Jump to content

Bilgisayarımda Virüsmü Var?

abdulhey_

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarımda iki bölüm var birinde mxp v3 diğerinde windows 7 ultimate 32 bit kurulu.

windows 7 de avira antivirüs kurulu idi ama çalışmayı durdurmuş. ve kurulu programların çoğu çalışmayı durdurdu diye uyarı veriyor. bunlar; nokia ovi suit, java, avira anitivirüs. işlem merkezi uyarılarında da avira için windows bu programa kimliği doğrulanmadığından güvenemedi diyor ve açmaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor.

mxp v3 kısmında ise ie7 de çalışırken sürekli hatayla karşılaştı kapatılması gerekiyor diyor ve kapanıyor ve dll hataları vererek bazı uygulamaları çalıştıramıyor. mesela sağ tık eklentileri v.s. ama bu xp deki dün temizlik yaparken sanırım yanlışlıkla program ekle kaldırdan bazı şeyleri sildim ondan olabilir. ama xp ye virüs programı kurmamıştım ve bir kaç gündür güvenlik duvarı kendi kendine kapanıyordu ve kapalı diye uyar ıveriyordu. açıyordum hemen yine kapanıyordu.

bu durumları açıklayabilirmisiniz? bilgisayarımda virüsmü var ne yapmalıyım? saolun.

Evet Bilgisayarında 1den fazla virüs olduğu açıkca orta da avira okadar da yi bir antivirüs değildir sana nod32 4 ya da Eset Smart Security 4 kullanmanı tavsiye ederim ayrıcabilgisayarında bazı sistem dosyaları da silinmiş gibi görünüyor ya da virüs onları kapalı tutuyor bence bilgisayarına güzel bi format atman rahatlatıcaktır seni de bilgisayarını da ESS4 kullan bana kalırsa forumda aratırsan bulabilirsin

Saygılarımla :)

sihirbaz kardeş sanırım haklısın. evet bende eset kullanıyordu mama kasıyor çok ram tüketiyor diye win7 ye az program olduğundan kurmuştum, xp ise iş sistemim olduğundan çok program kurduğumdan kasmasın diye kurmamaştım. nokia 5800 başıma bela bir telefon aldım sorunlardan dolayı üçtür tekni kservise gönderip duruyorum onun programları çok kota ******ürdü. format atarsam silinir yine yüklemek zorunda kalırım, yine kotayı aşarız diye format ı öteliyordum. birde win 7 ye meepintos un ikon paketini yükleyince sorunlar oluşmuştu bundan ötürüde formatı düşünüp duruyordum. en iyisi kotayı aşmayı göze alıp komple bir format atmak. saolun.

Aslına bakılırsa ESS4 pek kasmaz ilk yüklediğiniz de bi komple güncelleyin ardından komple bi tarama yapın bilgisayarınıza ve artık kasma sona ermiştir :) artık pc içindeki dosyalarda virüs olmadığını bildiği için kendisini sadece dış etkenlere( CD,DVD,Flash Bllek,İnternet vs ) korumaya başlıyacaktır :)

evet sihirbaz bende aynen öyle yapmayı düşünüyordum. antivirüs programı olmadan yapabilirim diye düşünüyordum ama sanırım olmadan olmuyor :)

her virüste format şart değil bence sağlam bir antivirüs misal KASPERSKY'in herhanhibi bir sürümü seni ve pc ni rahatlatacak güvenliğe sahip ...

her virüste format şart değil bence sağlam bir antivirüs misal KASPERSKY'in herhanhibi bir sürümü seni ve pc ni rahatlatacak güvenliğe sahip ...

Bence antivirüs virüs bulaşmadan nce kurulmalı virüs bulaştıkdan sonra herşey çok geç olabiliyor mesela şimdi burada ki arkadaşımızın sistem dosyalarına yapışmış virüsleri antivürüs kullanarak silersek virüsle beraber sistem dosyasını da silecektir ve bi bakmışsınız daha da kötü oldu bu sefer sonra ayrıca fixleyici bi program indiriceksiniz varsa da kullanacaksınız yine de eskisinin yerini tutmayacak ve daha da kötüsü bunların hepsi ile uğraşmak bi formattan dahauzun,zahmetll ve yarm iş olacaktır bence anti virüs programı virüs bulaşmadan önceki önlemimiz yani korumamız olmalıdır virüs bulaştıkdan sonra iş işten geçmiş olkuyor bence yani vurulduktan sonra çelik yelek giymeye benziyor binevi !

