Jump to content

Hdd Active + Primary Seçeneğini Formatsız Değiştir

MeOMaN

Recommended Posts

Arkadaşlar pc mde 4 ayrı hdd var ilk hdd ye kendim win7 kurdum kullanıyorum daha öncelerindeXp Ubuntu falan kullanırken Acronis ile yedeklerdim

Vel hasıl

1 . Hdd Win7 ( Bu hdd Active + Primay )

2. Hdd Depo

3. Hdd Depo

4. Hdd Depo ( Bu hdd de Active + Primay ) daha önce birkaç parçaya bölüp işletim sistemi kurmustum sildim falan ama ( Active + Primay ) kaldı

Bu şekilde hiç boş yerim yok sistemde hdd ler hepsi 1 rer tarabayt yedekleme boşaltma yapıp biçimlendiremem

Acronis ile yedek dödüğümde 4 . Hdd den solayı sıkıntı yaşıyorum sanırım 2 kere hata aldım dün yedeklerim boşa gitti kuramadım

4. Hdd den ( Active + Primay ) seçeneğini kaldırmak için Format şartmı bilgilerimi kaybetmeden başka birşey yapabilirmiyim ?

Teşekkürler

Orda sanki göremedim ben onu Gparted ile yapcaktım ama daha önce bir çok şeyimi partition ile kaybetitm çok üzülmüştüm=)

Tekrar üzülmek istemiyorum Akşam tekrardan acronis ile dediğini deneyeceğim umarım vardır yoksa format atmam lazım sanırsam

hiren boot cd 10.1 start hiren boot cd/1.partition tools/2.acronis disk director suite 10.00.2160/manuel mod/advanced/convert primary/logical seçeneğinden yapabilirsin daha sonrada primary yaptığın bölüm active seçeneği yoksa onu da seçmeyi unutma yoksa windows açılmaz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...