Jump to content

Yetiş Tnctr Hdd Bozuldu.kötü Durumdayım:(

[CeMoX]

Recommended Posts

tnctr bütün yedeklerimi,verilerimi,çok çok önemli dosylarımı ve kişisel resimleri depoladığım gözüm gibi korduğum hdd bozuldu.modeli budur:

product_format6_125420077.jpg

hdd yi takıyorum ışığı yanıyor ama pc de gözükmüyor.okumuyor.birkaç pcde daha denedim.ne yapabilirim.gerçekten canım çok sıkıldı bu işe.yardımcı olurmusunuz?varmı bir bildiğiniz?

birde 2 yıl önce almışdım.teknosadan.şimdi ******ürsem granti kapsamına girermi?ve içindeki verileri kurtarırlar mı? :(

tekniker olarak bazen okuyucu kafaları takılıyo yapacağın şeyi soylüyorum bir masa hizasından yer çekimine bırakmak sert zemine :D gülmeyin 2 hardiskli craetive mp3 çalar 3 tane taşınabilir hardisk döndürüdm :) 1 2 defa terarlanabilir tabi olmassa ) hiç olmassa abbas yolcu :D

Bence TeknoSA (eger garanti kapsamina girerse) verileri kurtarmaz, yenisini verip gonderir. O da kucuk bir ihtimal ... 2 sene baya uzun bir sure.

Ayni sey benim basina birkac hafta once geldi .. yedegi hicbir yerde bulunmayan dosyalarim flash bellekle gozumun onunde yandi gitti.. :s

Istanbul'da 250 dollara verileri kurtaranlar var.. Willem EPROM Programmer diye birseyle yapiyorlardi galiba yanlis hatirlamiyorsam.

Saygilarimla,

CCoder.

bir hafta önce bende yaşadım aynı durumu....eğer hdd bozulmadıysa....yani mekanik bi bozulmadan kastım...herşeyi görebilirsin...kısaca şöle anlatayım biz nasıl yaptık....kurulu bir kasada yani hdd si olan xp kurulu bir kasada verileri almak istediğin hdd yi ayrıyetten bağlıcaksın yani bi nevi usb gibi düşün...bunun için ara bağlantıya ihtiyacın olacak....bunubir bilgisayarcı arkadasına göster onlar çözer...ara bağlantıların yoktur o yüzden halledemeyebilirsin...ama korkma...hallolmıcak bişe değil..

tamam hemen yapacağım.sağolasın.peki başka yolu yokmu.tamir eden varmıdır.yada granti hakkında bir bilginiz varmı?

gerek yookkkk....tamirlik bi durum yok arkadasım...verileri aldıktan sonra normal bi kasada format atacaksın...aslında formattan sonra verileri kurtarabilirsinde....yani bi çok yolu var...ben kolayını sölemek istedim...yani bence hdd normal...dedimya banada oldu...yerinden söküp başkasına taktıgında çalışmaması normaldir...donanımsal bir hata da olabilir...ama tamir olayına falan girme...önce bi dene...pişman olmazsın....ben beş milyona halletmiştim))...

gerek yookkkk....tamirlik bi durum yok arkadasım...verileri aldıktan sonra normal bi kasada format atacaksın...aslında formattan sonra verileri kurtarabilirsinde....yani bi çok yolu var...ben kolayını sölemek istedim...yani bence hdd normal...dedimya banada oldu...yerinden söküp başkasına taktıgında çalışmaması normaldir...donanımsal bir hata da olabilir...ama tamir olayına falan girme...önce bi dene...pişman olmazsın....ben beş milyona halletmiştim))...

5 milyona nasil hallettigini bir dogru duzgun anlatabilirmisin?

Saygilarimla,

CCoder.

' date='Apr 9 2010, 22:35 ' post='766783']

yahu hdd harici hdd.kasamdaki yansa umrumda olmaz.gider alırım bir tane daha ama harici olunca :(

[/quote

hımmm...harici hdd ise..durum değişir...bu konuda bilgim yok...ben hariciyi yeni aldım...allah korusun...bu konuda burdan yardım alabilirmisin bilmyorumda....bir bilene göstermelsin sanırım...görmeden yorum yapılacak bir duruma benzemiyor...kolay gelsin

yahu açacak bir yerini bulsam hemen açacağım,ancak ne bir civata var nede tıpa :( istanbul82 senin yöntem olmadı be abi :(

yanmıssa olmaz zaten elektronik bi olayı benim bahsettiğim okuyucu kafa tıkanması :) servislik gibi duruyo arkdaşım..

forumda içerisinde acronis disk directory server olan boot cd leri var onları indir cd ye yaz sonra hdd yi kutudan cıkartıp pc ye sata yada ide portundan bagla sistemi boot cd den baslat ve acronis disk directory server i çalıstır harddiskin elektronik aksamında bir problem yoksa büyük ihtimalle dosyalarına erişebilirsin bu sayede ..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...