi kullanıcı adınızı yazmayı unutmayın.

3.Kayıt defterinizi açın

H_KEY _current User ve Hkey local machine deki software alt menüsü içindeki Opera software kaydını silin.

4.Şimdi Operayı yeniden kurun.

Saygılarımla

Firefox neyinize yetmiyor kardeşim hayret bişey ya.. :)

Ahh sende Opera kullansan neyin daha iyi olduğunu anlarsın. Opera'da verilen hizmetler mozillada bulamadığım için evvelden beridir Opera kullanıyorum. Gel senide opera kullanıcısı yapalım.

firefox u kullanmadım ama

operada opera unite var turbo var(ki kendilerine gerek yok zaten sürekli en hızlı tarayıcı unvanını alıyo)

ama beni en çok kendisine bağlayan kendimiz düzenleyebildiğimiz hızlı erişim ve her bilgisayardan eşitleme yapabilmemiz(kullanıcı adı ve şifre ile)

- leride var tabi

face de bazı videoları ilk seferde açamıyo(son sürümüyle çok nadir)

idm ile internet explorer gibi uyumlu çalışmıyo(oget var ama orjinal idm daha kullanışlı)

bazen çöküyo bendede(iş yerindeki pc de çöküyo evde hiç çökmedi yaklaşık 1yıldır)

ama hiç birisi beni kendisinden uzaklaştırmaya yetmiyo

ben de hep opera kullanırım ama opera 10.20 alphadan sonralkı hıc bır surumden verım alamadım ya cokuyor yada donacak kadar kasıyor

programları sureklı guncel tutmama ragfmen operayı artık guncellemıyorum

kc pcde denedım hep aynı. opera bozdu kendını

Tutku ;)

Aynen ismail abim. Ben neden opera kişisel olarak ifade edeyim.;

Firefox Kullanıcısı:Firetune ve Fasterfox eklentisi adındaki programla ayarlarını değiştirerek hızlandırma yani güçlendirme

Benim cevabım: Güçlendirilmemiş hali olmaksızın FireFox kullanmaktan bahsediyorsan; eklentisiz FireFox beş para etmez.

Firefox Kullanıcısı: Opera Browser 'da benim için önemli sayfalar düzgün gözükmüyor. Firefox'da daha düzgün.

Benim cevabım: Önemli sitelerini tasarlayanların yapmış olduğu kodlama hataları başda geliyor. Ve her kodlama hatası gördüğünüz yer için . "Opera>Yardım>Site Sorunu" bildir seçeneği sunuluyor.

Firefox Kullanıcısı:Opera da indirme yöneticileri ne olucak? İndirme yöneticilerini tanımıyor.

Benim cevabım:İndirme yöneticilerinin tanınması için oGet adlı küçük bir js betiği yazılmış durumda. oGet ile sisteminize yüklü indirme yöneticilerine(Örn: IDM) indirilebilir linkleri vermek doğrudan doğruya oGet'i indirmenize bakıyor.

Firefox Kullanıcıs:Peki tamam Firefox'daki güvenlik açıkları kapatıldı peki ya Opera?

Benim cevabım: Opera'da güvenlik açıklarıyla ilgili bir betiği de shouts adlı bir programcı yazdı.

A Script like NoScript:

Please register to see this content.

Ayrıca .......

1. Opera ,web tarayıcılıkdan çıkmış artık bir topluluk olmuştur. Yazılımın geliştiricilerine kendi forumundan özel mesajla ulaşabilirsiniz.

2. Opera ücretsiz 300 MB 'lık bir blog hizmeti veriyor firefox?(cevap : hayır)

3. Bazı sitelerde Internet Explorer ile gir zorlaması vardır. Opera kendini Internet Explorer gibi gösterebilir. (Firefox'da eklenti vardı bu iş için sanırım)

4. Opera için tema yapımı gayet kolaydır. Hatta bunun için bir web siteside kurdular.

5. Opera 'da javascript ile harika şeyler oluşturulabilir.

6. Opera nın işinizi kolaylaştıran birçok Widget'de bulunur

7. Opera fare hareketleri ile yönetilebilir bir tarayıcıdır.

8. Opera'da Paneller sekmesinde bir çok özellik mevcuttur. (bkz: Not tutma özelliği)

9. Firefox'da IRC (sohbet) sistemi yokdur. Ama Opera'da vardır.

10. Opera'da bir E-posta istemcisi vardır. Firefox da yokdur

11. Opera'da Firefox'dan gelişmiş bir Adblock eklentisi vardır. Yani Firefox'a göre daha iyi reklam göstermeme özelliği de vardır.

