Jump to content

Pc Den Ses Geliyo Ve Anlık Donma Oluyo

huseyin1134

Recommended Posts

selam arkadaşlar benim sorunum pc calişirken pc den tıkırt diye bi ses geliyo ve anlık donma oluyo sonra düzeliyo.neden olduğunu bi türlü kavrayamadım.birde pc actığımda cok ağir acılıyo.daha yeni format attım .sizde bu donanımsalmı yoksa sistemdenmi görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Tozdan Olmaz Cünkü Kasanın İçerisi Tertemiz Sorun Hdd Den Olabilir.Birde Ben İnternet Download Managerden Olabilecegini Düşünüyorum eger kullanıyorsan bir kaldır programı dene

arkadaşlar inancınız olsun bu akşam benım pc dede aynı sorun vardı İlk aklıma gelen bios güncelledim ve sorun düzeldi tabi hdd dende yapabılır ama olabılir dıyorsanız BIOS guncellemesı

Kardeşim merhaba bu problem tamamen donanım problemi ve bu problem hardiskinden kaynaklanıyor tıkırt diye ses dedigine göre harddisk in kafa vuruyor demek bence sen şimdiden önemli verilerini yedekle hardisk in garantisi varsa yolla yoksa da artık birazcık paraya kıy derim :))))

Arkadaşlar o genelde power supply hardiske gerekli voltajı sağlayamadığında veya veri kablosunun kalitesizliğinden oluyor. Eğer sorun bundansa yapılabilecekler;

1. harddiske elektrik veren kablo üzerinden birden fazla cikaz elektrik alıyorsa (başka harddisk veya dvd sürücü gibi) tek kablo üzerinde tek cihaz olacak şekilde tekrar düzenleyin en azından harddisklerinizi böyle düzenlemeye çalışın. Ayrıca her yeni donanım daha çok elektrik lazım demek, power supplyinizin kasanıza yeterli olup olmadığını anlamak için watt ınada bakın artık 350w - 400w tan aşağısı makinelerde kullanılmıyor heleki ekran kartınız çok iyiyse bu değer dahada yüksek olmalı.

2. veri kablosunun kalitesizliğinden oluyorda olabilir. başka bir veri kablosu deneyin.

NOT: Arkadaşımın harici harddiski tırk tırk ses yapıyor donuyordu veri kablosunu değiştirince düzeldi, mağazama güvenlik kameraları kayıtları için 2tb harddisk almıştım takınca tırk tırk ses yaptı donmalar oldu power supplyin tek elektrik kablosunun çift çıkışından harddiskleri bağlamıştım ayrı ayrı kablolardan bağlayınca tüm problem bitti. Umarım sizdede işe yarar.

imd değilidr cünkü coktanberi kullanıyorum.bios güncelleme nasıl oluyor.ben del basıp boot ayarlarına giriyom orda var ama olmuyor güncelleme bekledim aynı değişmiyo sayfa sen nasıl güncelleştiriyon

her anakartın kendıne özgü programı vardır şuanki teknolojide bile windows ortamında bios güncelleme yapabılıyorsun anakartının modeli ne söylersen yardımcı oluruz inşallah

dediğim gibi arkadaşlar ben sadece benım sorunumun çözümünü dile getirdim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...