Jump to content

Format Atma Sorunu

BuqRaHan

Recommended Posts

Selamun Aleykum arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarıma format atmaya çalışıyorum fakat belirli bir noktaya geldiğimde bilgisayar ekranına bir görüntü geliyor. Sinyal Gücü yok Sinyal Kablosunu Kontrol ediniz diye uyarı alıyorum ve Bilgisayar Kendini Resetliyor. Bilgisayarın özelliklerini arttırmak için servise yollamıştım. Servisten geldikten sonra Bilgisayarda Virüs vardı temizlemek istedim temizlenmediği için bende Format atmaya Karar verdim fakat FORMAT atamıyorum. Sebebi ne olabilir ?

SaygıLarımLa.

68amig.jpg

fcpv9d.jpg

20rwv1f.jpg

kd7vhl.jpg

nx99no.jpg

11rzvci.jpg

format cd sıkıntı olabilir pc reetmi atıyor yoksa kapanıyormu konuyu birazdaha ac

Kardeşim hayır Format CD sinden olma olasılığı % - 1000 çünkü Laptop a da aynı Cd den format attım. Hiçbir problem yok Cd de. Evet pc reset atıyor ve Formata kaldığı yerden devam ediyor fakat bilgisayar kendini resetleyip duruyor Format ı atamıyorum. 39 Dakika Kaldı yazan kısma geldiğim zaman Resetliyor bilgisayar kendini

turk_eros kardeşim. ram dendir diyosun peki öyle olsun da ram i nasıl kontrol edebilirim. yardımcı olabilir misin ?

kardeş bu sorun genelde işlemciden kaynaklanıyor fan ın iyi sogutmuyor ısınınca otomatik olarak reset atıyor

sorarsan benimde başıma geldi :( fanı değiştir sen yoksa işlemcin yanar

Kardeşim hayır Format CD sinden olma olasılığı % - 1000 çünkü Laptop a da aynı Cd den format attım. Hiçbir problem yok Cd de. Saygılarımla.

turk_eros kardeşim. ram dendir diyosun peki öyle olsun da ram i nasıl kontrol edebilirim. yardımcı olabilir misin ?

Googleye mem test yaz indireceğin programı cd ye kopyala açılışı cd den verdir otomatik başlar veya hiren boot cd de var bir tane indir

eğer altta yazan değerler kırmızı ile işaretlenirse rami sök camsil ile hafifçe pinleri sil anakart slotunuda sil bir fırça ile tekrar tak bir daha test ettir rami takarken ortadaki çentiklerin yuvaya düzgün oturtmaya dikkat et ters takarsan yakarsın rami eğer kırmızı çizgi yok %100 test biterse o zaman %1 işlemcine bak ısınıyor olabilir fanına oturup oturmadığına

Dün Böyle bi sorun benımde başima geldi Ekran Kartini cıkardim onboard Ekran karti ile format attim snra ekran kartini taktım Sorun olmadi.

ekran kartından olsa 35-34 dak kala hata yapar sorun büyük olasılıkla ramde linki düzelttim ekledim ram test yap

Ram de filan problem yok dediğiniz gibi işlemci ısınıyor. Fanlar soğutmuyor galiba yan kapakları söktüm fanlar çalışıyor fakat yine de ısınıyor. Tekrardan format atıyorum. Bu defa da olmazsa tekrardan servise yollayacağım. Çünkü garantisi devam ediyor bilgisayarın. Tamir işinden anlamıyorum çünkü.

1. formatta NFTS Hızlı Biçimlendirme ile format atmayı denedim hatayı ondan alabilmiş olma ihtimalini de düşünüyorum.

2. format şimdilik yolunda gidiyor Yan kapakları çıkarttım Oda sıcaklığını da hesaplayacak olursak İşlemcinin ısınmasından dolayı kaynaklanacağını düşünüyorum. Eğer ki bu defa da olmazsa servis yolu görünüyor.