12. Benim düşüncemle en iyisi : Opera Unite servisidir.Opera'nın vekil sunucuları üzerinden çevrimiçi dosya transferi yapabilme özelliğidir. Firefox'da bu birkaç eklenti sayesinde yapılabiliyor diye biliyorum.

13. Turboyu da unutmamak lazım. Opera turbo en düşük bağlantınızla Firefox'da bağlanamıcanız sitelere sizi bağlayan hızlandırı bir uygulamadır.

Opera tutkusu da bu...

Aynen ismail abim. Ben neden opera kişisel olarak ifade edeyim.;

....

...

...

...

....

Opera tutkusu da bu...

Kısaca FF kullanan herkes tarayıcı değiştirebilir ama Opera kullanan bir daha FF'a dönüp bakmaz :p

• 3 hafta sonra ...

Evet, malesef bu çökmeler 10.53.3374 sürümünde var.Dikkat ettiğim genelde flash içeriği bol olan sitelerde sorun veriyor.

Firefox ile Opera karşılaştırılamaz bence.Bir kere Opera kullanın daha firefox'a bakmazsınız bile.

bide şu çökme sorunu düzelse :)  yeni sürümü beklemedeyiz ...

çok ilginç onlarca kez sisteme opera kurmama rağmen firefox un verimini alamadım. Hız isterseniz en hızlısı chrome zaten.(özellikle 5 sürümü canavar gibi olmuş) ayrıca birçok firefox eklentisi chrome uygun hale getirilmiş. sistemimde chrome ve firefox ikilisi harika iş yapıyor biraz onu biraz onu kullanıyor ve keyif alıyorum her ikisinden de.

şimdi de yolda firefox 4 sürümü var. sabırsızlıkla bekliyorum. ayrıca firefox yalnızca internet tarayıcısı değildir. Her bir eklenti ile hem gücüne güç hemde yeteneklerine yetenek katıyor. bir ftp istemcisi olabiliyor mesela. hız desen gayet iyi. ama operanın da seveni çok. beğeniler farklı tabi.

Yinede FİREFOX TAN VAZGEÇMEM ......

ben de hep opera kullanırım ama opera 10.20 alphadan sonralkı hıc bır surumden verım alamadım ya cokuyor yada donacak kadar kasıyor

programları sureklı guncel tutmama ragfmen operayı artık guncellemıyorum

kc pcde denedım hep aynı. opera bozdu kendını

Arkadaşa katıyorum. operanın aniden kapanma sorunu bende de vardı. sorun flash uygulamalardan kaynaklanıyor. 10,20 alpha sürümü alfa olmasına rağmen daha düzgün. bende onu kullanıyorum. üst sürümlerde çökme fazlasıyla yaşanıyor.

Arkadaşlar ben de uzun olmayan bir zamandır yaklaşık 1 sene sanırım, opera kullanıyorum.Evet bu çökme olayı son sürümlerde geldi fakat, benim tespitim şu şekilde;

Opera sadece tnctr açıkken çöküyor, sadece tnctr anasayfa açık olduğu zaman çökmüyor fakat tnctr'den 2-3 sekme açıksa program çöküyor.Tnctr hariç birçok siteye giriyorum, şu ana kadar hiçbirinde çökmedi.

Arkadaşlar ben de uzun olmayan bir zamandır yaklaşık 1 sene sanırım, opera kullanıyorum.Evet bu çökme olayı son sürümlerde geldi fakat, benim tespitim şu şekilde;

Opera sadece tnctr açıkken çöküyor, sadece tnctr anasayfa açık olduğu zaman çökmüyor fakat tnctr'den 2-3 sekme açıksa program çöküyor.Tnctr hariç birçok siteye giriyorum, şu ana kadar hiçbirinde çökmedi.

Bende Opera forumlarında kullanıcılara şunu sölüyorum . Yan yana istersem farklı 20 siteyi sekmeli olarak açayım. Ama bende kapanmıyor. Ben bu kapanma sorunlarıyla karşılaşmadım. Opera 10.60 alpha çıkdı . Sorunlar giderildi. Eğer yine aynı sorunları alıyorsanız Opera forumlarında belirte bilirsiniz

Sizin yüzünüzden opera kuruyorum.uzun süre deneyeceğim.Mozilla Firefoxtan vazgeçebilecekmiyim bakalım. :D

Kazanan sen olursun tanıdıkların varsa mozilla kullanan oparayı onlarada öner ama kullanmaktan vaz geçme :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...