Jump to content

Bios Ve Elektrik Kesintisi

gokkurt

Recommended Posts

daha bi kaç ay önce aldığım pcmin bios ayarları her elekrtrik kesildiğinde sıfırlanıyo ve her seferinde farklı bir tarih saat görünüyo. sorun nedir??

Anakart Özellikleri:

Anakart Kimliği 12/18/2009-NF-MCP61-6A61KB0CC-00

Anakart Adı Biostar MCP6PB M2+

Veri Yolu (FSB) Özellikleri:

Yol Türü AMD K10

Gerçek Saat 200 MHz

Etkin Saat 200 MHz

HyperTransport Saati 1000 MHz

North Bridge Clock 1600 MHz

Bellek Yolu Özellikleri:

Yol Türü Unganged Dual DDR2 SDRAM

Yol Genişliği 128 Bit

DRAM:FSB oranı 12:6

Gerçek Saat 400 MHz (DDR)

Etkin Saat 800 MHz

Band Genişliği 12800 MB/s

Anakart Teknik Bilgisi:

CPU Soket/Slot 1 Socket AM2+

Genişleme Yuvaları 1 PCI, 1 PCI-E x16

RAM Yuvaları 2 DDR2 DIMM

Tümleşik Aygıtlar Audio, Video, LAN

Fiziksel Boyut Micro ATX

Anakart Ölçüleri 170 mm x 240 mm

Anakart Çipseti nForce6150-430

Bios pili bittiği için oluyor arkadaşım yeni bi pil al ve değiştir basit bişey zaten eskisini sök al eline git bi bilgisayarcıya aynından al gel tak ve ayarı nı yap artık sorun çözülmüş olur

bilgisayarını nezaman aldığını vede nekadar zamandan beri kullandığını söylersen daha iyi olur dahaçok yardımcı olabiliriz ;)

adam yazmış ama ne zaman aldıgını görmediniz sanırım ama muhtemelen pilden kaynaklanan bir sorun bu degiştir düzelir büyük ihtimallle

sorun bios pilinden kaynaklanıyor. sen yeni bir pil alacağına bilgisayarı aldığın yere ******ür.. orası halleder.. ama pil alırsan hemen düzelir. senin yapman gereken bilgisayar açılışsı sırasında del tuşuna basıp bios ayarlarını disable veya enable yapman..

• 1 ay sonra...

değiştirdim düzeldi. ama öncesinde daha garip bi sorun çıktı. kapalı duran pc elektrik kesintisinden sonra kendiliğinden açılmış ben evde yokken :D eve geldiğimde açıktı. kapattım elektrik kablosunu çıkardım vs vs. tekrar kabloyu taktığımda kendiliğinden açıldı :D :D :D bi kaç kez denedim yine aynı. en sonunda pili söküp tekrar denedim ve düzeldi.o pilin böyle sorunlara yol açacağını hiç düşünmemiştim :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...