Jump to content

Explorer Exe Nedir

xboxhunter16

Recommended Posts

iyi akşamlar arkadaşlar benim pc bir problem var pc interneti çok yavaş atuyorum 5 10 kb download yapıyorum ve pc kasıyor görev yöneticisinde Explorer exe diye birşey çalışıyor onun görevini sonlandırdınmı pc hızlanıyor download 120 130 kblere çıkıyor ama bu dosya tekra çıkıyor görev yöneticisinde tekrar pc yavaşlıyor ne yapmam lazım tamamen kaldırmak için

Onu kapattığınızda pencereler kaybolmuyorsa solucan (worm) diye tabir edilen bir çeşit virüs bilgisayarınıza bulaşmış.

Sizin yaptığınız işlemleri ağıralştırıyor bu worm.

Güncel bir antvirüs ile tarayın ve onunla beraber başka şeylerinde çıktığını göreceksiniz.

explorer.exe xp,vista ve windows7 desistem gezginidir.Bu program vasıtasıyla bilgisayarında gezinti yapıp dosya ve klasörlerine bakabilirsiniz.Bu dosyayı silerseniz işletim sisteminiz açılmayacaktır.Sisteminizi güvenlik programınızla tüm diskleri kapsayacak şekilde taratınız.Saygılarımla

Onu kapattığınızda pencereler kaybolmuyorsa solucan (worm) diye tabir edilen bir çeşit virüs bilgisayarınıza bulaşmış.

Sizin yaptığınız işlemleri ağıralştırıyor bu worm.

Güncel bir antvirüs ile tarayın ve onunla beraber başka şeylerinde çıktığını göreceksiniz.

kapattığımda masa üstündeki bütün simgeler kayboluyor ama pc hızlanıyor kapatmadan önde idmde indirme hızım 15 20 kb kapattıktan sonra 120 130 kb ama simgeler kayboluyor masa üstünde

hem sonlandırdığınızda masaustundeki hersey ve pencereler kapanıyor

hem de download hiziniz artiyor

ilginç :)

explorer.exe ile alakalı değildir

başka bir virus , trojan vs.. bulaşmıştır ..

kapattığımda masa üstündeki bütün simgeler kayboluyor ama pc hızlanıyor kapatmadan önde idmde indirme hızım 15 20 kb kapattıktan sonra 120 130 kb ama simgeler kayboluyor masa üstünde

explorer.exe nin kapatılması (kapatılsa dahi tekrar açılır) o anki aktif kullanıcı hesabını kapatmak demek. Simgelerin kaybolmasıda oturum kapatıldığı içindir. Yagmuradam'ın söylediği gibi tam kapsamlı virüs taraması yapın. kaspersky.nod32. avira vs forumda hepsi mevcut

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...