Jump to content

Müslümanların Sırtına Hilal çizecekler

zinnnn

Recommended Posts

Sokakta tümüyle örtülü insanlar gördüğümde şaşırıyorum. Kimin üzerime ne amaçla geldiğini tahmin edemiyorum bu sözün sahibininde haklı oldugu taraflar var ..

iki gerçek var biri senin tedirgin oluşunun doğallığı,ikincisi herkesin istediği şekilde giyinebilme özgürlüğü..

bana sorarsan bu döneme uygun çok hoş kıyafetlerin olduğu ama dediğimiz gibi zevkler renkler tartışılamıyor :)

sen ona a desen o sana b der,derken bizim ülkenin düştüğü duruma düşer ortalık :)

Sokakta tümüyle örtülü insanlar gördüğümde şaşırıyorum. Kimin üzerime ne amaçla geldiğini tahmin edemiyorum bu sözün sahibininde haklı oldugu taraflar var ..

Bu sözü söyleyen olsa,olsa ırakta.afganistanda bir amerikanaskeri Döt korkusu yüzünden demiştir

Bu sözü söyleyen olsa,olsa ırakta.afganistanda bir amerikanaskeri Döt korkusu yüzünden demiştir

alakası yok bu sözün sahibi nerde olursa olsun % 100 haklılık payı var karsındakinin erkekmi kadınmı oldugunu bile anlayamıyorsun ne amac güttügünü anlayamıyorsun tam bir suikast elbisesi ..

alakası yok bu sözün sahibi nerde olursa olsun % 100 haklılık payı var karsındakinin erkekmi kadınmı oldugunu bile anlayamıyorsun ne amac güttügünü anlayamıyorsun tam bir suikast elbisesi ..

suikast elbisesi diye nitelemek yanlış olur,genelleşir ve ipin ucu kaçar bu forumda..

Kadına 2. sınıf hatta 3. sınıf muamele edilmekten vazgeçildiği zaman bu sorununların %90'ı çözülmüş olacaktır.

Kadının Türkiye dahil bir çok ülkede kendini özgürce ifade edememe, erkek karşısında 2. sınıf insan muamelesi görülme, eğitimden sağlığa kadar bir çok haktan erkeklerden sonra gelme sorunlarının çözülmediği durumlarda başörtüsü tartışmaları kadını örttüğü gibi bu sorunlarıda örtmeye devam edecektir.

Konuşulup tartışılması çok güzel bir olaydır. Ancak tartışmaların bir çözümü olmalıdır ve çözümsüzlüğe iten tartışmaardan kaçınılmalıdır.

çok sevgili muhterem sırça köşklü suudi arabistan krallarının, aziz hizbullah ve taliban hazretlerinin tüm dünyaya islamı nasıl tanıttığının sonucudur bu.islamiyet son halifenin vefatından sonra modifiyeli döneme girmiştir.o yüzden şimdiki zamanda hangi taraf haklı hangi taraf haksız bilinmez.

e sizler muslumanlarin sirtina hilal cizilecek haberine inanacak kadar dusunemiyorsaniz yapilanlar az bile. kafanizi kullanip calistirirsaniz kimse bir sey yapamaz ama koyun kitleleri gibi delinin attigi tasi hepiniz cikarmaya calisirsaniz daha neler gelir basiniza allah bilir.

Zaten başlık aslında haber çekici gelsin diye atılmış bir manşet. Haberin içeriğinde "Utanmasalar birgün müslümanların sırtına hilal de çizecekler." tabiri ile kullanılmış bu ifade. Tabi burda konunun başlığına o yazılınca da arkadaşlar bu düşünceye kapılmış sanırım.

bu hilal neden olucak renkli dövmemei siyah beyaz dövmemi 1 haftalık olandanmı ömürlük olandanmı yoksa gladyatorlere basılan kızgın kaşe şeklindemi acaba ..

