Jump to content

Windows 7 Ultiamte Aero Sorunu

Recommended Posts

öncelikle herkese selamlar.ekran kartımın kutusunda asus en7200gs yazıyor windowsta nvidia geforce 7300se/7200gs olarak gözüküyor. kutusuda bu

ASUS_EN7200GS.jpg

sorunum şöyle arkadaşalar bilgisayarıma windows 7 kurdum durup dururken ekran gidip geliyor ve renk düzeni windows 7 basic oluyor. windwosun kendi yüklediği driverı,asusun sitesinden indirdiğim driverı (win7 olan), nvidianın sitesinden indirdiğim driverı hatta kendi cdsindeki xp driverına varana kadar bütün driverları yükledim. sorun aynı devam ediyor. sistem derecelendirmesinde ise "video yürütme performansı" ölçülemiyor diye bir hatayla karşılaşıyorum. hizmetlerden masaüstü pencere yöneticisi başlaması otomatik gözüküyor. bu hatayla karşılaşınca hizmeti durdurup yeniden başlatıyorum düzeliyor, sonra tekrar gidiyor. bir türlü çözüm yolu bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

edit: wddm driverınıda denedim ve güvenli kiptede denedim

Merhaba. Aygıt Yöneticisi'nde Nvdia görünmesenin sebebi ekran kartınızın markasının asus, içindeki grafik işlemcinin (gpu) nvdia olmasıdır. Grafik işlemcileri Nvidia ve ATI tarafından üretilir.

Öbür sorun hakkında aklıma birşey gelmedi. Windows Update'i denediniz mi?

denedim. şimdi zotac 9600gt synergy edition aldım :D bundada aynı sorun var. başka bi win7 kalıbı deneyip formatlayacağım artık

edit: başka kalıpla formatladım yine aynı sorun. en güncel driverıda yükledim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...