Jump to content

Patriot Ddr2 1066 Mı ? Ocz Ddr2 1066 Mı ?

saameet_06

Recommended Posts

evt arkadaslar en yakın kankıme bır sıstem topladık su an sistem şu ;

DFI dark lanparty 790 fx 3 x PCI exp. 16x

amd phenom 2 x2 550

his hd 5750 ekran kartı

500 gb hdd WD 16 cache

lg dvd rw

650 w hihg power guc kaynagı

ancak arkadaslar sistem su an kıngston klasık 1 gb ddr 2 800 mhz lık bellekle calısıor

2 bellek arasında kaldık

1. secenek PATRIOT PVS24G8500ELKR2 EP Viper 2x2GB DDR2-1066MHz, XMP, Cas5, 2.1V Bellek 205 ytl

adszfq.jpg

2. secenek OCZ Reaper 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM CL5 279 ytl

adszddf.jpg

ben buna yakın bır sıstemde aynı anakartta OCZ kullanıoorum memnunum ama sogutucusu bıraz ırı kıyım oldugu ıcın degısık bır cpu sogutucusu takmak ıstersek ılerde problem cıkarabılır birde hangisini alsak daha mantıklı olur arkadaslar performans acıısından hangısıne yatırım yapmalıyız ve ıkısı arasında 75 ytl lık bır fark var bu fark kalıteyle alakalı bişimi ?

bence anakartı ddr3 lü seç ve ddr3 tak hem ileriye dönük bi yatırım olur hemde ddr3 fiyatları ddr2nin bile altına inmeye başladı

parcaları topladım ram kaldı bır tek sıstem 1 gb bellek ıle calısıor su anlık

anakart ddr 2 nın son hızını desteklıor sadece en fazla alabılcegımız bu

o zmn bütçeye göre seçin ikisininde boyları yakın patriot da kötü bi firma deil sektörün önde gelenlerinden bayağı güzel bellekleri var hangisini tercih ederseniz edin sorun çıkmaz ocz ama çok güzel bi bellek aynısı arkadaşımdada var hangi işlem olursa olsun banamısın demiyor

Please register to see this content.
şöyle bi fanla kullanıldığında sorun çıkarmaz ama tek yapmanız gereken fanı cd romlara doğru deil arka tarafa doğru getirmeniz

o zmn bütçeye göre seçin ikisininde boyları yakın patriot da kötü bi firma deil sektörün önde gelenlerinden bayağı güzel bellekleri var hangisini tercih ederseniz edin sorun çıkmaz ocz ama çok güzel bi bellek aynısı arkadaşımdada var hangi işlem olursa olsun banamısın demiyor

Please register to see this content.
şöyle bi fanla kullanıldığında sorun çıkarmaz ama tek yapmanız gereken fanı cd romlara doğru deil arka tarafa doğru getirmeniz

o taraftada sanırım guc transıstorlerının sogutucusu var anakartın resmını koyayım dagha rahat olacak

adszvp.jpg

Arkadaşım bana kalırsa OCZ al ocz parasının hakkını tamamiyle verir,sogutucusu gercekten iyi ,bıde bu ramler "Reaper" serisi yani overclock yapacaksan sana hiç bir sorun teşkil etmez önünde bir engel kalmaz,ileridede ramleri değiştirmek istemiyosan paraya birazdaha kıy OCZ aL derim...

Arkadaşım bana kalırsa OCZ al ocz parasının hakkını tamamiyle verir,sogutucusu gercekten iyi ,bıde bu ramler "Reaper" serisi yani overclock yapacaksan sana hiç bir sorun teşkil etmez önünde bir engel kalmaz,ileridede ramleri değiştirmek istemiyosan paraya birazdaha kıy OCZ aL derim...

bende ocz bagladım cok memnun um ama ıılerıde cpu ya ekstra sogutucu takarsak sorun cıkabılır bıde ocz mı tercıh edılmelı yoksa patriot mu karar veremedık ıksıde cok ıyı

bende ocz bagladım cok memnun um ama ıılerıde cpu ya ekstra sogutucu takarsak sorun cıkabılır bıde ocz mı tercıh edılmelı yoksa patriot mu karar veremedık ıksıde cok ıyı

aynı ocz ramları bende kullnıyorum sorunum yok ayrı bir soğutucu kullanmama rağmen..ama oc için patriotlar daha fazla övülüyor yanlış bilmiyorsam gerçi kitlerin oc performansı düşük herseye rağmen :-))

aynı ocz ramları bende kullnıyorum sorunum yok ayrı bir soğutucu kullanmama rağmen..ama oc için patriotlar daha fazla övülüyor yanlış bilmiyorsam gerçi kitlerin oc performansı düşük herseye rağmen :-))

orası ayrı mesele :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...