Jump to content

İnternetin En Hızlı Olduğu şehir

mucit41

Recommended Posts

İnternetin en hızlı olduğu şehir

Dünyada en hızlı internetin olduğu şehir tüm tahminlerin boşa çıkmasına neden oldu.

197457.jpg

Dünyanın en hızlı internetinin genelde Kore ya da Japonya'da olduğu sanılır. Ancak geçen hafta web sunucusu şirketi olan Akamai'nin kamuoyuyla paylaştığı rapor, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Berkeley şehrinin en hızlı internete sahip olduğunu ortaya koydu. Hürriyet'in haberine göre; 18,7 Mbps internet bağlantı hızıyla Berkeley şehrini dünyanın en hızlı internetine sahip şehiri haline getiren Berkeley Üniversitesi, 2009 yılının son çeyreğinde bu hıza ulaşarak Güney Kore ve Japonya'yı geride bırakmayı başardı.

Dünya genelinde 61 bin sunucuya sahip olan ve internet trafiğinin yüzde 20'sini kontrol eden Akamai, Berkeley Üniversitesi'nin dünya çapında diğer ülkelerle karşılaştırıldığında ABD'nin internet hızı ortalamasını da yükselttiğine dikkat çekti.

http://www.haber3.com/internetin-en-hizli-oldugu-sehir-570396h.htm[/CODE]

slm 18.7 mgbps internet orası ıse bıızm turkıye ne ayak 32 mgbıt ınternet verıyorlar normalde 8 mgbbit interneti bile dogru vermıyrlar mılletı kandırıyorlar 8 mgbıt ınternet dıyorlar ondan sonra hattın kaldırmıyor dıyorlar ozman mılletı ne kandırıyorlar anlamıyorum saygılar bır yorumda benden olsun dedım ama içtenlıkle soyledım

slm 18.7 mgbps internet orası ıse bıızm turkıye ne ayak 32 mgbıt ınternet verıyorlar normalde 8 mgbbit interneti bile dogru vermıyrlar mılletı kandırıyorlar 8 mgbıt ınternet dıyorlar ondan sonra hattın kaldırmıyor dıyorlar ozman mılletı ne kandırıyorlar anlamıyorum saygılar bır yorumda benden olsun dedım ama içtenlıkle soyledım

18.7 mb/s download hızıdır. Bizim 8 megabit en fazla 1 mb/s farzetsek, onların 18,7 mb/s bizim yuvarlak hesap 145 megabit'e denk gelir. Yani türkiyede böyle bir hız yok.Biz bu hıza ne zaman ulaşırız derseniz. Önce terör sorunu çözülsün, sonra işsizlik ortadan kalksın,sonra ulaşım düzgün bir hale getirilsin ondan sonra böyle internet kullanır hale geliriz.

18.7 mb/s download hızıdır. Bizim 8 megabit en fazla 1 mb/s farzetsek, onların 18,7 mb/s bizim yuvarlak hesap 145 megabit'e denk gelir. Yani türkiyede böyle bir hız yok.Biz bu hıza ne zaman ulaşırız derseniz. Önce terör sorunu çözülsün, sonra işsizlik ortadan kalksın,sonra ulaşım düzgün bir hale getirilsin ondan sonra böyle internet kullanır hale geliriz.

Download hızı olur mu " 18,7 Mbps internet bağlantı hızıyla" diyor işte. Nerde görülmüş indirme hızıyla internet bağlantı hızı söylendiği? Bi yanlışlık var galiba haberde, japonya kore gibi yerlerde minimum hız nerdeyse o civarda zaten

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...