Saygılarımla

Dün Böyle bi sorun benımde başima geldi Ekran Kartini cıkardim onboard Ekran karti ile format attim snra ekran kartini taktım Sorun olmadi.

Doğru olanı yapmışsın. Arkadaşın sorunuda ekran kartından olabilir. Zaten 'görüntü sinyali yok, kablo kontrolu yap' mesajı alıyormuş, öyle değilmi..

Görüntü sinyalini oluşturan ve monitöre gönderen, ekran kartıdır. Dolayısıyla bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken ekran kartının slota tam oturup oturmadığı kontrol edilmeli gerekirse üstten bastırılmalı, tutan vida sıkılmalı. Sonrada VGA kablosu(PC ile monitör arasındaki kablo) ve bağlantı portu kontrol adilmeli; gerektiği hallerde kablo değiştirerek denenmeli.

Zaten bilgisayarın upgrade(donanım yükseltme) amaçlı servise gitmiş ve oradan geldikten sonra problem oluşmuş. Öyle değilmi?

Dediklerimi bir uygula bakalım. Daha sonrada gerekirse ram'lar işlemci ve fanlar vs. kontrolları yapılabilir. Kolay gelsin.

Edit: Ekran kartı ile ilgili olanları, onboard olmadığı varsayımıyla belirttim ve önerdim. Ama kablo kontrolu, öyle yada böyle, yapılmalı. Ayrıca - ve yine ekran kartı ana karta takılan bir kart ise- onun sıcaklığı ve fanının normal çalışıp çalışmadığıda kontrol edilmeli.

Ram de filan problem yok dediğiniz gibi işlemci ısınıyor. Fanlar soğutmuyor galiba yan kapakları söktüm fanlar çalışıyor fakat yine de ısınıyor. Tekrardan format atıyorum. Bu defa da olmazsa tekrardan servise yollayacağım. Çünkü garantisi devam ediyor bilgisayarın. Tamir işinden anlamıyorum çünkü.

1. formatta NFTS Hızlı Biçimlendirme ile format atmayı denedim hatayı ondan alabilmiş olma ihtimalini de düşünüyorum.

2. format şimdilik yolunda gidiyor Yan kapakları çıkarttım Oda sıcaklığını da hesaplayacak olursak İşlemcinin ısınmasından dolayı kaynaklanacağını düşünüyorum. Eğer ki bu defa da olmazsa servis yolu görünüyor.

Saygılarımla

Problemin hızlı format ile alakası yok. İşlemci ısınıyor demişsin zaten ama ne kadar ısınıyor(Kaç dereceye kadar?), yazmamışsın. İşlemciler zaten ısınır ve bu normal bir durumdur. Normal olmayan ise, aşırı ısınmadır.

Bunu tam olarak hangi dakika içerisinde yapıyor ? Fotoğraftaki gibi 39. dakika içerisindemi ? Eğerki senin bilgisayar donanımları yüklerken ekrana sinyal yok diye uyarı getiriyor ve anında reset atmıyorsa bu ekran kartından. Ama eğer anında reset atıyorsa bu işlemciden. BIOS'ların özellikleri vardır. İşlemci belirli bir sıcaklığa geldiğinde reset atma fonksiyonu yani. Ama dediğim gibi 2 seçeneğin var. Daha ayrıntılı bilgi verirsen sorununu çözebiliriz.

Doğru olanı yapmışsın. Arkadaşın sorunuda ekran kartından olabilir. Zaten 'görüntü sinyali yok, kablo kontrolu yap' mesajı almıyormuş, öyle değilmi..

Görüntü sinyalini oluşturan ve monitöre gönderen, ekran kartıdır. Dolayısıyla bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken ekran kartının slota tam oturup oturmadığı kontrol edilmeli gerekirse üstten bastırılmalı, tutan vida sıkılmalı. Sonrada VGA kablosu(PC ile monitör arasındaki kablo) ve bağlantı portu kontrol adilmeli; gerektiği hallerde kablo değiştirerek denenmeli.

