Jump to content

Cd Kopyalamayı Engellemek.

asaddddd

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar ben düğün kamera çekimi vs. işler yapıyorum bu zamana kadar çektiğim işlerde hep herkez 1 tane alıp kendileri kopyalıyorlardı para vermemek için ama ben cdnin kopyalanmasını engellemek istiyorum bunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

bende zamanında çok aradım ama yazılanlar bunun aşmanın çok kolay olduğunu gösterdi clone cd v.s programlar koruma olsa bile kopyalamayı başarıyorlar.Yapacağın en kolay yöntemi söylim.Nero ile oluşturduğun cd nin boyutunu 702 mb aşmasını sağla 714 den küçük olsun yazdırıken de uzman ayarlarından kısa kapanış metnini etkin kılı işaretle o zaman kolay kolay kimse beceremiyor tabi bahsettiğim ayarları ve programları bilenler hariç:)

Benim de duyduğum kadarıyla CD 702 MB'tan az ise Cd'nin arkasında kalan boş kısmı yani datanın olmadığı kısmı ince uçlu birşeyle çizersen video izlemede hiç bir sorun olmaz ama kopyalanmak istendiğinde çizik kısma gelince orayı kopyalamak uzun zaman alacak ya da hata verecektir...

Benim de duyduğum kadarıyla CD 702 MB'tan az ise Cd'nin arkasında kalan boş kısmı yani datanın olmadığı kısmı ince uçlu birşeyle çizersen video izlemede hiç bir sorun olmaz ama kopyalanmak istendiğinde çizik kısma gelince orayı kopyalamak uzun zaman alacak ya da hata verecektir...

Adamın video yu bilgisayara kopyalayıp daha sonra kendisi cd oluşturmasına engel nedir peki burada ?

Müşterinin parasını verdiği cd/dvd'yi çoğaltmasının hakkı olmadığını mı düşünüyorsunuz? Sizin aldığınız paranın videonun çekim parası olması gerekir.Siz bunun için uygun gördüğünüz ücreti alırsınız.Gerisi video sahibinin bileceği şeydir.Kendi düğününü çoğaltarak satmayacağına göre kaç tane kopya yapacak ki.

sorunun cevabı; hayır bu şu an için mümkün değil henüz böyle bir program yok bir şekilde illa kopyalanıyor

hocam kusura bakma ama sen bana aylar süren bir yağlı boya tablo yapmıyorsun kaldıki yanlızca ünlü ressam iseniz yaptığınız sanat eseri sayılır ve telif hakkı talebi doğar. oysa sen benim düğünümü çektin diyelim atv yada kanal d bunu yayınlayacak hali yok ya, ya dayıma vericem ya amcama en fazla e bu da en fazla arkadaşların da söylediği gibi 3-5 kopya olacak artı senin üzerinde çalıştığın konunun öznesinde ben varsam nasıl benden kendi düğünümün cd sini kopyalamamamı istersin bu ticaret anlayışı bana göre kurt ağzı gibi seni bitirir en fazla 10 müşteriden sonra insanlar birbiri ile iletişime geçer ve senin bu yolla bir çekimden birkaç kez para kazanma hayalin de suya düşer nereden mi biliyorum başıma geldi de o yüzden sanatçı olduğunu iddia eden bir fotorafçıya düğün resimlerimizi çektirmek için gittik ve ben kendisinden bu resimlerin asıllarının bir kopyasını cd de istedim kendisi bunun bir sanat oduğunu ve telif hakkı talep edeceğini söyleyince; zaten piyasanın 2 katı parayı kendisine vermemin sebebinin bu olduğunu ve bu fotorafların konusu ben isem eğer buna da hakkım olduğunu söyledim "olmaz" dedi bende bizim memleketin 2. büyük fotorafçısına gidip durumu anlattım adam bu durumdan dolayı her şartımı kabul edip sadece o kişiden dönüp geldim diye 6 saat stüdyo çalışması yaptı.üstelik diğerine vericem paradan %20 daha ucuza nacizane tavsiyem fark yaratacak bir takım yenilikler ile müşteriyi kendine çekmeyi başarır isen daha kalıcı olursun tabii her zaman ki gibi benim fikrim beni bağlar bizimki tavsiye sadece

bu arkadaşa niye yardım edersiniz anlamam.adamın niyeti iyi değil.adam kendi cdsini de çoğaltamayacaksa neyi çoğaltacak.hadi ilerde cd kırıldı adam zırt pırt seni mi arayacak cdyi tekrar satın almak için.sanki çok pahalı sanat eseri yaratıyorsun.altı üstü kamerayı tutup görüntü çekiyorsun.sorunun yanıtını bilsem de söylemem ama artık kopya korumaları kırılıyor.boşa uğraşma.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...