Jump to content

Megui Orjinallik Bırakmadı ..

H4X0R

Recommended Posts

Arkadaslar megui ile film ripliyorum ve riplediğim filmlerin koselerinden yaklasık 2 cm alıyor.ve film orjinal görüntüsünü yitirmiş oluyor.

Nasıl Orjinal görüntüsüyle ripleyebilirim _?

Bilen ve deneyimi olan arkadaslar yardım ederlerse sevinirim şimdiden tesekkürler.Ancak yarın oglen cevap yazabilirim.

2zptxsi.png

Crop yapmaman lazım. Avs scriptinde bir terslik olmasın ?

Resize ve Auto Crop yapmalımıyım yoksa olduğu gibi mi bırakmalıyım.

Bu arada Ripleyeceğim Film VCD (.vob) senin cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

arkadaşım crop ve resize işaretliyorsun fil ekran boyutunu burdan ayarlıyorsun zaten ama sen cvd rip yapacagın için onu bilmiyorum. dvdrip yapımını bilyorum.. istersen bir dene... yada alttaki linke bir göz at....

Please register to see this content.

Arkadaşlar hala sorunumu çözemedim.

Ayarları Aşağıdaki gibi yaptığım halde sorunum devam ediyor yanlardan görüntü yiyor.

wtjccn.png

Orjinal Ve Benim Yaptığım Video Farkı KÖŞELERE DİKKAT

j7pwt4.png

nzg3v5.png

Lütfen arkadaşlar Flood yaptığımı biliyorum ve yetkili arkadaslardan cok cok özür diliyorum ama sorunuma ilaç olacak bi kişi aranıyoR ..

Arkadaslar ultra flood yaptım ama hayat memat meselesi lütfen yardım edin..

Sabahtan beri denemeler yapıyorum.Olmuyor.Programı kople kaldırdım kayıt gitdilerini sildim sistemi temizledim tekrar yükledim ama nafile...

Bu arada film VCD formatı vob program vob formatını desteklemediği için sağtuşeklentilerinden format değistirmeyle (avi) yapıp öyle ripliyorum!

x video ile dene belki işini görür..

Ustam daha profesyonel bir program olan MeGUI ile riplemek en iyisi ayrıca riplenmiş filmleri riplerken bir sorun olusturmuyor.

Ama VCD filmleri riplerken hep köselerden yiyoR :rolleyes:

Arkadaşlar elimde baska film olmadıgı için (vob formatında) deneyememiştim.Ama elime şimdi vob formatında bir film geçti ve onu deniyorum.

Problem filmde mi anlayacağız.Herkese ugrastıkları için tesekkür ederim!

Son durumu bildireceğim...

Edit:

Sorun vob formatındaki filmlerle ilgilidir.(Sanırsam)

Halen Yardım BeklenmektediR!

Resize kısmındaki kutucuğu tikle Filmin boyutlarını biliyorsan elle yaz. Eğer filmin gerçek ölçülerini bilmiyorsan K-lite codek paketinin içinde mediainfo adlı bi tool var onla filmin boyutlarını görebilirsin... Olmazsa İnput DAR yazan yerden bir SS alıp koyarsan ordaki bi seçeneklede işini görebilirsin... Zamanında Divx filmleri Mp4 bouyutunda riplemekle uğraşmıştım. Avidemux'u kullanıyordum. Her zaman x264 çekirdeğinin en yenisine göre yeni versiyonları çıkıyor... tavsiye ederim..

Resize kısmındaki kutucuğu tikle Filmin boyutlarını biliyorsan elle yaz. Eğer filmin gerçek ölçülerini bilmiyorsan K-lite codek paketinin içinde mediainfo adlı bi tool var onla filmin boyutlarını görebilirsin... Olmazsa İnput DAR yazan yerden bir SS alıp koyarsan ordaki bi seçeneklede işini görebilirsin... Zamanında Divx filmleri Mp4 bouyutunda riplemekle uğraşmıştım. Avidemux'u kullanıyordum. Her zaman x264 çekirdeğinin en yenisine göre yeni versiyonları çıkıyor... tavsiye ederim..

