Jump to content

Kyk Bursunun Kesilmesiyle Ilgili

aliachilles

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar, Size bir sorum olaacak?

Kredi Yurtlar kurumundan burs alıp da 4 ay kadar asgari ücretle çalışan ve sigorta primi bu maaş üzerinden yatırılmış ve bursu kesilmiş kimse var mı ?

Ben şuan 3. sınıftayım, tesadüfen öğrendim böyle birşeyin oldugunu ama pek kimse bu konuyla ilgili beni aydınlatamadı.

Eğer bilgisi olan varsa ya da etrafında bu durumda olan arkadaşları olan varsa bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.

Üniversitedeyken 4 yıl burs aldım.her yaz 2-3ay çalıştım, sigorta primim de yattı ama bursum kesilmedi. Böyle birşey olduğunu ilk kez duyuyorum.

Bende geçen hafta ögrendim böyle bir şey oldugunu, ama araştırdıgım kadarıyla ve kyk nın sitesinde yazdığı kadarıyla asgari ücret düzeyinde devamlı çalışan öğrencilerin bursu kesilir yazıyor.Ben sadece yaz aylarını değerlendirecem.Bu arada sen üniversiteyi bitireli çok oldu mu? Belki yeni kanundur bu:(

Bende geçen hafta ögrendim böyle bir şey oldugunu, ama araştırdıgım kadarıyla ve kyk nın sitesinde yazdığı kadarıyla asgari ücret düzeyinde devamlı çalışan öğrencilerin bursu kesilir yazıyor.Ben sadece yaz aylarını değerlendirecem.Bu arada sen üniversiteyi bitireli çok oldu mu? Belki yeni kanundur bu:(

Hayır, haziran 2009 da mezun oldum. Belki sen devamlı çalıştığın için kesilmiştir.Benim sigortam en fazla 3ay yatmıştı belki bu yüzden benimkini kesmemişlerdir

Hayır, haziran 2009 da mezun oldum. Belki sen devamlı çalıştığın için kesilmiştir.Benim sigortam en fazla 3ay yatmıştı belki bu yüzden benimkini kesmemişlerdir

Ben daha çalışmaya başlamadım gelecek hafta başlayacağım ve sadece en fazla 4 ay çalışacam.Umarım bende de problem çıkmaz.Çok tereddütlüyüm bu konuda.

Bu arada son bir sorum olacak sana, Sen çalışırken stajer olarak mı çalıştın yoksa normal çalışan olarak mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...