Jump to content

Pc Hakkında Yorum

sinful

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır uğraşlarımın sonucunda bu sistemi topladım ve aldım, sizin görüşlerinizi almak istedim..

AMD Phenom II x4 965 3.4

Kingston 2x 2GB Hyperx DDR3 1600MHz CL9 ram

GIGABYTE 890GPA-UD3H anakart (usb , sata , 3.0)

Sapphire HD5770 Vapor-x Ekran kartı

WD 3.5" 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK

FEEL KASA (25cm + 14cm + 14cm fan)

HighPower 600w power

Samsung p2250 22" lcd

A4TECH x7 game mause klavye set

Samsung DualLayer combo DVDRW

---------------------

Çok uğraş verdim yorumlarınız benim için çok önemli..

Gayet güzel ve uyumlu bir sistem ama keşke ekran kartını HD5850 filan alsaydınız. 5770 bu sisteme biraz hafif kaçmış (eğer çok oyun oynayan biri iseniz)

H 5770 kesinlikle kötü bir kart değil yani size yine her oyunu yüksekte oynatır ama o sistemin hakkını en iyi HD5850 verirdi bence.

Para durumunuz kısıtlıysa bilemem tabii :)

BENCE DISKI IKITANE ALIP RAID YAPMALISIN REMLERIN ISLEMCIN EKRANKARTIN COK HIZLI AMA O DISK VERIYETISDIRMEYI TEKBASINA BASARAMAZ VE GINE DONMALARLA KARSILASABILIRSIN RAID COK FARKEDER TAVSIYEM RAID ICIN KENDINI ZORLAMAN ARKADASIM HAYIRLISI OLSUN SISTEMIMDE COK HARIKA

Ya ne donması,ne yetiştirememesi.

Aldığı disk şu anda alabileceği en iyi mekanik disklerden biri zaten hatta bence en iyisi.

Konuyu açan arkadaşım,raid maid bilmiyorsanız bulaşmayın.

Özellikle veri güvenliği de sizin için önemliyse hiç bulaşmayın.

Sistem bu haliyle gayet güzel.Donma filan da yapmaz harddisk.

arkadas cıkmayan ısletım sıstemı ıle cıkmayan programlar kurucak herhaldekı hdd donma yapar dıo :D:D:D:D o pc yı kımse durduramaz adam usb 3.0 almıs anakartı baksana :::::::::D hayırlı olsun bende bugun aldım az once geldı kargom :D

Intel Core i3 540 3.06DC 1156Pin 4Mb Vga733 Box

2 06.May.10 2GB DDR3 1333MHz CL9 Kingston

3 06.May.10 1 TB SAMSUNG 7200rpm 32MB Cache NCQ SATA-2 Hdd

4 06.May.10 LG H22NS50 22XDVDRW Internal Siyah Sata Bulk

5 06.May.10 Atx Arex AR-8231 Usb Siyah-Gümüş Kasa (300W)

6 06.May.10 Genius Easytouch Klavye Optik Mouse Set

7 06.May.10 22" LG E2250V-PN Wide 5ms Siyah LED(DVI-HDMI)

8 06.May.10 Palit GTS250 (256Bit) E-Green 1GB DDR3 TV HDMI 16X 4 120,00

9 06.May.10 h55m-ud2h ddr3 1333 gıgabyte

10 06.May.10 Microlab M-109 2+1 Siyah Hoparlör

Arkadaşlar yaptığınız yorumlar için gerçekten çok teşekkür ederim daha iyisi inşallah sizlerin olur..Bilgisayar Müh. kazandığım için bu sene artık bilgisayarımı değiştirmenin zamanının geldiğini düşündüm ve devletten aldığım öğrenim kredisi sayesinde bu bilgisayarı aldım..

"my93" Parça parça topladığım için tam fiyatı bilmiyorum ama yaklaşık 2 bin liraya yakın tuttu sanırım..

"CERNAGE" RAID olayından pek anlamıyorum her zaman karşıma çıkan bir durum o yüzden araştıracam teşekkür ederim..

"tipoti" bilgisayarın gayet güzel hayırlı olsun güle güle kullan..

"burak_112233" Haklısın güç kaynağını biraz daha güçlü almam gerekiyordu ama inan bütçemin el verdiği en iyisini aldım..İlerde sıkıntı olursa değiştiricem aklımda sağol ;)..i7 ye gelince : i7 860 düşünüyordum baya araştırma yaptım oyunlarda AMD Phenom II 965 daha iyi performans veriyormuş..

"morning" Sapphire 5770 Vapor-x diğer 5770 lerden farklı saat hızları daha üstün yani şöyle söylemek gerekirse:

HD5850 için Çekirdek hızı : 725mhz , Bellek hızı : 4000 mhz

HD5770 Vapor-x için Çekirdek Hızı :860mhz , Bellek hızı :4800mhz

Bence güç kaynağı az gelmiş 800-1000 watt olsa daha çok performans olur ayrıca i7 terçih edebilirdiniz...

Yahu adam o güç kaynağıyla HD5870 bile bağlar o sisteme.Abartmayın bu kadar güç kaynağı olayını. 800-1000 Watt'a HİÇ gerek yok sadece boşa masraf olur.

