Jump to content

Pc Koruma Kalkanınız

baris_koroglu

Recommended Posts

Merhaba Sayın TNCTR Sakinleri Sizin PC'Nizi Koruyan Programlar Hangileri ?

Ben :

1- Avast 4.8 Professional (Oto. Güncelli)

2- Advanced SystemCare Pro 3.5.1

3- TuneUp Utilities 2010 Pro

4- Ccleaner v2.30

Programlarıyla PC'mi Daima Yüksek Performans ve Aynı Güvenlik Seviyesinde Tutuyorum... Çok Uzun Zamandır Format Gerektirmedi..

Peki Ya Sizler :)

Kaspersky artık eskısı gıbı tutulmuyor yenı surumlerıyle norton a ozenen kaspersky adından da anlıcamız gıbı [kas]persky norton gıbı artık kasıyor yepyenı avast security guncellıgıyle ve hızıyla goz dolduruyor kaspersky bıda pc sıne sokmuyolar ınternet kasmaları acılıs yavaslamalarıyla kaspersky kasarım dıyor kasıyor avast internet security ise zamanın norton u tahtan ındıren kasperky nın yerıne gecmeye hazırlanıyor gecmıs olsun kaspersky :)

Programlarım:

1-)Avast İnternet Security (Extra extra extra guvenlık)

2-)Advanced Sistem Care (Pc dertlerıne kesın cozum)

3-)CleanMyPC - Registry Cleaner

5 senedir Kaspersky kullanıcısıyım.Ve ciddi bir virüs bulaşmasına hiç rastlamadım.Ağırlaştırıyor diyorlar.Şu anda yediği RAM miktarı 18 mb.Opera 266 mb yiyor.

İşletim sistemim windows7

Kullandığım Temel Programlar:

1.Your Uninstaller

2.Yamicsoft Windows7 Manager

3.Advanced System Care

4.Raxco Perfect Disk

5.Tune Up

Ve tabiiki Kaspersky İnternet Security

Saygılarımla

Ya arkadaşım herkezin dilinde Kaspersky kasıyor lafı var.Kusura bakmada bilgisayarını düzgün yazılımlarla kullanırsan hiçbirşey kasmaz.Bu sadece abartı bana göre kaspersky 2010 kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sorun görmedim.Sadece ara sıra keyini bulmada biraz ugraşıyorum o kadar. Programın tam tarama moduna alıp taradımı silmediği virüs yok karalamayın bari antivirüsü.Avastta kullandım esette hiç biri kaspersky kadar etmez.Nortonu diyorsan çevremde onuda tavsiye edenler var bu ara ona lafım yok.Ccleaner yerine ise Fixio PC Cleaner 2010 kullanıyorum Ccleaner bu programın yanından geçemez.Kaldırma Programı olaraksa Revo Uninstaller 2.1.5 kullanıyorum kaldırmadıgı pro yok.Yani kısacası pc yi kasma diye birşey yok benim teririmimde pc yi kastırma var

Ya arkadaşım herkezin dilinde Kaspersky kasıyor lafı var.Kusura bakmada bilgisayarını düzgün yazılımlarla kullanırsan hiçbirşey kasmaz.Bu sadece abartı bana göre kaspersky 2010 kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sorun görmedim.Sadece ara sıra keyini bulmada biraz ugraşıyorum o kadar. Programın tam tarama moduna alıp taradımı silmediği virüs yok karalamayın bari antivirüsü.Avastta kullandım esette hiç biri kaspersky kadar etmez.Nortonu diyorsan çevremde onuda tavsiye edenler var bu ara ona lafım yok.Ccleaner yerine ise Fixio PC Cleaner 2010 kullanıyorum Ccleaner bu programın yanından geçemez.Kaldırma Programı olaraksa Revo Uninstaller 2.1.5 kullanıyorum kaldırmadıgı pro yok.Yani kısacası pc yi kasma diye birşey yok benim teririmimde pc yi kastırma var

Sen daha anlayamamıssın pc nın kasılıp kasılmadını uyanınca farkedersın bı kez olsun kaspersky kullanma pc ne kdr rahatlıyor ilk zamanlar bende kaspersky nın cok saglam oldugunu dusunuyordum ancak sonradan bozdular gıtgıde

Siz KAS mayın bırakın KASpersky kassın :D

O nedenle Eset SmartSec 3 serisi (Firewall herzaman açık antivirüs sadece gerektiğinde )

Sistem Optimizasyon ve temizlik içinse

CCleaner (Sadece temp boşaltmak için her pc kapanışı öncesi veya gerektiğinde )

AWC Free (Defrag hiç yapmam Ram cleaneri herzaman açık ram izleme ve gerekince temizlik için

Genel bakım haftada bir veya beklenmeyen bi etki görüldüğünde )

Aynı anda birden fazla optimize programı kullanımı hep sorun demek birbirlerinin ayarlarını bozuyorlar (Ayar sonrası mutlaka restart )

Defrag inanmadığım bi olay gereksiz bence bi faydasını görmedim hatta eski hdd lerde tam bi bela

AWC ye gelince bence Free daha iyi Prosu fazla derinleri tarıyo heralde ben uzun zamandır kullanıyorum Free sinden daha iyi sonuç aldım

barıs köroglu arkadasım...seninkiler bilgisayar koruma değil sadece temizlik ve düzenleme programları yani avast hariç....bi esed olursa gerisi teferruat.........koruma derken kastımız önemli....)))....

Samokantur kardeşim :) bn kullandığım programları verirken amacımı açıkladım sanıyorum :) Hepsi Açısından Geçerli Pc'yi Koruma , Bakım Gibi Düzeneklerden Bahsediyoruz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...