Jump to content

Dvd/film Kalıpları

__no__name__

Recommended Posts

dvd/cd yazma hakkında bilgi lazımda... :D

--hdd'ye oradan burada oyunlar filmler attım ama hepsini kalıplarından çıkararak yani şu anda dosya halindeler şimdi bunları tekrar dvd yapmak yani orjinal bir dvd gibi yapma ihtimal var mı?, orjinal derken'de cdyi cdrom a taktığımızda direk olarak programın autorun'u açılması, oyunları birtürlü kalıplaştıramadım?? varsa hangi programla ve nasıl yapılır (nero 8 var ama kullanılışı hakkında bilgi olmadığı için... :D ),

-- .avi uzantılı filmleri cdye kopyalamak istediğimde 700mb olması rağmen neroda 800ün üstünde gözüküyor bunu nasıl yapacağım,

-- bir dvdye nasıl birden fazla .avi uzantılı filmler çekerim,

-- .ts uzantılar genelde HD olduğu için dvdye çekilir mi ?? :)

teşekkürler...

oyunlarda da işe yarıyor mu?

nero dda cd dvd film oluştur bölümü var onu sectiğinvakit avi filmleri icne atıyosun sonra transkode ediyor bunları.bittiği zaman cd veya dvd isteyecek senden takıyosun yazdırıyosun.sonra istediğin medya oynatıcıda oynatabiliosun

Benim bildiğim dvd film olan klasörü aç içindekileri seç veri olarak yazdır tak dvd playere izle

Avi nin 800 görünme olayına gelince seç o filmi veri olarak yazdır Cd ye tak dvd playere izle

Birkaç avi filmi DVD ye yazdırmaya gelince seç filmleri veri olarak yazdır DVD ye tak dvd playere izle

Çok nadir bazı avi ler xvid veya divx yada mpeg codec ile kodlanmadıysa oynamayabilir ki netten inen nedeyse tüm filmler bu dediğim şekilde olabilecek şekilde codec ler ile kodlanıyor

Veri olarak yazdır hep yeniden kodlattırma zaten nette bu şekilde yazdırıp kullanacağın şekilde hazırlayıp paylaşıyorlar eskisi gibi değil korsancılar da aydınlandı artık tüketici ye destek amacıyla anlıyacağın maksat müşteri sıkıntı çekmesin :D

nero dda cd dvd film oluştur bölümü var onu sectiğinvakit avi filmleri icne atıyosun sonra transkode ediyor bunları.bittiği zaman cd veya dvd isteyecek senden takıyosun yazdırıyosun.sonra istediğin medya oynatıcıda oynatabiliosun

video bölümünde video cd, super video cd ve dvd-video-files var, şimdi aviler için dvdye baş vuramam çünkü dosya biçimi desteklemiyor,cd de ise avi 700mb olmasına rağmen neroya eklediğimde 700mb+++ gösteriyor

Benim bildiğim dvd film olan klasörü aç içindekileri seç veri olarak yazdır tak dvd playere izle

Avi nin 800 görünme olayına gelince seç o filmi veri olarak yazdır Cd ye tak dvd playere izle

Birkaç avi filmi DVD ye yazdırmaya gelince seç filmleri veri olarak yazdır DVD ye tak dvd playere izle

Çok nadir bazı avi ler xvid veya divx yada mpeg codec ile kodlanmadıysa oynamayabilir ki netten inen nedeyse tüm filmler bu dediğim şekilde olabilecek şekilde codec ler ile kodlanıyor

tamam peki oyunları nasıl yapabilirim bunu da biliyormusun?

Veri olarak yazdır hep yeniden kodlattırma zaten nette bu şekilde yazdırıp kullanacağın şekilde hazırlayıp paylaşıyorlar eskisi gibi değil korsancılar da aydınlandı artık tüketici ye destek amacıyla anlıyacağın maksat müşteri sıkıntı çekmesin :D

avileri yazdıramıyorum :S film boyutu 1.3gb olarak gözüküyor (aslında dosya halinde 700) ve benden en az 1.3gblik bir cd istiyor ki bu yok ve dvd de kabul etmiyor :S

ayrıca... cd çekip satmak amacında yapmıyorum hdd tükenmek üzere bunu boşaltmak lazım dedim :D

Oyun derken oyunun isosu mu var elinde yoksa onlarıda klasöre mi çıkarttın

iso yok evet klasör halinde

avileri yazdıramıyorum :S film boyutu 1.3gb olarak gözüküyor (aslında dosya halinde 700) ve benden en az 1.3gblik bir cd istiyor ki bu yok ve dvd de kabul etmiyor :S

ayrıca... cd çekip satmak amacında yapmıyorum hdd tükenmek üzere bunu boşaltmak lazım dedim :D

iso yok evet klasör halinde

Nero ayarları ile oynamadıysan neroyu aç veri Cd yarat seçeneğini seç sonra 700 lük filmi içine sürükle ve yazdır dediğinde yazması gerek sonuçta veri yazımı demek veri boyutu ne ise onu Cd ye yazar bende dediğin sorun olmuyor defalarca bu şekilde film yazdırıp izledim hep sığdı veri CD yap seçeneğini seçtiğinden emin ol

Oyun dvd lerine gelince ya klasörün içini seç gene veri olarak yazdır bu durum da autorun olmaz takarsın dvd nin içinden setup exe ye tıklar kur u başlatırsın

Yok autorun olsun dersen alttaki kodu txt not defteri iine yapıştır txt uzantıyı .inf olarak değiştir

ve adı tam olarak "autorun.inf"olacak koddaki "autorun.exe " yazan yere oyun nun setup exe adı ne ise onunla değiş xxx.ico yazan yerede oyun klasöründeki oyun ikon resmi adı ile değiş yoksa kalsın önemli değil bu nu oyun klasörü içine at daha sonra ultra iso programı lazım edinip kur ve çalıştır sonra oyun klasörü içeriğini komple seç ve prgram içine sağ bölüme sürükle sonra kapat a tıklayınca otamatikman kayıt ediyimmi diye sorar evet de iso hazır sağ tıkla iso ya sağ tıkta ultra iso kalıp sürücüsü var yükle de böylece dvd ye yazmadan sanal sürücüde autorun olayını da test etmiş olursun bilgisayarım da sanal sürücüye tıkla otamatik kullan de direk kur çıkar (Tüm bunlar denenmiştir olmuyor ise birşeyi yanlış yapmış olabilirsin)

[AutoRun]

OPEN=autorun.exe

ICON=xxx.ico

Birazdan Forumdan çıkabilirim sorun olursa yaz yarın yanıtlarım

Kolaygelsin

ultaiso yolunu deniyorum ve bir sorum var :D cd1 cd2 olarak nasıl ayırabilirim?

Oyun orjinalde 2 CD olarak üretilmişse Klasör içine çıkardığın dosyaları seç ve ıso haline getir

Demontools da falan böylece kullanırsın

Bi ara bende aramıştım bi çözüm bulamamıştım ya 8 gb dvd al yazdır yada winrar ile 2 part yap

yedekle yedekle diyorum çünkü orjinal 8 gb disk gibi kur olayı olmaz gerektiğinde dvd lerden partları hdd ye alıp birleştirip setup yapacaksın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...