Jump to content

Sağ Beyniniz Mi? Sol Beyniniz Mi?

alioren

Recommended Posts

1332321jy2.gif

1332321jy2.gif

1332321jy2.gif

1332321jy2.gif

1332321jy2.gif

Sayfa açılır açılmaz bu resme bakın! Bayan ne tarafa dönüyor?

Eğer siz bu bayanı saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız beyninizin sağ tarafını kullanıyorsunuz.

Eğer öbür yönde görüyorsanız beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz demektir.

Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.

Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz IQ?nuz 160?ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir.

(Sol beyin lobu daha çok mantıksal matematiksel analitik ve stratejik konularda daha baskın bir etkiye sahipken sağ beyin lobu daha çok düşünsel konular melodi ve müzik hafızası sanatsal unsurlar şiir yazmak resim ve boya işleri vb.. gibi konularda daha aktif rol oynamakta..)

(Dikkat: Test ilk andaki dönüş için geçerli. Önemli olan ilk baktığınız anda gördüğünüz dönme yönü. Sonraki dönüş hareketleri odaklanma meselesi..)

Resimlerden birinin sağa diğerinin sola döndüğünü görüyorum bazen de aynı yöne dönüyorlar bazende birinin sola diğerinin de sağa döndüğü oluyor biraz daha izlersem Olan aklımı da yitireceğim. :p

Resimlerden birinin sağa diğerinin sola döndüğünü görüyorum bazen de aynı yöne dönüyorlar bazende birinin sola diğerinin de sağa döndüğü oluyor biraz daha izlersem Olan aklımı da yitireceğim. :p

:D fazla takılma pc başında :D

sağada solada dönüyor

gerçi iqmun +140 olduğunu biliyorum okul da çok başarısıszdım sentez testlerine girmiştim orda üstün zekalı olduğum için baarısız olduğum ortaya çıkmıştı :)

ben iki tarafa da dondugünü görüyorum budurmda sag sol aynı mı kullanıyorum bu kadar zeki miymişim yahu :D

İlk önce sağa dönüyordu bir süre sonra sola dönmeye başladı ?

EDİT: Bende birşey sanmıştım resimde hile var ilk önce sağa dönüyor sonra sola dönmeye başlıyor kaçkere baktım yanılmış olamam <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...