Jump to content

İş Yerimdeki Kullanıcılardan Kim Download Yapıyor?

erolihsan

Recommended Posts

İş yerimdeki kullanıcılardan kim download yapıyorsa belirli saatler arasi internete girilemez duruma geliyor. Tek tek dolaştım bütün bilgisayarları kontrol ettim ama bişey bulamadım. Bir yada birkaç kişide ya download yapan virüs oldugunu yada birşeyler indirdiğini düşünüyorum. Bilgisayarlarda ya nod ve yada kaspersky kurulu virüs ihtimalinide düşürüyor.

Benim merak ettiğim iş yerimdeki bilgisayarların dowload ve upload durumunu kontrol edecek ölçecek bir program varmıdır arkadaşlar gerekiyorsa bilgisayara sayaç tarzı program yüklemeyi bile planlıyorum. Bu olay çok kabak tadı verdi. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Neden bu kadar Önleme Geçiyorsunuz ki.İş yerinde Neti Kotalımı kullanıyorsunuz ?

Hayır kotalı değil ama şirkette internet üzerinden muhassebe programı kullanan, ihracat yapan sürekli internet üzerinden görüşenler var kısacası elektirik su gibi ihtiyaç bu turum tekrarlayınca saç baş yolduruyor bana :(

WinArp Spoofer diye bir program var. Onunla hangi pc, ne kadar veri transferi yapıyor görebilirsin.

Adminimiz winarp spoof sahte arp paketleri gondermek için kullanılmıyormu? Yanlışın varsa duzeltin ama arkadaşın istegini tam olarak karşılamaz oyleki tüm makinalara sahte arp paketleri gondermen gerekiyor ve trafiğin sesnin ustunden akması lazım buda muhtemelen networku felc edecekdir.

Arkaşın aradı bence bu biraz profosyonel ama:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=128990&st=0&p=732789entry732789[/CODE]

Adminimiz winarp spoof sahte arp paketleri gondermek için kullanılmıyormu? Yanlışın varsa duzeltin ama arkadaşın istegini tam olarak karşılamaz oyleki tüm makinalara sahte arp paketleri gondermen gerekiyor ve trafiğin sesnin ustunden akması lazım buda muhtemelen networku felc edecekdir.

winarp spoof kurdum ağdaki bilgisayarları çıkarttı ve trafiği göstermeye başladı birincisi sıradaki arkadaşın pc sine turkcell 3g ile bağlanıyor ne lan nede wireless ağıma bağlı, onuda göstermesi üstelik 1. sırada şaşırttı beni ne alaka anlamadım. Ayrıca internet bağlantısını koparttı normalmidir ?

• Administrator

WinArp'yi çalıştırınca ağdaki pc'ler, senin bigisayarını ağ geçidi olarak görüyorlar. Bu sebeple tüm trafik senin üstünden işliyor. Sen de bu sebeple ağda olan biteni dinleyebiliyorsun. Kimden ne kadar trafik geçiyor görebiliyorsun.

WinArp'yi çalıştırınca ağdaki pc'ler, senin bigisayarını ağ geçidi olarak görüyorlar. Bu sebeple tüm trafik senin üstünden işliyor. Sen de bu sebeple ağda olan biteni dinleyebiliyorsun. Kimden ne kadar trafik geçiyor görebiliyorsun.

Bende onu diyorum sayın adminimiz winarp arp spoof yapar yani ağa sahte arp çözümlemeleri gonderir ( turkcesi arp zehirlenmesi ) diğer makinelerin arp listeleri değiştirilir sanki modemmiş gibi paketleri sana gonderir ( mac adresinden dolayı ) bu yontem aslında bir hack yontemidir ama izleme içinde kullanılır ( bkz. MİM ) yanlız winarp yapılan makineye bişiy olursa network kesilir yani felc olur buyuk aglarda kullanmanızı onermem.

Not: hub da spoof a gerek yokdur, switch de gecerlidir.

Ayrıca kimin download yaptıgını bulmak cok kolay hub yada switchdeki ledlere bak surekli yanıp soneni cıkar oldu bitti. :)

bende aynısı dicektim:D

arkadaşım hupa bak kimde daha fazla ışık yanıp sönüyorsa cek fişini herhalde gelip bakar noldu diye anca öyle tespit edersin veya 200-300 mbit net cekin relaks takılın..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...