Bilgisayarda en çok güç çeken parçalar ekran kartı ve işlemci olduğuna göre.

İşlemci 125 W çekiyor (o da maksimum,her zaman 125W değil yani)

Ekran kartı da 118 W (bu da maksimum)

power_maximum.gif

Sistemin diğer parçalarının daha az güç tükettiği düşünülürse (Mesela bir harddisk 1.2W civarı tüketiyormuş, üstünde yazıyor benimkinin) 600W her türlü yeter bu sisteme.

"morning" Sapphire 5770 Vapor-x diğer 5770 lerden farklı saat hızları daha üstün yani şöyle söylemek gerekirse:

HD5850 için Çekirdek hızı : 725mhz , Bellek hızı : 4000 mhz

HD5770 Vapor-x için Çekirdek Hızı :860mhz , Bellek hızı :4800mhz

Her şey çekirdek hızı değil maalesef,keşke olsa :)

HD5770 ile HD5850 arasında çekirdek hızının kapatamayacağı kadar fark var.

Bkz.

perfrel_1680.gif

Bu farkı çekirdek hızıyla birlikte shader sayısı,ROP sayısı vs. yaratıyor yani ekran kartının hemen hemen her özelliği etkilidir performansında.

Bu yüzden diyordum HD5850 diye :) Ama dediğim gibi HD5770 de size şu anki oyunların birçoğunu son ayarda oynatabilecek bir kart.Ayrıca Vapor-X soğutma da çok başarılı.Yani şu anda elinizde olan kart kötü bir kart değil.

fannoise_load.gif

temp.gif

"funy1" Evet aylık 200 Lira olarak her ayın 7 sinde gelen sonradan geri ödemeli olan öğrenim kredisi ile aldım.Her ay 200 lira geldiği gibi taksite gidiyor malesef =)

"morning" Evet dediğin gibi 5850 daha üst seviye bir ekran kartı, öncelikle 256 bit ve fiyatının 250 lira daha pahalı olması da bunu doğrulamakta..Fakat 5770 VX 5850 nin yapabildiklerini başarıyla yaparken 250 lira daha fazla vermek müsriflik olur diye düşündüm, seninde dediğin gibi 600w powerın sistemi rahat kaldırabilirken 800w powera para vermek gibi bir şey olurdu yaptığım..

arkadaslar sinful un aldıgı bılgısayar suanda pıyasada kullanılmıyor bıle yanı pıyasada en baba core2 duo war suanda ben heraksam bıryerlere tamıre cıkıyorum ve suana kadar gordugum en saglam bılgısayar core2 duo du mıllet hala 512 ram takılıo 256 ekran kartı 478 kullananlar bıle war bence bu pc ye daha fazla yorum yapmaya gerek yok arkadas gercekten saglam pc toplamıs HAYIRLI UGURLU OLSN ALLAH GULE GULE KULLANMANI NASIP ETSIN :)

Arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim inşallah daha iyisi sizlerin olur.Zaten ben eminim ki bilgisayara gönül veren , çaba gösteren bu işin içinde olan herkes bir gün bunun meyvesini toplar bu uçsuz bir dünya.Şöyle örnek veriyim ben bundan bir sene önce böyle bir bilgisayar toplayacağımı hiç düşünmüyordum Phenom II 965 ilk çıktığı zaman oha acaba buna bu kadar para verip alan olacak mı diye düşünüyordum..Fakat aradan zaman geçti sınava girdim çıktım üni. yi kazandığımı gördüm ve her şey ondan sonra başladı..Burs başvurusu yaptım ve burs çıktı..Bazı arkadaşlarıma sonradan ödemeli olmayan burs bile geldi..Bana sonradan ödemeli geldi ama olsun ilerde para kazanıp öderim önemli değil şimdi isteklerimi karşıladıya çok şükür o bana yeter..

Ve şöyle bir tavsiyede bulunmak gerekirse:

Ben bu sistem bileşenlerini toplarken gerçekten çok sağlıklı bir ar-ge çalışması yaptım.Bunu isterseniz detaylı olarak size sunabilirim..Yani sizlere diyeceğim bu sistemde kullanılan parçalar birbiriyle %100 uyumlu ve performanslı çalışmakta.Ufak bir örnek vermek gerekirse , arkadaş "ramleri ben ocz önerirdim" demiş oysaki şöyle bir durum var , GIGABYTE 890GPA-UD3 modelinde daha üstün değişik bir yonge seti kullanılmış ve ram uyumluluk/performans testlerinde aynı kulvarda yarış gösteren, ocz nin 1600mhz ddr3 rami ve kingston un 1600 mhz ddr3 rami karşılaştırıldığında Kingston Hyperx cl9 modeli daha iyi bir performans göstermiş..Fakat GIGABYTE ın MA785GMT-UD2H model anakartında ocz ramlar daha iyi performans göstermiş..İşte tam olarak demek istediğim bu.Bütün parçalar en iyi performansa göre ince detaylarla ayarlandı.

Özellikle Anakart , Ram , İşlemci kombinasyonumu bu yüzden sizlere şiddetle tavsiye ederim.Sorularınız olursa da detaylı biçimde yanıtlarım..

Teşekkürler saygılar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...