Jump to content

Dwd-rw Ide Idi Sata Olmuş Halledildi Ama?

abdulhey_

Recommended Posts

arkadaşlar lg superulti dvd-ram im dvd leri görmediği için servise göndermiştim. hatta yazmıştım foruma. bu gün geldi ama değiştirmişler komple ve bu sata ama benim bilgisayar eski sanırım sata girişi yok. bunu nasıl bağlıcam şimdi ? yada bağlayamıcammı?

yeni:

evet aldığım yere sordum kasayı getir hallederiz dedi. ve sata girişi varmış. ordan bağladı sata kablosuyla. ama eve geldim. dolu dvd ve cd leri görüyor. burda da boyutları farklı belirtiyor üstüne mausla geldiğimde bilgisayarımda bazılarını. mesela 4gb lık veriyi 160 mb diye gösteriyor.

ama boş dvd ve cd lerde otomatik kullan devreye girmediği gibi bilgisayarımdan üstüne tıkladığımda da yanlış işlev erişilemez diye uyarı veriyor. buraya kadar anlattığım xp de oluyor.

windows 7 de ise boş cd ve dvd lerde açıyor sorun yok ama orda da direkt yazdırılsınmı diyor. açtığımda da desktop yapılandırması diye bir yazılacak içerik gösteriyor. bu neyse anlamadım. yazdırılmak üzere öyle bi şey gönderdiğimi hatırlamıyorum. windows 7 yi kendim uğraşarak ayarlarla düzeltebilirim belki ama bu konu ve özellikle yukardaki xp sorununda yardımlarınızı bekliyorum.

ide-sata çevirici aparatlar var ama nerdeyse senin dvd nin yarı fiyatına değmez bence servise geri iade et benim ide dvd yi verin diye ısrar et zaten şu anda ide ler 5-10 tl daha pahalı eğer kabuletmezlerse mecbur y satacaksın yada çevirici alacaksın

evet aldığım yere sordum kasayı getir hallederiz dedi. ve sata girişi varmış. ordan bağladı sata kablosuyla. ama eve geldim. dolu dvd ve cd leri görüyor. burda da boyutları farklı belirtiyor üstüne mausla geldiğimde bilgisayarımda bazılarını. mesela 4gb lık veriyi 160 mb diye gösteriyor.

ama boş dvd ve cd lerde otomatik kullan devreye girmediği gibi bilgisayarımdan üstüne tıkladığımda da yanlış işlev erişilemez diye uyarı veriyor. buraya kadar anlattığım xp de oluyor.

windows 7 de ise boş cd ve dvd lerde açıyor sorun yok ama orda da direkt yazdırılsınmı diyor. açtığımda da desktop yapılandırması diye bir yazılacak içerik gösteriyor. bu neyse anlamadım. yazdırılmak üzere öyle bi şey gönderdiğimi hatırlamıyorum. windows 7 yi kendim uğraşarak ayarlarla düzeltebilirim belki ama bu konu ve özellikle yukardaki xp sorununda yardımlarınızı bekliyorum.

XP'de CD yazma özelliği kaldırılmışsa veya kapalıysa o uyarı çıkar her şey normal.

Windows 7'de de dosyalar CD'ye yazılmadan önce bir klasörde bekletiliyor ve o klasörün içeriği görüntüleniyor CD'de.Eğer sistem dosyaları açıksa desktop.ini görünmesi normal.

dolu DVD de bozuk olabilir diye düşünüyorum aklıma bir şey gelmiyor.

XP'de CD yazma özelliği kaldırılmışsa veya kapalıysa o uyarı çıkar her şey normal.

Windows 7'de de dosyalar CD'ye yazılmadan önce bir klasörde bekletiliyor ve o klasörün içeriği görüntüleniyor CD'de.Eğer sistem dosyaları açıksa desktop.ini görünmesi normal.

dolu DVD de bozuk olabilir diye düşünüyorum aklıma bir şey gelmiyor.

peki xp de nasıl açıcaz yeniden cd ve dvd yazmayı boş olanlarda?

ve windows 7 deki o desktop yapılandırması nı silsem düzelirmi yada sorun olurmu? saol.

ve birde içinde hiç bir şey yokken tıkladığımda dvd-ram simgesine x sürücüsüne bir disk yerleştirin diyor .

burda sorun yok boş dvd tak yaz o yazmaya başlar bendede aynısı war merak etme :) dedigimi yap

burda sorun yok boş dvd tak yaz o yazmaya başlar bendede aynısı war merak etme :) dedigimi yap

olabilirde kardeşim sıfır dvd-ram. bunu sorunsuz kullanmanın bir yolu olmalı. böyle belirsiz kullanmak istemiyorum. çünkü servise göndermeden dvd ler igörmüyordu ve en yüksek hıza ayarlayıp yazdırmaya kalktığımda hız 1mb/sn den yukarı çıkmıyordu. ama gerekli yazma zamanı kadar beklediğimde hepsini yazmış gösteriyordu dvd yi taktığımda ve bu şekilde 4.5 gb önemli veri yazılmış gibi göründü bende bilgisayardan sildim klasörünü yazıldı diye güvenip ve komple format attım bilgisayara. sonradan o dvd yi taktığımda baktımki hepsini bozuk yazmış. yani 4.5 gb önemli veri gitti güme. işte bu yüzden tam bir donanım kurulumu yapmak istiyorum.

senın yapacagın tek şey war o yazdıgın dvdler saglam bir dvd rw de kullan çalişıyomu ?

eger çalişip yazdıklarını görmüyosa kablosunu değiştir orjinalıni tak servise söyle sorun kablodan

yazmada sorun yok sadece görmesinde sorun war :( sen yazmaya dewam edersin

senın yapacagın tek şey war o yazdıgın dvdler saglam bir dvd rw de kullan çalişıyomu ?

eger çalişip yazdıklarını görmüyosa kablosunu değiştir orjinalıni tak servise söyle sorun kablodan

yazmada sorun yok sadece görmesinde sorun war :( sen yazmaya dewam edersin

yav kardeşim yardım çaban için saolda ilgisi yok. ben tek bir dvd den bahsediyorum. yoksa şu anda görmede falan sorun yok. yazmayı denemedim gerçi bu problemler etkilermi bilmiyorum. yani bi konuyu halletmeden diğer başlamamış ilgisiz problemler üretmeyelim :)

tutuklu8 xp mxp v3.

güncellemeyi denedim dvd-ram i daha iyi bir yazılım yok dedi.

bu arada windows 7 harbiden manyak bir sistem. isterseniz boş dvd yi biçimlendiriyor ve usb bellek gibi kullanabiliyoruz. ama silince silinen yerin işi bitiyo :) bir daha sürükleyip kopyalanamıyor yani. birde bu dvd yi xp de kullanamıyoruz galiba yani başka veriler eklemek için.neroyla yada sürükleyerek..

tutuklu8 xp mxp v3.

güncellemeyi denedim dvd-ram i daha iyi bir yazılım yok dedi.

bu arada windows 7 harbiden manyak bir sistem. isterseniz boş dvd yi biçimlendiriyor ve usb bellek gibi kullanabiliyoruz. ama silince silinen yerin işi bitiyo :) bir daha sürükleyip kopyalanamıyor yani. birde bu dvd yi xp de kullanamıyoruz galiba yani başka veriler eklemek için.neroyla yada sürükleyerek..

kullanabiliyorsun orjinal xp ile dene sitede bir sürü link var

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...