Hep nedense başını örten, peçe giyen kadın saf yerine konuluyor heryerde. Hep birileri onun kafasını örtüyor sanki. Yahu insanlar bu kadar uzak kalmamalı İslam'a ve onu yaşayanlara, niçin böyle yaptıklarına vs. Ama elbet bunun da sonu hayıra çıkar.

millet aya çıkmış biz hala yaya, bu çağda tartıştığımız şeylere bak, başı kapatalımmı açalımmı, burka giyilsinmi giyilmesin mi falan filan, dünya tarihi boyunca dini temsil eden kişi yada kurumlar dini kendi çıkarlarına göre yorumlayıp insanlara bu kurallara uymalarını söylemeleri yüzünden hep geri kalınmıştır. din olgusu insan ile yaratan arasında olan bir olgudur üçüncü kişilerin tekelinde değildir.

siz çıktınızda müslümanlar size durun mu dedi sayın wildly??? :angry2:

suikast yapacak olan kişi eğer kafasına koyduysa bence çıplak olarakta yapar (düzeltme olarak gayrimüslim bi erkek suikast yapacak olsa çarşaf giyer yada başörtüsümü takar acaba!)

Yok böyle birşey olmazda hani oldu diyelim.

Kutuplaşma başlar.Müslümanlar Türkiye ve dieğr müslüman ülkelere,müslüman ülkelerdeki gayri-müslimlerde kendi dinlerindeki ülkelere göç eder.

Tabiiki bunlar komplo teorisinden ibaret :)

Avrupa ülkelerinde Hristiyanlık tamamen yok olmaya başlamıştır.İnsanlar artık inanç arayışına girmişlerdir.Hristiyan olarak büyüyen bir çocuk özgürce düşünüp kendi kararlarını verebilecek yaşa geldiğinde dinini bırakıp ateizme yakınlaşmıştır.Daha sonra ateizmde mutluluğu sağlayamadığı için Hak din olan İslamiyet'e girmiştir.Batılıların rahatsız olduğu durum budur.Bunu engelleyebilmek için sürekli İslamiyet'i kötülemekte ve hakaret etmektedirler.Amaçları İslamiyet'i terör dini olarak gösterip Hristiyanlığı yeniden yaygınlaştırmaktır.İnşaallah biz Müslümanlar bu oyuna düşmeyeceğiz.Sözümü bu durumu çok iyi açıklayan bir ayetle bitireyim kardeşlerim selametle.Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır. (SAF SURESİ 61.Ayet)

e sizler muslumanlarin sirtina hilal cizilecek haberine inanacak kadar dusunemiyorsaniz yapilanlar az bile. kafanizi kullanip calistirirsaniz kimse bir sey yapamaz ama koyun kitleleri gibi delinin attigi tasi hepiniz cikarmaya calisirsaniz daha neler gelir basiniza allah bilir.

yorumlara dikkat edersen kimse hilal çizme muhabbetiyle uğraşmadı,o tabir sadece Hitler döneminde Yahudilere uyguladığı tavra ithaf var,hilal çizecek değiller elbette..

süper mod verilmiş birinin böylesine güzel bir sitede kullandığı tabirler de içler acısı;Türkçe desen Allah'a emanet..

kimseye saygısızlık etmek istemem ama bu yorumda bariz saygısızlık var sessiz kalamam,görmek isteyene...

yorumlara dikkat edersen kimse hilal çizme muhabbetiyle uğraşmadı,o tabir sadece Hitler döneminde Yahudilere uyguladığı tavra ithaf var,hilal çizecek değiller elbette..

süper mod verilmiş birinin böylesine güzel bir sitede kullandığı tabirler de içler acısı;Türkçe desen Allah'a emanet..

kimseye saygısızlık etmek istemem ama bu yorumda bariz saygısızlık var sessiz kalamam,görmek isteyene...

Teknoloji forumunda bu kadar vakit gecirip teknoloji ile ilgili ise yarar tek bir postu olmayan insanlarin hakettikleri cevaplar bunlar. Boyle bir foruma bir tek mesaj katkin dahi olmadan gereksiz mesajlarinla siteyi mesgul etmenden dolayi daha fazla saygi beklememelisin. Bu sessiz kalmama prensibini faydali konularda gormek isteriz tabiki faydali mesajlar seklinde. Saygi gosterilmez hakedilir. Saygi hakedecek davranislarda bulun ki saygi goresin.

Avrupa hiçbir zaman çağdaş olmadı Hiçbirzamanda medeni olmadı.

