Jump to content

Acer 5920g Laptop

efehan48

Recommended Posts

İyi akşamlar tüm arkadaşlar..Ustalar Yardımcı olabilirlerse şimdiden teşekkür ederim.Yukarıda belirttiğim gibi

ACER 5920G Laptop umda recovery sinde orjinal vista yüklü idi.Alt+F10 ile fabrika ayarlarına dönebiliyor ve orjinal vista yı C sürücüsüne kuruyordum.

Daha sonra bilgisayarıma forumdan indirdiğim win7 kurdum.Şimdi orjinal vista yı kurmak için Alt+F10 yaptığımda recovery çalımıyor ve vistayı kuramıyorum.Fakat win7 kurarken Hdd ki 8 gb recovery için ayrılan alanı görüyorum.Sorunum şuki Acaba win7 yükleyince recovery deki vista köy sandığı olmuşmudur.?:):)

Olmamışsa vistayı tekrar kurmamın bir yolu varmı dır?Yardımcı olan ustalara şimdiden sevgiler, saygılar...!!!

Bende 5920g kulnacısıyım aynı şey benimde başıma geldi geri bir çaresiyok sanırım ben xp kurmuştum ama senin elinde receweriy dvd leri warsa hiç gerek yok c yi d yi sıfırla hepsini sona bölümleri yeniden kur yanlız xp de sonrada recoweriy dvd sini kur ha başta soliyem ctrl+f10 çalışmaz

COZUM:

Mrb arkadaşlar ben acer 5920g kullanıcısıyım haliyle notebook aldığımda wista ile verdiler ama benim kullandığım programları wista çalıştıramıyordum vede XP ye çevirdim ( hdd de bulunan gizli patisonu F: silmedim ) daha sonra kullanmak istediğim programları wistada kulabileceğimi öğrendim tekrar wistaya geçmek istediğimde RECOVERY yapamadım çümkü açılışta alt+f10 tuşunun RECOVERY i çalıştırması için gerekli dosyalarda silinmiş. Ama uzun zamandır takip ediyordumki, Bir çözüm buldum ve denedim nitekim oldu. Eğer notebook unuzu wistadan xp ye çevirdiyseniz ve RECOVERY cdsi hazırlamadıysanız aşağıda yazanları yapın ve kolayca para verip aldığınız lisanslı wistanızı kullanın.

Yapmanız gerekenler:

1-http://www.paragon-software.com/hdm/demo.htm

buradaki

Paragon Hard Disk Manager 2008 Professional Edition 30 days Trial

programını indirin ve xp kurulu notebook a kurun ve restart yaptın...

2-Açılışta biostan d2d recovery DISABLE yapın.

3-Notebookunuz açıldığında Paragon Hard Disk Manager 8.5 programı ile gizli acer partitionunun altında bulunan RYTOOLS Klasörüne girip şu iki dosyayı EXPORT ile çıkartın (mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin )

Bu iki dosyayı C: ye kopyalayın

4-BAŞLAT>ÇALIŞTIR>cmd ile komut satırına girdin ve cd.. komutu ile c:\> ana dizinine dönün ve şu satırı yazıp enter a basın...

C:\> mbrwrwin install rtmbr.bin (enter)

dos işlemli sonunda birşeyleri yüklendiğini yazacak...

5-sistemi yeniden başlatın ve d2d yi ENABLE yapın. Açılışta alt+F10 a bastığınızda RECOVERY ekranı açılacaktır...

Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar, yani benim gibi recovery dvd si hazırlamadan xp yükleyen arkadaşlar bu yolu takip ederek çok rahat vistalarına geri dönüp gerekli yedekleri alabilirler...

• 3 hafta sonra ...

ben acer 6930g kullanıcısıyım aynı sorunu yaşamış ve dört günlük bir araştırma neticesinde F10 nun çalışmasını sağlamıştım kullandığım dosyalarda acer 5920g dosyalarıydı.konuyuda yanlış yere açmışım zaten ama siz inceleyip bakın çözüm olur herhalde

ordinaryus1905 isimli arkadaşın dediklerini yaptım ancak MBRWRWIN isimli dosya C diskinde yoktu bende bu dosyaları başka bir yerden bulup C içine kopyaladım.

acer isimli klasör içindekileri C diskinin içine kopyalayıp acer isimli dosyayı çalıştırın ben bu işlemi yapıp F10 fonksiyonunu çalışır hale getirdim

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=119844

ilgili dosyalar ve açıklama

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...