Jump to content

Windowsda Ie Istemiyorum

ByGone

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

nLite kullanarak otomatik WinXP CDmi hazırlamayı istiyorum, fakat ben diğer arkadaşların yaptığı gibi IE güncel versiyonunu koymak yerine IE'yi komple kaldırmak istiyorum. yani Windows'um kurulduktan sonra bir browser kurulana kadar internet sayfalarına girilemesin, herhangi bir linke tıkladığımda IE açılmasın istiyorum.

Fakat şunu mutlaka belirteyim, iş yerinde kullandığım program web uygulaması olarak hazırlandı. program dahilinden web sitesine bağlanılıyor ve işlem yapılıyor. yani program kendi penceresi içinde web sitesini gösteriyor.

programın içerdiği web browser componentine (web browser diyorum ama ismini tam bilmiyor olabilirim. kullanılan program delphi ile yazılmış) zarar vermeden bu işlemi yapabilirmiyim? sanırım çok uzattım konuyu kusura bakmayın... kısaca toparlamam gerekirse kullandığımız program haricinde hiçbir şekilde web sayfalarının açılabilmesini istemiyorum.

Çalışmalarınızda başarılar...

sen imkansızı istiyorsun

her nekadar ie kaldırsanda windows gezgini denen mahlukat klasör isminin yazıldığı yere yazdığın internet adresini açıyor.sen en iyisi html sayfalarını bahsettin programdan warsayılan yap uzantılarıda o programa yönlendir dahada uğraşma bence

sen imkansızı istiyorsun

her nekadar ie kaldırsanda windows gezgini denen mahlukat klasör isminin yazıldığı yere yazdığın internet adresini açıyor.sen en iyisi html sayfalarını bahsettin programdan warsayılan yap uzantılarıda o programa yönlendir dahada uğraşma bence

hmm o kadar zor diyorsun yani. peki kaldıramıyorsak IE yi bozmamız mümkünmü bari? windows gezgininin adres cubugundan giriliyor biliyorum da onu adres cubugunu kaldırırsak halledebiliriz gibime geliyor. benim sıkıntım IE :S çünkü kullanılan programdaki linklere vatandaş sağ tıklayarak farklı pencerede aç dediğinde IE açılıyor ve eleman bu yöntemle feysbuk falan takılıyor bütün gün :S

Edit:

bu arada kullanılan program full screen calışıyor ve masaüstünü göstermiyor. dolayısıyla windows gezginine ulaşmak pek kolay değil. ama linklere sağ tıklayıp IE açılabiliyor :S

nlite dan ieyi kaldırabilirisin ama o zaman da bütün bilgisayarlara tekrar sistem yüklemek lazım.

ie'yi bozmak içinde programfiles\internet explorer a gel, birkaç dll dosyasını ve iexplore.exe yi sil, bir daha açılmaz.

adres çubuğu içinde yapılacak tek şey explorer.exe'yi silmek olur o zaman da hiçbir yere giremezsin hatta program bile açamazsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...