Jump to content

Cd Romu Dvd Rom'a Dönüştürme

mucit41

Recommended Posts

CD Romu DVD Rom'a Dönüştürme

Evet, yanlış duymadınız. elinizdeki mevcut cd-rom’unuza ufacık bir işlem ile dvd-rom okuma özelliğini kazandırabiliyorsunuz.

en az 24 hızlı olan cd-rom sürücünüzün lazer başlığının vidası sıkılarak bu işlem gerçekleştiriliyor. yaklaşık 45 derecelik açı ile okuyan cdrom sürücüler dvd-rom sürücü olması için 90 derecelik dik açıya getirildiğinde, dvd medyasını okuyabiliyor.

işlemin nasıl yapıldığına dair ayrıca şuradan da (Haklabs Modify Your CD-ROM to Watch DVD Movies) detaylı bilgi alabilirsiniz. -Ayrıca donanım bilgisine sahip olmayanlar ve gözden çıkarılabilecek bir cdrom sürücüsü olanlar bunu deneyebilirler.Fakat eğer cdrom sürücünüz yeni ise denemeyin zaten videodaki gibi bir sahne ile karşılaşmazsınız 40 ytl gibi bir ücrete kıyıp dvd rom sahibi de olabilirsiniz.

http://www.haklabs.com/2007/modify-your-cd-rom-to-watch-dvd-movies/[/CODE]

Herkesten konu hakkında yorumlarını bekliyoruz,acaba böyle bir işlem gercekten olabilirmi acaba.İnşallah çöpe taşınmaz bu konu,bir yerden bulup paylaşmak istedim.

Sanki daha önce burda yayınlanmıştı. Yada ben yanlış hatırlıyorum. :unknw:

Forum ana sayfada arama yerine yazdım sonuç 0 çıktı daha önce böyle bir paylaşım olmamış görünüyor.İlgin için teşekkürler.

birader sacmalıyorsun sagdan soldan buldugun gereksiz bilgileri buraya yazma coplukmu burası elbetteki dvd rom un lensinden tutunda belleği yazım okum metodu hatta cache belleğine kadar hersey daha gelişmiş ayrıca milleti buna tesvik etme meraklı olan olur calışırken içini acar lense bakar gozunu yersin adamın

ARKADASLAR UYDURUK SAGDAN SOLDAN OKUDUGUNUZYAZILARI BURDA SANKI BUYUK BIR OLAYMIS GIBI YAYINLAMAYIN SAKINDA INANMAYIN CD FARKLI BIR TEKLONOJİ DVD FARKLI HER IKISINIDE ACIP INCELEYEBILIRSIN BUNU SENELER ONCE BENDE DENEMISTIM CUNKİ KİMSE DENEMESİN İMKANSIZ CUNKİ

birader sacmalıyorsun sagdan soldan buldugun gereksiz bilgileri buraya yazma coplukmu burası elbetteki dvd rom un lensinden tutunda belleği yazım okum metodu hatta cache belleğine kadar hersey daha gelişmiş ayrıca milleti buna tesvik etme meraklı olan olur calışırken içini acar lense bakar gozunu yersin adamın

Arkadaşa katılıyorum sçma sapan kulaktan dolma bir yazı şimdi herkes heves edip cd rom dan da olacak açı değişiyormuş açı değişince peki cd yyin nasıl okuyacak o alttaki pot ayarı lensdeki kızıl ötesi ışığın şiddetini arttırıyor okumamaya başlayan cdler için bu yapılabilir ama dvd yazım şekli bile farklı kesinlikle saçma.Geçenlerdede microsoftun casus yazılımı hakkında bir forum yazmıştı asılsız çıktı bu arkadaş lütfen biraz daha araştırmacı ol

arkadaşlar saçma sapan demişsiniz ama bende birçok yerde yapıldığını ve yapılabileceğini okudum. adam ben yaptım dememiş boyle birşey okudum isteyen deneyebilir demiş .... denemezseniz de zorla yaptıran yok. paylaşımın önünü kesmeyin bence.

arkadaşlar saçma sapan demişsiniz ama bende birçok yerde yapıldığını ve yapılabileceğini okudum. adam ben yaptım dememiş boyle birşey okudum isteyen deneyebilir demiş .... denemezseniz de zorla yaptıran yok. paylaşımın önünü kesmeyin bence.

Arkadaşım öyle olması için lensin değişmesi gerekli kartın uyumlu olması gerekli eski cd çalarlara eskiden vcd okuyabilmesi için bir kart takılır ve lens değiştirlirdi böyle bişey olabilir ama bir ayarla olacak iş olsa adamlar fabrika çıkışı kombo olarak satar bir kaç dolar fazla kazanırdı kimsenin önünü kestiğimiz yok ama imkanları kısıtlı olanlarıda yanlış yönlendirmek doğru değil deneyen yazsın lütfen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...