Jump to content

Handycafe

eksilen

Recommended Posts

Merhaba internet kafede bir sıkıntı yüzünden format atmak zorunda kaldım... HandyCafe kullanıyorum ve programın kurulu olduğu dizindeki "backupdb" klasörünü yedek aldım (bu dizinde geçmişe dönük hesapla var). Şimdi tekrar kurdum ama yedek aldığım bu dizini yerine kopyaladığım halde geçmişe dönük hesapları göremiyorum... Ne yapmam lazım?

C:\Program Files\HandyCafe\Server\backupdb
bu klasörün içindeki en son gün olan tarihli klasörün içindeki dosyayı al. masa üstüne yapıştır. sonra hand cafeyi tamamen kaldır ve proram filesteki handycafe klasörünü sil. sonra handy cafeyi tekrar kur.
başlat-> programmlar-> handycafe ->>Db backup utilityi çalıştır. restoreyi işaretle. backup file yazan browseye masa üstüne aldığın dosyayı göster. daha sonra GO! yazan yeri tıkla.[/CODE]

Not : Alıntıdır

C:\Program   Files\HandyCafe\Server\backupdb
                                   bu klasörün içindeki en son gün olan tarihli klasörün içindeki   dosyayı al. masa üstüne yapıştır. sonra hand cafeyi tamamen kaldır ve   proram filesteki handycafe klasörünü sil. sonra handy cafeyi tekrar kur.
                                   başlat-> programmlar-> handycafe ->>Db backup   utilityi çalıştır. restoreyi işaretle. backup file yazan browseye masa   üstüne aldığın dosyayı göster. daha sonra GO! yazan yeri tıkla.[/CODE]

Not : Alıntıdır

Please register to see this content.

Ama olmuyor işte..

Hatam ne acaba?

Burada amaç eski tarihli backupdb yedeğini tekrar yeni kurduğun HandyCafe\Server\backupdb üzerine kaydetmekti. Eğer sen yanlışlıkla tam tersini yapmışsan bütün bilgilerini silmiş olabilirsin.

Eğer böyle bir yanlışlık olmuşsa en yeni tarihli backupdb dosyanın bir önceki tarihini geri almayı dene.

Burada amaç eski tarihli backupdb yedeğini tekrar yeni kurduğun HandyCafe\Server\backupdb üzerine kaydetmekti. Eğer sen yanlışlıkla tam tersini yapmışsan bütün bilgilerini silmiş olabilirsin.

Eğer böyle bir yanlışlık olmuşsa en yeni tarihli backupdb dosyanın bir önceki tarihini geri almayı dene.

Evet amacın ne olduğunu biliyorum. Bilgisayara format attım ve backup yapmadan HandyCafe\Server\backupdb klasörünü kopyaladım sadece. ... Resme bakıp doğrumu yanlış mı yaptığımı söyleyebilir misin?

Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var, uykusuzum ve kafam karmakarışık... O yüzden yavaş düşünüyorum... Yardım ve önerilerinizi bekliyorum...

Yardım edebilecek birileri yok mu?

Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var, uykusuzum ve kafam karmakarışık... O yüzden yavaş düşünüyorum... Yardım ve önerilerinizi bekliyorum...

Yardım edebilecek birileri yok mu?

BEN ÇÖZDÜM :) ZTN BİLİYORDUM ELEMANLAR KASADAN PARA ARAKLIYOR DİE BİDE HANDYDE CLENT ACIĞI VAR ELAMNLAR CLENT KAPATLIYORLAR DİE DAHA ÖNCEDEN BULMUSTUM ..

ÇÖZÜM C:\Program Files\handyCafe\Server\Db İÇİNDE Transactions VERİ TABANI DOSYASI VAR HANDY CAFE HESAP GİRDİLERİNİ BURAYA YAZIYOR İLK OLARAK OLDUGUN YEDEGIN İÇİNDEN BU DOSYAYI BUL SONRA C:\Program Files\handyCafe\Server\Db İÇİNE YAPISTIR DEİŞTİRİLSİNMİ DER EVET DE HEPSİ BU KADAR BU ARADA HANDY CAFE KULLANANLAR BU İŞLEMİ HER ZAMAN YAPMASI LAZIM MALİCE DÖŞÜYOR YOKSA :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...