Zaten bilgisayarın upgrade(donanım yükseltme) amaçlı servise gitmiş ve oradan geldikten sonra problem oluşmuş. Öyle değilmi?

Dediklerimi bir uygula bakalım. Daha sonrada gerekirse ram'lar işlemci ve fanlar vs. kontrolları yapılabilir. Kolay gelsin.

Edit: Ekran kartı ile ilgili olanları, onboard olmadığı varsayımıyla belirttim ve önerdim. Ama kablo kontrolu, öyle yada böyle, yapılmalı. Ayrıca - ve yine ekran kartı ana karta takılan bir kart ise- onun sıcaklığı ve fanının normal çalışıp çalışmadığıda kontrol edilmeli.

Ekran kartından olma olasılığı çok düşük okuduysan 39. dakika da reset atıyormuş sevise gidip çözülürse arkadaş sorunun sebebini sorup ekleyebilrimi foruma ben hala iddia ediyorum %99 ramdan verdiğim linkden mem testi indirip bir test edermisin arkadaşım

Ekran kartından olma olasılığı çok düşük okuduysan 39. dakika da reset atıyormuş sevise gidip çözülürse arkadaş sorunun sebebini sorup ekleyebilrimi foruma ben hala iddia ediyorum %99 ramdan verdiğim linkden mem testi indirip bir test edermisin arkadaşım

Haklı olabilirsin, birşey demiyorum ve zaten ben senin kadar iddialıda değilim söylediklerim ile ilgili olarak. Ama bilalözkanın söylediklerine tamamen katılıyorum(Edit: 'Tamamen..' ifadesi biraz fazla oldu. Çünkü ekran kartından değilse, yani reset atma şeklinde olması durumlarında sadece işlemci değil, ram, power suply vb. gibilerde problem kaynağı olabilir.).

Tam ve doğru teşhislerde bulunabilmek için ya doğrudan PC başında olmak lazım(Kaldıki bu durumda bile bazı kontrol ve denemeler gerekebilir.). Yada problemi aktaran kişi gereken bilgileri en azından yeterli ve doğru olarak aktarmalı.

Haklı olabilirsin, birşey demiyorum ve zaten ben senin kadar iddialıda değilim söylediklerim ile ilgili olarak. Ama bilal özkanın söylediklerine tamamen katılıyorum.

Tam ve doğru teşhislerde bulunabilmek için ya doğrudan PC başında olmak lazım(Kaldıki bu durumda bile bazı kontrol ve denemeler gerekebilir.). Yada problemi aktaran kişi gereken bilgileri en azından yeterli ve doğru olarak aktarmalı.

çok haklısın aslında ama başıma çok geldiği için bu kadar iddialıyım çünkü; mesela servisden çıkan bilgisayarı adam motosikletle eve ******ürüyor sarsıntıdan bilgisayar açılmıyor.Geri getiriyor ram sök tak işlem tamam arkadaş uprage yaptığını söylemiş ama ne değiştiğini yazmamış

Yardımcı oldugunuz için öncelikle hepinize teker teker TEŞEKKÜR ederim. Arkadaşlar format ı hallettim. Format attım fakat şimdi de RUNDLL diye bir hata veriyor. msconfig den ayarlıyorum fakat her açılıp kapanmada yine aynı sorunu veriyor. Bir de Bilgisayar ı kapanıp açılırken yukarıda vermiş olduğum 2 nolu resimde ki Sinyal Yok diye uyarı alıyorum ama yine de servise yollayacağım

Arkadaşım bu soruna benzer bir sorun benimde başıma geldi ve daha dün hallettim makinayı.Benimki ise normal makina acılıyordu msn internet v.s ram tüketimi az olan programlarda bir sorun cıkartmıyorduki ben cafe işletiyorum ve oyundan para kazanıyorum diyebilirim.Herneyse oyuna girince kasa çalısır durumda fakat ekran sinyal yok deyip kapanıyordu.Açtım içini anladıgım kadarıyla sööktüm taktım denedim olmadı sonra ram'i değiştirdim yine olmadı power supply'i değiştirdim sorun ortadan kalktı ;) Yani kısacası en güzeli senin kendi uğraşman değilde madem garantiside var yolla yapsınlar parasını çatır çatır ödemedinmi :)

