Jump to content

İngilizce Xp'yi Nasıl Türkçe Yapabilirim?

samimi 75

Recommended Posts

Arkadaşlar okulumuza bir bankadan 7 adet Toshiba satellite 6100 marka diz üstü pc geldi.Pc'lerde 2002 ingilizce XP kurulu.

1-Bu Pc'lere format atmadan Türkçe yapabilir miyim?

2-Ben format atarak yapacaktım,baktım Pc'lerde cd sürücüsü yok.Bir yer var aynı cd sürücü büyüklüğünde herhalde Cd sürücü için ayrılmış.Enterasan olan Pclerle beraber çekilmiş olan 2adet recover Cd de vardı.CD sürücü yok ama Cdler var.Buna anlam veremedim.

Şimdi arkadaşlar ben bu işi nasıl halledebilirim.Yani pc leri nasıl türkçe yapabilirim.

Pc'nin özellikleri: pentim(4) 1.7 ghz,256ram HDD:20 Gb

Birde flash bellekten format atma işi varmış.Biostan flash bellekten nasıl başlatacağım.Boot kısmında HDD,CD/DVD,FDD,LAN diye bölümler var.Acaba bunlardan FDD ne demek?Diğerlerini biliyorum.

Merhaba Samimi75,

Dizüstülerde CD/DVD-ROM olmaması ilginç! Çünkü çok gerekli bir parça! Neyse. Ya hepsine CD/DVD-ROM taktıracaksın yada Harici CD/DVD-ROM alacaksın! Bana göre şimdi lazım olmazsa bile ileri de lazım olacaktır. :) Gelelim senin asıl konuya. Google da ufak bir araştırma yaptım ve bu dil paketini buldum! İnşallah işine yarar! Uyarayım 64-bit XP ler de olmuyormuş! Dosya inşallah şifre istemez! Çünkü baktığım sitede RAR-PASS vermemiş! Ve şifreli ya da şifresiz diye belirtmemiş!!!

Kolay Gelsin

xpdlde0.gif

Windows XP Multilingual User Interface Pack | 89 MB

İngilizce XP Kullananlar, Modifiye edilmiş Yabancı dil XP kullananlar, Yurt Dışından Bilgisayar almış olanlar... Buradaki dil paketi tam size göre. Windows XP Multilingual User Interface Pack, İngilizce XP’yi Türkçe'ye çevirmenizi sağlayan Micro$oft'un Türkçe dil paketidir. Bu türkçe dil paketiyle bütün İngilizce Windows XP versiyon ve sürümlerini 5 dakikalık bir yüklemeden sonra Türkçe'ye çevirebilirsiniz. %100 Türkçeleşirir.

dllms7.gif

Yükleme yaptıktan sonra denetim masasından dil seçeneklerini açıp Türkçe'yi seçip onaylayın. Bilgisayar kapanıp Türkçe olarak açılacaktır.

Please register to see this content.

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Merhaba Samimi75,

Dizüstülerde CD/DVD-ROM olmaması ilginç! Çünkü çok gerekli bir parça! Neyse. Ya hepsine CD/DVD-ROM taktıracaksın yada Harici CD/DVD-ROM alacaksın! Bana göre şimdi lazım olmazsa bile ileri de lazım olacaktır. :) Gelelim senin asıl konuya. Google da ufak bir araştırma yaptım ve bu dil paketini buldum! İnşallah işine yarar! Uyarayım 64-bit XP ler de olmuyormuş! Dosya inşallah şifre istemez! Çünkü baktığım sitede RAR-PASS vermemiş! Ve şifreli ya da şifresiz diye belirtmemiş!!!

Kolay Gelsin

xpdlde0.gif

Windows XP Multilingual User Interface Pack | 89 MB

İngilizce XP Kullananlar, Modifiye edilmiş Yabancı dil XP kullananlar, Yurt Dışından Bilgisayar almış olanlar... Buradaki dil paketi tam size göre. Windows XP Multilingual User Interface Pack, İngilizce XP’yi Türkçe'ye çevirmenizi sağlayan Micro$oft'un Türkçe dil paketidir. Bu türkçe dil paketiyle bütün İngilizce Windows XP versiyon ve sürümlerini 5 dakikalık bir yüklemeden sonra Türkçe'ye çevirebilirsiniz. %100 Türkçeleşirir.

dllms7.gif

Yükleme yaptıktan sonra denetim masasından dil seçeneklerini açıp Türkçe'yi seçip onaylayın. Bilgisayar kapanıp Türkçe olarak açılacaktır.

Please register to see this content.

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Çok teşekkür ederim.Deneyeceğim.İnşallah olurda bu sıkıntıdan kurtuluruz.

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...