Jump to content

Hdd 'nin Ikinci Bölümü Gözükmüyor.

karmakoo

Recommended Posts

Bilgisayarımdan depo olarak kullandığım ikinci Hdd mi ikiye bölmüşdüm.Şu anda birinci bölüm OYUNLAR açılıyor,sorunyok.

Fakat ikinci bölüm gözükmüyor.Yönet-Disk yönetimi bakdığım zaman resimdeki gibi görüküyor.Buradan sürücü harfi veyolunu değişdir diyorum

formda okumuşdum sorun gidermek için ama olmadı.500Gb. lik hdd nin 300 Gb burda ve bütün birikimlerim burdaydı.Yardımlarınızı bekliyorum ...

Hdd Samsung Ata device 500 Gb.

http://www.resimkoy.net/resim.php?resimid=cdt0pl9uiu.jpg

Bilgisayarım a tıkladığım zaman hdd nin ikinci bölümü zaten hiç gözükmüyor , sadece disk yönetde gözüküyor amaordanda herhangi bir işlem yapamıyorum.

Bütün arşivim , filimlerim ne varsa ordaydı

Dediklerini yapmış ve bu hata raporunu almışdım.Rapordakileri yapdım ama gine olmadı

Please register to see this content.

bu arada resmi direk ekleyemiyorum resim ekleme butunundan yapıyorum ımg eklenemez çıkıyor.

Merhaba

Resimlerden gördüğüm kadarıyla sürücü harfi eksik ve ham olarak gözüken bir bölüm var. Sanırım indexi silinmiş bir içeriğe sahip veya regeditte sürücü harfi atama sorunu yaşıyorsun.

Bana kalırsa Regediti çalıştır ve bu anahtara girerek [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices] sağ taraftaki (Varsayılan) dışındaki tüm girdileri silip bilgisayarını yeniden başlat. Bilgisayar yeniden başladığında sürücü harflerini yeniden yazacak ve çakışmalara neden olmayacaktır.

Eğer bu 270 GB'lik bölüm ham olarak gözükür ve sürücü harfinin atanmasına rağmen içeriğine ulaşamıyorsan, index uçmuştur ve buna hızlı format yaparak verilerini yeniden bir Recovery programı ile geriye getirebilirsin.

Verilerini yeniden/tekrar sağlayabilmek için, Ontrack EasyRecovery Pro programını tavsiye ederim..

Başarılar..

Arkadaşlar EASEUS Partition Master 5.0.1 Home Edition proğramını kurdum 270 Gb lik görünmeyen bölüm görünüyor ve üzerine çift tıklayınca bu sayfa açılıyor ve bütün klasörler ve dosyalar sırayla çıkıyor.Ama şimdi ne yapıpda bunları kurtara bilirim onu bilmiyorum. Arkadaşlar yardımcı ola bilirseniz çok makbule geçer.

Resimleri direk ekleyemedim bir türlü kusura bakmayın

Arkadaşlar EASEUS Partition Master 5.0.1 Home Edition proğramını kurdum 270 Gb lik görünmeyen bölüm görünüyor ve üzerine çift tıklayınca bu sayfa açılıyor ve bütün klasörler ve dosyalar sırayla çıkıyor.Ama şimdi ne yapıpda bunları kurtara bilirim onu bilmiyorum. Arkadaşlar yardımcı ola bilirseniz çok makbule geçer.

Resimleri direk ekleyemedim bir türlü kusura bakmayın

Arkadaşım önce geçmiş olsun.

Göründüğü kadarıyla pek önemli birşeyi yok.

Disk yönetiminden aktif hale getirip harfini atadığın an doayahlarını kullanmaya başlayabilirsin.

Başka bir aksilik varsa o program bunu halleder gibi gözüküyor.

Dikkat edeceğin Asla bölümü silme veya formatlama.

Kolay gelsin

Denilenlerin hepsini yapdım ama olmadı, harf atayamıyorum , aktif hale getirme seçeneği yok.

Bu senin şansına mı bilemiyorum ama dolaşırken biryerlerde bu progrfamı gördüm ve aklıma sen geldin.

umarım derdine çare olur. Bir dene istersen.

Galiba WIN7 kullanıyorsun. Acaba HDD nin kullanım hakları ile ilgili bir kısıtlama yapılmış olabilir mi diye geldi aklıma.

Güvenlik seçeneklerini bir kontrol etmende fayda görüyorum.

Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...