Saygılarımla BurakCafe26

Arkadaşım bu soruna benzer bir sorun benimde başıma geldi ve daha dün hallettim makinayı.Benimki ise normal makina acılıyordu msn internet v.s ram tüketimi az olan programlarda bir sorun cıkartmıyorduki ben cafe işletiyorum ve oyundan para kazanıyorum diyebilirim.Herneyse oyuna girince kasa çalısır durumda fakat ekran sinyal yok deyip kapanıyordu.Açtım içini anladıgım kadarıyla sööktüm taktım denedim olmadı sonra ram'i değiştirdim yine olmadı power supply'i değiştirdim sorun ortadan kalktı ;) Yani kısacası en güzeli senin kendi uğraşman değilde madem garantiside var yolla yapsınlar parasını çatır çatır ödemedinmi :)

Saygılarımla BurakCafe26

Laptopu da servise yollayacam ama 2 sini de yollarsam bilgisayarsız kalırım. Masaüstü gelsin ondan sonra Laptop u yollarım.

Dediğin gibi parayı çatır çatır aldılar şimdi de onlar çatır çatır tamir etsinler.

SaygıLarımLa

Yardımcı oldugunuz için öncelikle hepinize teker teker TEŞEKKÜR ederim. Arkadaşlar format ı hallettim. Format attım fakat şimdi de RUNDLL diye bir hata veriyor. msconfig den ayarlıyorum fakat her açılıp kapanmada yine aynı sorunu veriyor. Bir de Bilgisayar ı kapanıp açılırken yukarıda vermiş olduğum 2 nolu resimde ki Sinyal Yok diye uyarı alıyorum ama yine de servise yollayacağım

Kısmende olsa problemini çözmüşsün, geçmiş olsun.

Bilgisayarın kapanıp açılması sırasında monitördeki 'sinyal yok' mesajı ise -eğer anladığım gibiyse- anormal bir durum değil. Gayet normal ve hatta olması gerekendir. Şöyle düşünelim: PC kapalıyken monitörü açma kapama düğmesinden kapayıp açtığında, benzer 'sinyal yok' mesajı almıyormusun? Yani alıyorsun.. İşte aynen böyle PC'yi kapadığındada kısa süreli bu mesaj çıkacaktır; çünkü PC'nin kapanmasıyla monitöre gelen görüntü sinyali kesilir ve eğer monitör kapalı durumdayken monitörü ve PC 'yi ardarda açarsan, görüntü sinyalinin oluşması ve ekrana ulaşması bir anda olamayacağından yine bu 'sinyal yok' mesajı ekranda kısa süreli görülecektir.

Bir problem daha çıktı ortaya. İnternete girebiliyordum şimdi Ağ Bağlantılarında ki Yerel Ağ Bağlantısı 2 ortadan kayboldu :S Formatı attıktan sonra internete girebiliyordum şimdi ne oldu buna :S :rolleyes2:

Bir problem daha çıktı ortaya. İnternete girebiliyordum şimdi Ağ Bağlantılarında ki Yerel Ağ Bağlantısı 2 ortadan kayboldu :S Formatı attıktan sonra internete girebiliyordum şimdi ne oldu buna :S :rolleyes2:

Ethernet kartının sürücüsünü kontrol et ve gerekirse yeniden yükle.

windows düzgün yüklenmemiş olabilir rundll hatası veriyor yazmıştın sanırım. kurulumda dosya okuyamama sorunu oldumu atla devam et gibi bir kez daha söylüyorum ram den bu sorun.Dediğin şey bir defa bende oldu o da hdd de bad sector vardı.galiba tam ethernetin driverinin olduğu yere denk gelmiş. hdd yi hdd regenerator ile onarım yaptırdım düzeldi kimse inanmaz şimdi buna

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...