Jump to content

Işlemci Fanı Klipsleri Tutmuyor

ersenyil

Recommended Posts

fanı temizlemek için çıkarmıştım zaten bir tanesi kırık olan plastik tutucu uçların bitanesi daha kırıldı şimdi fan tam olarak sabitlenmiyor ısı yükseliyor (80c) fana elimle bastırdığım zaman ısı hemen normale dönüyor sizce fanı komple değiştirmelimiyim yoksa klipsler için bir tamir yöntemi varmı işlemci 775 lga 6750 core2 duo 2,66 yeni fan almam gerekirse ne önerirsiniz

arkadasım onu tamır etmey calısma onemlı bır parca ıslemcı elınde kalmasın gıt 30 tl ye satıyorlar degıstır yada degıstırtır o sekılde kullanma pc yı

Please register to see this content.

bunu beğendim iyi bir fan normallere göre biraz daha kaliteli bişey yeni bir fan alacağım sonuçta macunu kesinlikle yenilemelimiyim acaba

macunu yenilemek her zaman iyi sonuç vermez çok az sürmen lazım 2 yağmur damlası en fazla çok sürersen yararından çok zararı olur işlemci aşırı ısınır aklında bulunsun

bişey daha sorcam kasanın kapağı şuan açık hardisk 50c ölçüyorum zaten ellede anlaşılıyor sıcak olduğu diskin altında olması gereken ön fan yok bende bu sıcaklık normalmi 8*8 lik bir fan yeri var orayada bi fan gerekli galiba

Güzel bi işlemci bence o şekilde çalıştırmak bile hata :turned: 15-20 TL bi fan al tak güzel kardeşim tamiri mümkün olsa zaten onada 10-15 TL gidecek değermi?

Arkadaşlarında dediği gibi hiç uğraşma yeni bir fan al tak en kolay ve basit yolu sorunsuz olanı ama şunuda düşün yaz sıcaklarında 15-20 TL ye alacağın fan soğutmada sorun çıkarabilir kendi bütçene göre burdan seçebilirsin bir tane :)

Please register to see this content.

overclock yapmadığın sürece standart bir fan o işlemciyi yeterince soğutur..standarttan kastım 10-20 liralık intel benzeri fanlar..ama overclock yaparım yada ilerde belki vs diyorsan almışken daha iyi bişeyde bakabilirsin..bir ayağı tutmayan fanı değiştirmek zorundasın maalesef..tamir vs uğraşma ve öylede kullanma derim

Güzel bi işlemci bence o şekilde çalıştırmak bile hata :turned: 15-20 TL bi fan al tak güzel kardeşim tamiri mümkün olsa zaten onada 10-15 TL gidecek değermi?

zaten fazla kullanmıyorum bu ara sıcaklıkta biraz daha normale döndü ama kesinlikle yeni bir fan alıcam bakır borulu kaliteli bişey düşünüyorum bu olaylar zaten yeni ekran kartı aldıktan sonra başladı bidahada toplayamadım kasayı eski kartım msı 128 mb ramle 256 ya çıkan bi karttı sorunsuz oyun oynuyordum bi kart alalım dedik zotac 9800gt 1gb 256mbit ddr3 synergy edition oda boşta 57c aşşağı düşmüyor oyun oynarken işlemci uçuyor ve oyundan atmalar oluyor bende fanı temizliyeyim dedim fan kırıldı şimdi fan alınacak macun değişcek 380w coolmaster psu var o bu kartta yetmiyor galiba kutusunda en az 400w diyor psu da alınması lazım kasada dandik hava sirkülasyonu kötü kasada alınacak sorunsuz çalışan pc bi kart taktık yan yattı 2,80 kapağı açık halde yatıyor :lazy:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...