Ustam resize bu şekilde bende aynen böyle yapıyorum.

Ama Yaptığım Filmlerin köşelerinde (Sağ-Sol) 1-2 Cm yiyor.Görüntüde bir problem ama Kafalar ve hersey biraz basık olur tabi~

dwwif7.png

Vcd Film riplediğine göre Vcd formatında filmler pal standartında 352x288 olması normal; rip sonucunda elde ettiğin container avi mp4 mkv artık herneyse onun da 352x288 olması gerekliki bu ölçü standart TV ölçeğidir. Eğer Vcd Ripin 352x288 oluşmuyorsa resize kutucuğunu tikleyerek 352x288 kalmasını sağlarsanız Vcddeki görüntüyü korumuş olursunuz.

Burda en son sayfada en son x264 çekirdeği ile güncellenmiş convert programı olan avidemux var. tavsiye ederim. Megui bence çok yoruyor kullanıcıyı... ayrıca x264 seçenekleri çok eksik daha bir çok ayar ile en iyi görüntü performansını yakalayabilirsin... Doom9 forumlarında biraz araştırma yaparsan (ing varsa biraz) Rip konusunda çok şey öğrenebilirsin. Birde mediainfo ile internetten indirdiğin güzel ripli filmlerin ayarlarına bakarak kendini geliştirebilirsin. Bunlar bana çok gelir dersen Megui ile belli ayar aralıklarında devam etmen senin için daha iyi olur..

Bir VCDden mediainfo ile ss alıp birde aynı filmi ripledikten sonra aldığın mediainfo ss'ini koy aradaki farka bakalım.. Belki playerdan kaynaklanan bir sorunda olabilir:) Player içinde KM player tek geçerim:)(SS'ler zaten şuanda filmin gerçek boyutları ile ilgili net bilgi vermiyor çünkü orjinalinde bile 352x288 olduğu anlamak burdan biraz zor:) Media Player Classic ile toplu SS alırsan 2sindende böylece filmlerin gerçek ölçüsü ile riplenmiş filmin farklarını daha net görürüz.(Media Player Classicden SS almak için; videoyu açtıktan sonra "File\ Save Thumbnails)

Vcd Film riplediğine göre Vcd formatında filmler pal standartında 352x288 olması normal; rip sonucunda elde ettiğin container avi mp4 mkv artık herneyse onun da 352x288 olması gerekliki bu ölçü standart TV ölçeğidir. Eğer Vcd Ripin 352x288 oluşmuyorsa resize kutucuğunu tikleyerek 352x288 kalmasını sağlarsanız Vcddeki görüntüyü korumuş olursunuz.

Burda en son sayfada en son x264 çekirdeği ile güncellenmiş convert programı olan avidemux var. tavsiye ederim. Megui bence çok yoruyor kullanıcıyı... ayrıca x264 seçenekleri çok eksik daha bir çok ayar ile en iyi görüntü performansını yakalayabilirsin... Doom9 forumlarında biraz araştırma yaparsan (ing varsa biraz) Rip konusunda çok şey öğrenebilirsin. Birde mediainfo ile internetten indirdiğin güzel ripli filmlerin ayarlarına bakarak kendini geliştirebilirsin. Bunlar bana çok gelir dersen Megui ile belli ayar aralıklarında devam etmen senin için daha iyi olur..

Bir VCDden mediainfo ile ss alıp birde aynı filmi ripledikten sonra aldığın mediainfo ss'ini koy aradaki farka bakalım.. Belki playerdan kaynaklanan bir sorunda olabilir:) Player içinde KM player tek geçerim:)(SS'ler zaten şuanda filmin gerçek boyutları ile ilgili net bilgi vermiyor çünkü orjinalinde bile 352x288 olduğu anlamak burdan biraz zor:) Media Player Classic ile toplu SS alırsan 2sindende böylece filmlerin gerçek ölçüsü ile riplenmiş filmin farklarını daha net görürüz.(Media Player Classicden SS almak için; videoyu açtıktan sonra "File\ Save Thumbnails)

SS leri 30 dk'ye ekliyorum.Bu arada Fikirleri olan Arkadaşlar yazsınlar...

