Jump to content

Flashdiske Yazmaya Karşı Koruma

sevenleraglamasin

Recommended Posts

oyle bir şey olsaydı virüs derdi kalmazdı

ama tek kullanımlık hafıza kartları cıkmıstı

hafıza kartına birsey kaydedılıp yazdırıldımı bır daha ne sılınebılıyor nede baska bırsey atılabılıyor (cdler gıbı)

ya klasör şifreleyecen ya da autorun dosyalarını bulaşmasını engelleyecen.

senin istediğin bir programa ya da bir donanıma hiç rastlamadım.

umarım bulursun. ve bulduğunda bizimle paylaşırsın.

Bu yöntem tamamen bana aittir ve kesinlikle işe yaramaktadır.!!

1.Bir metin belgesi açıp bunu farklı kaydet deyip flash diskin içine ismi autorun.inf şeklinde kaydedin.

2.Flash diskimizin içine attığımız autorun.inf dosyasını önce özelliklerden gizli yapıyoruz.

3.autorun.inf dosyamızı sağ tıklıyoruz ve güvenlik sekmesinden tüm kullanıcılara izin verme bölümünden sadece "yazma" yı seçip kaydedip çıkıyoruz.

Not: virüs bulaşacaktır yine ama autorun.inf dosyasının içini değiştiremediği için bulaşsa bile etkili olmayacaktır.

Saygılarımla...

yazma korumalı (donanımsal olarak) flash diskler var bir de bazı hafıza kartlarında bu özellik vardı kart okuyucular ile bu şekilde kullanailirsin. ama 4 gb ve üzeri yazma korumalı flash disk görmedim anca bu şekilde yazma korumalı kullanabilirsin yani yeni usb disk ile.

Eğer derdin tüm verileri yazmayı engellemekse autorun dosyasına bir reg çalıştıttırırsın.Yani flash yazma koruması.Ama o tabi otomatik basmaz autouit scipt yazıp sonrada winrarla paket yaparsın autorun.ini ye yazıp işini bitirirsin.Bilmem mantıklı geldimi?Ama çalışıyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...