Jump to content

Yanlış Format Attım Galiba

trajedi

Recommended Posts

format atarken disk bölme yeri geldiğinde c-ı-d bölünmüş sürücüler vardı yanlız c sürücüsü 100 mbayttı öyle verilmiş format boyutu sığmayacagı için bende fotmatı ( I ) OLANA attım acaba sorun olurmu şuanda bi sorun yok gibi görünüyor ama yinede içimde bi sıkıntı kalmasın diye buraya yazayım dedim şimdiden teşekkür ederim

100 mb lik yer windows 7 de kullanılan sistem silsende bişi olmaz xp kurcaktın galiba windows d de olması lazımdı galiba ikisinide sil sona bölüm oluştu ama garanti wermiyom d de diye boyutlarına bak istersen

evet windows 7 vardı ama c demiydi diye bilmiyordum bende cdyi koydum c-ı-d- gelince karşıma baktım cde 100 mbyt vardı bende format sığmaz diye -I- olana attım d klasöründe greksiz şeyler vardı cde ise şarkılar vardı

evet windows 7 vardı ama c demiydi diye bilmiyordum bende cdyi koydum c-ı-d- gelince karşıma baktım cde 100 mbyt vardı bende format sığmaz diye -I- olana attım d klasöründe greksiz şeyler vardı cde ise şarkılar vardı

keşke ilk boyutlara baksaydın :(

ama cye atamazdım 100 olduğu için c-100mbyt dı - ı - 80 cbyt d 80 cbyt dı yani hatamı yaptım böyle kullansam bi şey olurmu

100 mb lik yere zaten atamazsın orası windows 7 nin sistem dosyasıydı artık bi işe yaramaz zaten suan pc çalışıyosa doğru yapmışın bi soru çıkarmaz

Format atarken bazen disk bölümlerinin isimleri değişebiliyor.

Atmadan önce disk bölümlerinin boyutuna bakmak lazım.

Doluluk oranlarını da hesaba katarsanız yanlış bölüme Format atma riski ortadan kalkar.

Varsayılan dizin C'dir ama Harf farklı olsa da sistem ona göre kurulduğu için çok sorun olmaz.

Bazı paket proğramlarda Dosya yolu olur.Onlarda sorun olur belki.

Format gibi işlemlere başlamadan önce Partitionlara İsim verin.

Örn : C: Sistem D: Yedeklerim E: Arşivim vs.vs.

Partition biçimlendirme ekranı sırasında bu yan isimler ile birlikte karşınıza çıkacaktır bu şekilde hata yapma riski çok daha düşük olacaktır.

Bişey Soracağım. Windows 7 Kurulu şuan Pc'de 4 Bölüm var birisi W7'nin ayırdığı 100 mblık alan.diğeri Windows 7'nin kurulu olduğu.Diğer 2si şarkı program vidyo vs lerin olduğu alanlar. Toplam 4 bölüm....Bu 100 mblık yeri silsem bişey olurmu..Çünkü Acronis Secure Zone oluşturacağım hata veriyor.4 tane birincil bölüm var diye :(

100 MB lık bölümü silerseniz sisteminiz açılmaz Yani çöker. Win7 de Boot.ini dosyası ve diğer kurtarma dosyalarını bu 100 MB lık alan da koruma altına alıyor.

Bu nedenle silmeniz durumunda sisteminizi tekrar açamayacaksınız...

iyi forumlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...