Jump to content

Kablonet Nasıl çoklanır

hopperhipper

Recommended Posts

arkadaşlar yardım istemeden önce size elimdekileri ve nasıl bağladığımı anlatayım

netmaster cme075 kablonet (uydunet) modem ve airties rt-110 kablolu modem var şimdi ben bunu router olarak kullanıp ikinci pc yi bağlmak istiyorum

yaptıgım işler wan kısmından vc1 diye adlandırılan yerden pppoa yazam yerden 1483 routing seçtim ve ip bilgilerini girdim yeniden başlettım fakat bir sonuç alamadım bu yöntemdem ama modem routera dönüştü fakat çıkış alamadım

bende geri sıfırladım

ve lan ayarlarından bşlangıc ip adresine kabloneti değerlerine yazdım alt ağmaskesi ve alt ağ gecitini de aynı şekilde yazdım ve dhcp yi etkinleştirdim gene sonuc olmadı dhcp yi kapadım gene sonuç olmadı şimdi ne yapmalıyım iki modem arasındaki kablo da cat5 düz yapı yoksa cross yapıdamı olmalı arkadaşlar eger bu konuda bilgi verirseniz teşekkür ederim yoksa ikinci ethernet kartı ile halletim fakat sürekli pc min açık kalması gerkiyor onda da malum ekonomi yoksa zaten nden ugrasayım bunla kablonet için access ponitler var alırım 180 küsür sanırım ama işte malum sebepler bu yüzden yardımlarınız rica ediyorum sizden

Bildiğim kadarıyla switch iş görür sabit ip bile olsa çünkü bağlantıyı tüm portlara veriyor ve sen o porttaki ip den bağlanıyorsun. Şöyle düşün şu an kullandığın yöntem gibi, sen başka bilgisayar üzerinden ama aynı ip ile bağlanıyorsun, Fakat sorun olmuyor aynen böyle birşey bu. Switchler de çok pahalı dğil 8 port airties aldım 25 tl ye. Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...