Jump to content

Windows Xp Işletim Sistemine Directx 10 Yüklemek

mucit41

Recommended Posts

Windows Xp işletim sistemine DirectX 10 yüklemek

Bildiğiniz gibi microsoft xp işletim sistemi için en fazla directx 9 sürümünü çıkartmıştı.

Windows vista ile beraber ise yeni nesil directX10 grafik motorunu piyasaya sürdü.

DirectX10 ile görüntülerin gerçekçiliği çok daha etkileyicidir. Normalde Direct X10 windows XP işletim sistemini desteklemez.

Bu sebeple Directx 10 destekli yeni nesil ekran kartına sahip ve xp kullanan kişiler directx 10'un nimetlerinden yararlanamıyordu.

lwgame.net adresli bir sitenin sahipleri bu soruna çözüm bulmuşlar. Directx 10 sürümünü windows xp ye kurulabilir hale getirmişler.

Rar pass:

www.notebook.gen.tr[/CODE]

[CODE]http://rapidshare.com/files/209996005/directx_10_for_windows_xp.rar[/CODE]

Bilgisayarınızda şu anda kurulu olan directx sürümünü öğrenmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Başlat > Çalıştır yapıp şu komutu yazın: dxdiag

directx 10 for windows xp isimli programı indirip kurduktan sonra aynı komut ile tekrar bakarsanız güncellendiğini göreceksiniz.

mkvqk3.jpg

Konuda bahsedilen Directx sürümü test edilmiş ve başarılı bir şekilde işlevini yerine getirmekte,xp işletim sistemi ve donanımda fx 5500 bulunan ekran kartı gerekli uyumu sağlamaktadır bilginize.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...