Jump to content

Ne Kadar Overclock Yapabilirim

mahmutu91

Recommended Posts

arkadaşlar neti birazcık araştırdım ama pek tatmn edici cevaplar bulamadım forumumuzdada pek öle açıklayıcı bi açıklama bulamadım işlemciye ekran kartına overclock yapmak istiyorum ama bu işi daha önce hiç yapmadım pc nin parçalarının uygun olması gerekiyormuş acaba sizce parçalar uygunmu uygunsa en kolay şekilde nasıl overclock yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

anakart asus m2n

ram 2 adet kingston ddr2 667 mhz 1 gb 1 adet markasız 1 gb 667 mhz ddr2 ram (marka önemliymiş öle ayzıyordu bi sitedeki yazı )

işlemci amd 3800+ x2

ekran kartı geforce 8600gt 512mb 128mb

Anakartin SİS tabanlı ise işlemci oc izin vermez. Ekran kartına hızşirtmek istiorsun rivatuner indir. Değerleri 20 ,20 arttır kararlılık testi yap. PC nin Hangi değerlerde reset donma sorunları yasadıgı degerleri not et. O değerlerin biraz asagısında kullan :)

o.c de anakartın üzerindeki bileşenler özellikle kararlılığı sağlayan kapasitörler ve ramlar çok önemlidir senin anakrt ile %5 'i geçeceğini sanmam ayrıca o.c de genellikle markalı ramlar kullanılır örneğin ocz v.s ve çoğu soğutuculudur bence fazla merak etme ben en son P3 566 celeronu 66 mhz den 100 mhz lik p3 850 olarak 1 yıl çalıştırmıştım ama yeni nesil işlemcilerden en güzel overclock olanlar intel E4300

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...