Orjinal SS

e9hnpi.jpg

Rip YAPILANIN SS (Çözünürlük Dikkatle Ayarlanmamıştır.RİP Kısa Sürsün diye 24 MB. Yaptım)

oa0ux5.jpg

Çözünürlükler Eşit Gibi Görünüyor. (352x288)

AMA DİKKAT EDERSEN RİP YAPILANIN ENİ DAHA DAR.Yani Köşerinden Yemiş...

RESİMLERİ PC'nize indirerek ve İLERİ-GERİ Yaparak Farkı Görebilirsiniz.

Orjinal SS

e9hnpi.jpg

Rip YAPILANIN SS (Çözünürlük Dikkatle Ayarlanmamıştır.RİP Kısa Sürsün diye 24 MB. Yaptım)

oa0ux5.jpg

Çözünürlükler Eşit Gibi Görünüyor. (352x288)

AMA DİKKAT EDERSEN RİP YAPILANIN ENİ DAHA DAR.Yani Köşerinden Yemiş...

riplemeyi neyle yaptın..

Söylenmiş ve sizde söylemişsiniz ama yapmamışsınız. Bunun sebebi çerçeveler kenarında olan siyahlık. Cropu auto olarak seçmeyin manuel olarak seçin. Mesela soldan daralıyorsa sol tarafa bir deger girin deneyin. Çıkan sonuca göre yeniden değer girerek bulabilirsiniz. Bunun resize ile alakası yok.

Söylediğimi yapamazsanız bildirin yardımcı olmaya çalırım.

Söylenmiş ve sizde söylemişsiniz ama yapmamışsınız. Bunun sebebi çerçeveler kenarında olan siyahlık. Cropu auto olarak seçmeyin manuel olarak seçin. Mesela soldan daralıyorsa sol tarafa bir deger girin deneyin. Çıkan sonuca göre yeniden değer girerek bulabilirsiniz. Bunun resize ile alakası yok.

Söylediğimi yapamazsanız bildirin yardımcı olmaya çalırım.

Ustam dediğini yaptım ama daha da içeri çekiliyor.Yani Nasıl yapacağım bi yardım edersen süper oLuR..

2j1lwxx.png

Gördüğünüz gibi iyice içeri girmiş. Değeri azalttıkça film genişleyecek yani sıfıra yaklaştıkça uzayacak ekran. Bir iki denemeyle bulursunuz diye düşünüyorum.

Gördüğünüz gibi iyice içeri girmiş. Değeri azalttıkça film genişleyecek yani sıfıra yaklaştıkça uzayacak ekran. Bir iki denemeyle bulursunuz diye düşünüyorum.

Kaç yüz kere denedim ama bir kere daha deniyorum 30 dk sonra sonucu yazarım!

Edit:Malesef yine olmadı...

Valla dostum... videoların sizeı aynı ama orj'den crop yapıor porgram sanırım kafasına göre. bu programı daha önce kullanmadım bence sen Meguiyi bırak avidemux'u kullan avidemux saolsun riplerim pek tutuyodu net aleminde:) yada Mediacoder var ilk göz ağrım oda:) onla başladım bu işe:)

Burdan MediaCoder'a

Burdan Avidemux'a

Burdan Avidemux Konu anlatımına

((Konunun en altında VCD de sorun yaratıyor diyor yaa konu 2009da açılmış 2009dan beri o program 300 kez güncellenmiştir. önceden verdiğim linkde adamlar x264 çekirdeğine göre nerdeyse hergün güncelliolar. O yüzden o kısmı dinlemioruz:) )))

Script oluşturmak bile programdan soğuttu beni:) Avidemuxu kullan dahada pişman olmazsın:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...