Bence antivirüs virüs bulaşmadan nce kurulmalı virüs bulaştıkdan sonra herşey çok geç olabiliyor mesela şimdi burada ki arkadaşımızın sistem dosyalarına yapışmış virüsleri antivürüs kullanarak silersek virüsle beraber sistem dosyasını da silecektir ve bi bakmışsınız daha da kötü oldu bu sefer sonra ayrıca fixleyici bi program indiriceksiniz varsa da kullanacaksınız yine de eskisinin yerini tutmayacak ve daha da kötüsü bunların hepsi ile uğraşmak bi formattan dahauzun,zahmetll ve yarm iş olacaktır bence anti virüs programı virüs bulaşmadan önceki önlemimiz yani korumamız olmalıdır virüs bulaştıkdan sonra iş işten geçmiş olkuyor bence yani vurulduktan sonra çelik yelek giymeye benziyor binevi !

bi vazo kırıldıktan sonra ne kadar yapıştırırsan yapıştır ginede çatlak kalır ...

kardeşim ne oluyor benim bilgisayara yav. format atcam dedim ya. daha önceki kalıntı verileriyle birlikte bu sileceğim sistemlerin kalıntılarını nero ile dvd ye yazdırıp sonra format atayım dedim (çünkü flash bellekte falan yer kalmadı dvd ye yazdırıp yer açayım lazım dosyaaları yazdırayım dedim) 22x 30.000 kb/sn hızını seçiyorum yak diyorum yazma hızı 1000 kb/sn bile görmüyor. niye böyle ya? yazdıracağım verileri flash belleke almıştım belki ondandır diye masaüstüne kopyaladım yine aynısı oldu. dvd -rw min markası lg süper multi. daha önceden gayet hızlı yazıyordu. bi yardım etseniz?

evet virüs varmış :) hemde 400 civarı yanlış duymadınız 400 civarı virüs varmış. elimden bir şey gelmiyor bari bir temizlik yapayım dedim. eset smart security 4 ile komple bilgisayar taraması yaptım 400 civarında virüs buldu.ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. o kadar virüsü nasıl bulaştırdım anlamıyorum.

ama gerçekten bahsettiğim windows 7 bölümündeki sorunlar taramadan sonra kayboldu. ama bir dahamı antivirüssüz bilgisayar kullanmak tövbe :)

yalnız şu lg dvd-rw süpermulti min dvd leri boş görme ve yazma hızının düşük olması sorunlarını hala çözemedim. onu da çözsem fazla verileri dvd ye yazdırıp formata başlıcam ama bi halledemedim. garantisi var servise mi versem ne yapsam.

Selamun aleykum arkadaşlar. Son bir haftadır sürekli olarak karşılatığım bir durum.

Please register to see this content.
senide ekledim vidyomuza bak bakalım nasıl olmus :D:D

yukarıda vermiş olduğum linki MESSENGEr konuşma sayfasında Msn de ki online olan kişilere sürekli gönderip duruyor ver arkadaşlarım da sürekli bana sorup duruyorlar sen mi yolladın bunu diye ? Sıkıldım artık aynı soruyu duymaktan. Kullandığım sistem Windows Xp Seven Edition. yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla

bugrahan combofix ile bilgisayarı taratmayı dene çözüm oalcaktır sanırım.

bu arada eklemeyi unuttum müdür bey in bilgisayarına baktım bu sabah. kesin virus var ama bişi yapmadım eset av 3,0 yukluydu. ben eseti kullanırdım hep sogudum ama . başka arayışlara girdim. ilk etapta notebook a avira kurdum. biraz da onu deneyeceğim bakalım nasıl oalcak. olmadı paşa paşa istemediğim halde kaspersky a döneceğiz.

2 güne bir format atmaktan ben sıkıldım artık ya. Nod 32 3.06 ( 50 yıl ücretsiz ) olanı kullanıyorum tarama yapıyorum günlük olarak ama hiç virüs göstermiyor. Bugün Avast 4.8 ile tarama yaptırdım TROJAN olduğunu gösterdi şuan tarama devam ediyor. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri. KASPERSKY ayağıma gelse ürününü bedava verse yine de kullanmam

Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...