Jump to content

Amd'li Canavar Bir Laptop Geliyor

Recommended Posts

20100505153551.jpg

AMD'nin laptop'larda kullanmaya cesaret edemediği işlemciyi sonunda o kullanıyor!

AMD'nin 4 çekirdekli Phenom II X4 işlemcisi oldukça güçlü olmasına rağmen, çalışmak için fazla güce ihtiyaç duyduğu için şimdiye kadar üreticisi tarafından herhangi bir diz üstü bilgisayar ile kullanılmaya uygun görülmemişti. Fakat Dell, bu işlemciyi kullanarak gerçekten güçlü bir diz üstü bilgisayar üretebileceğine ikna olmuş gibi görünüyor çünkü piyasaya çıkaracağı Inspiron M501R için Phenom II X4'ü tercih etti.

Henüz bu ilgi çekici diz üstü bilgisayar için Dell bir fiyat bilgisi iletmedi. Ama özellikleri büyük oranda belli. Dell Inspiron M501R, 15,6 inçli bir ekrana sahip olacak. 1GB ATI Mobility Radeon HD 550v ekran kartı ve Windows 7 kullanacak olan M501R, 8 GB'a kadar DDR3 bellek ve Wi-Fi desteğine sahip olacak.

Toplam ağırlığı 2,6 kg olacak M501R, 4 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek. Bizim merak ettiğimiz ise pil ömrünün ne kadar olacağı...

Kaynak: Chip

hangi ısınmadan bahsediyorsunuz amd athlonx2 3.0 ghz işlemci 9 saat oyun oynadıktan sonraki ısısı 21 derece intel core 2 due e 4500 2.2 ghz işlemci aynı saat çalışmayla 37 derece tarafımca ölçülmüştür. kasalardaki fan ve kasa yapıları aynıdır.

Evladiyelik Athlon'un şovu

19 Ağustos 2008, 20:10

Evladiyelik Athlon Atom'u dağıttı!

AMD zor günler geçirse de, teknolojisi halen adından söz ettirmeyi başarıyor. İşte ilginç bir test!

Şu sıralar gündemden düşmeyen Intel Atom, geçmişten gelen bir rakip tarafından alaşağı edildi: Athlon 64 2000+. Her ne kadar elma ile armutu kıyaslama gibi görünse de, Tom's Hardware tarafından yapılan testte 1GHz'e düşürülen Athlon 64 2000, karşısına çıkan 1.6GHz'de çalışan Atom 230'u performans alanında geride bırakıyor. Üstelik Atom'un öne çıkan özelliği olarak kabul edilen düşük güç tüketiminde bile eski dost daha başarılı oluyor...

1 GHz'de çalışmak için sadece 0.90 volta ihtiyaç duyan Athlon 64 2000+, harcadığı 8 Watt güç ile son zamanların gözde mobil işlemcisi Atom'u ekonomi, performans ve sessizlik alanında deyim yerindeyse "öldürüyor". Tom's Hardware laboratuarlarında gerçekleştirilen testlerde ispatlanan bu olgu ilk olarak 2003 yılında piyasaya sürülmüş bir mimarinin güncelliğini göstermesi açısından hayli şaşırtıcı.

Kaynak:

Please register to see this content.

amd lerdeki ısınma problemleri çooook oncelerde vardı. şuan oyle bir problemi yok. ayrıca ilginc ki ısınsa bile performansı dusmuyor kasılma olmuyor. yuksek ısıda da çalışabiliyor. nazik bir işlemci değil. haa inteli daha başarılı kanımca ancak fiyat/performans acısından bakılınc amd cok avantajlıdır.

şu amd ısınma sorununu halledemedi gitti yaw

hangi ısınma sorunu kardeşim :rolleyes: sen en son kaç yıl önce amd kullandın acaba?4 yıldır degişik işlemciler kullanıyorum(sempron- athlon-athlon2-phenom)üstelik kendi fanlarıyla kullandıgım halde hiç ısınmayla ilgili bir sorun yaşamadım.

hangi ısınma sorunu kardeşim :rolleyes: sen en son kaç yıl önce amd kullandın acaba?4 yıldır degişik işlemciler kullanıyorum(sempron- athlon-athlon2-phenom)üstelik kendi fanlarıyla kullandıgım halde hiç ısınmayla ilgili bir sorun yaşamadım.

Bügüne kadar niye amd laptop çıkarmadı yoksa güvenemedimi gerç bu saatden sonra çıkarsa ne olacak ki zaten piyasayı 10 a katladı gücünü toparladı artık kendine güvenme zamani dedi kolları sıvadı

Bügüne kadar niye amd laptop çıkarmadı yoksa güvenemedimi gerç bu saatden sonra çıkarsa ne olacak ki zaten piyasayı 10 a katladı gücünü toparladı artık kendine güvenme zamani dedi kolları sıvadı

AMD'nin her çeşit laptop işlemcisi var ama tr'de fazla yok.

insanların aklında işlemci diyince sadece intel diye kazındığı için distribitörler dahi amd işlemcili notebookları pazara sokmak dahi istemiolar kullanıcı bilinçlendiği sürece bu konuda aşılcak inşallah amd 4 çekirdekli notebookları kullanacabilecez

insanların aklında işlemci diyince sadece intel diye kazındığı için distribitörler dahi amd işlemcili notebookları pazara sokmak dahi istemiolar kullanıcı bilinçlendiği sürece bu konuda aşılcak inşallah amd 4 çekirdekli notebookları kullanacabilecez

bir intel işlemci aldık ilalah diyorum aynı pc amd arkadşta var donanımlar bir birine yakın imrenerek bakiyorum

Bende Amd kullanıcısıyım ve bit türlü vazgeçemiyorum ama amd işlemsi kullanacak isen sağlam bir sogutma sistemin olacak dell inde buna mükemmel bir sistem koyacagına inanıyorum şimdiden Dell Mühendislerine BAŞARILAR DİLERİM...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...