Avrupada insanlar birbirlerinden öğle bıkmışlarki kimsenin kimseile işi yok. Nasıl işlerine geliyorsa öğle davranmışlar

Edepsizlik gördüklerinde bile banane deyip geçmişler.

Günümüzde bile savaşlar bu barbar ülkeler tarafından çıkarılıyor bakın şöğle bir dünyaya Avrupanın haricinde savaş varmı. Hangi ülke birbiri ile savaşıyor.

Teknoloji forumunda bu kadar vakit gecirip teknoloji ile ilgili ise yarar tek bir postu olmayan insanlarin hakettikleri cevaplar bunlar. Boyle bir foruma bir tek mesaj katkin dahi olmadan gereksiz mesajlarinla siteyi mesgul etmenden dolayi daha fazla saygi beklememelisin. Bu sessiz kalmama prensibini faydali konularda gormek isteriz tabiki faydali mesajlar seklinde. Saygi gosterilmez hakedilir. Saygi hakedecek davranislarda bulun ki saygi goresin.

konuyla teknoloji formunun ne alakası var ?

veya benim teknoloji forumuna katkıda bulunmamla saygı görmemin ne gibi bir bağlantısı var ?

cevaplarını gayet çocuksu buluyorum,katkı dersen imkanım olunca senden alasını yaparım merak etme..

umarım sen de kendine yakışan süper modluk vazifeni böyle ezik cümlelerle zedelemezsin..

vesselam...

konuyla teknoloji formunun ne alakası var ?

veya benim teknoloji forumuna katkıda bulunmamla saygı görmemin ne gibi bir bağlantısı var ?

cevaplarını gayet çocuksu buluyorum,katkı dersen imkanım olunca senden alasını yaparım merak etme..

umarım sen de kendine yakışan süper modluk vazifeni böyle ezik cümlelerle zedelemezsin..

vesselam...

Ne konustugunu bilmiyorsun. Ilk mesajindaki cumlen "süper mod verilmiş birinin böylesine güzel bir sitede kullandığı tabirler de içler acısı" . Super modluk verilmesi yada yetkinin verilmesi bu guzel bir sitede nasil oluyor onu bilmen gerekiyor. Aradaki bagi 6 gun icerisinde kuramazsan hatirlat sana kurayim. Cevaplarimi cocuksu bulman gayet normal, zeka seviyen cocuksu yaslari gectigi zaman yetiskinlik de bulabilirsin ama su anda bulabildigin ancak oldugun kadardir otesini anlayamamandandir. Ezik cumlelerle daha fazla ezilmek istemiyorsan buna bir son verebilirsin.

Ne konustugunu bilmiyorsun. Ilk mesajindaki cumlen "süper mod verilmiş birinin böylesine güzel bir sitede kullandığı tabirler de içler acısı" . Super modluk verilmesi yada yetkinin verilmesi bu guzel bir sitede nasil oluyor onu bilmen gerekiyor. Aradaki bagi 6 gun icerisinde kuramazsan hatirlat sana kurayim. Cevaplarimi cocuksu bulman gayet normal, zeka seviyen cocuksu yaslari gectigi zaman yetiskinlik de bulabilirsin ama su anda bulabildigin ancak oldugun kadardir otesini anlayamamandandir. Ezik cumlelerle daha fazla ezilmek istemiyorsan buna bir son verebilirsin.

güzel kardeşim tabirlerine dikkat edermisin ?cümlede hata yok sen yanlış almışsın..

olabilir sen teknolojide iyisindir,kodlama bilgin süperdir benim zayıftır;teknoloji olayına tam manasıyla kendimi verememişimdir,hitabetin kötüdür benim güzeldir falan filan bu böyle uzar gider...

sen böyle devam ettikçe ben de devam ederim,herkesin bir haysiyeti var...

güzel kardeşim tabirlerine dikkat edermisin ?cümlede hata yok sen yanlış almışsın..

olabilir sen teknolojide iyisindir,kodlama bilgin süperdir benim zayıftır;teknoloji olayına tam manasıyla kendimi verememişimdir,hitabetin kötüdür benim güzeldir falan filan bu böyle uzar gider...

sen böyle devam ettikçe ben de devam ederim,herkesin bir haysiyeti var...

herkes sahip olduklarini kullansin o zaman.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...